Saturday, 2 May 2015

KIRJAKESED

Greta joonistamised on viimaste kuudega sujuvalt kirjutamise peale üle läinud. Vahel ikka mõni pilt tehakse ka, aga tavaliselt on see siis illustratsiooniks tema kirjatöödele. 
Praegu on tal näiteks kombeks mulle ja Petele väikeseid sõnumeid kirjutada. Need sõnumid sünnivad tal tavaliselt sel ajal kui meie Petega olema all korrusel ja vaatame telekat ja tema peaks voodis juba ammu magama. Meie siis pärast, kui ta juba magab, leiame neid kas siis tema toast või mujalt maja pealt.

Mis mulle nende sõnumite juures kõige rohkem meeldib on õigekiri, või siis õigemine selle puudumine :)
Siit paar näidet
Enamalt on kirjad täis armastust. Vahel on ka nii, et kõige pealt on ta meie vastu millegipärast kuri ja vihane, kirjutab mingi kurja kirja valmis ja siis pärast kahetseb ning teeb uue ja lahkema asemele. 
Üks päev oli ta meie uksele sellise kirja kleepinud (ukselt ära võttes rebenes see natuke).
Näljahäda on me lapsel vist küll peaaegu alati peal. See, et ta õhtuti juba voodis olles ikka veel süüa tahab on meie majas täiesti tavaline asi. Ta on küll juba nii palju õppinud, et küsida enam ei tasu, sest kord kui ta juba voodis on siis enam ei sööda. Mõnikord ta siiski veel katsetab kirja teel. Sellise kirja leidsime ühel õhtul alumise korruse trepiastmelt :)
Ma tahan kanasuppi palun
Näide murtud südamest. Ju me siis taas tegime midagi mis ta südame murdis, aga õnneks juba järgmisel hommikul oli murtud südamele suur rist peale tõmmatud. Meile oli vist andeks antud :)
Eile kui ma telefonis rääkisin tõi Greta mulle ühe kirja. Rõõm näha, et vahel talle ikka jõuab kohale ka, et kui ma telefonis räägin siis ei tasu ja ei ole viisakas mind oma jutuga segama hakata. 
Mul endal võttis natuke aega, et tekstile pihta saada seega panen teile pildi alla igaks juhuks tõlke :)
'Kas mina saan kommi sellepärast mina andsin kolm sokolaadi Catriona (tema parim sõbranna)' Ehk siis Greta tahtis teada, kas ta võib magustoiduks kommi saada, kuna ta hommikul andis (pani postikasti) ära oma kolm väikest sokolaadijänest oma haigele sõbrannale 
Huvitav, et Greta kasutab väga palju G tähte sõna alguses eesti keeles kirjutades. Või siis õigemini kirjutab nii nagu ise vigaselt eesti keelt räägib ja siis paneb selle teksti  ingliskeelseid häälikuid kasutades kokku. No vähemalt hea, et ta ka kirja teel minu poole ikka eesti keeles pöördub.

5 comments:

 1. Nii armsad kirjad ja see viimane oli täitsa arusaadav. Minu 7-aastane tütrepoeg on mures, et kas tema ikka on päris eestlane (kõigest hingest tahab olla), sest ta ei oska nii hästi eesti keelt (väike õde oskab rohkem) ja eesti toidud talle ka ei maitse (mida jällegi õe kohta öelda ei saa). Siis aga kui ütlesime, et ta sööb ju hea meelega musta leiba, eesti juustu ja praekartuleid, jäi süda rahule.

  ReplyDelete
 2. Mul vanem poiss sööv ka heameelega nn. Eesti toite ( must leib, hapukapsad,verivorst jne) aga noorem mitte..
  Kusjuures, et Gretal pidev nälg on, on minu meelest sellest et tulemas on kasvu spurt, siis tahavadfki rohkem süüa..mul kahel lapsel need olnud, kogu aeg tahtsid süüa, hullumaja oli..eks ma siis tegin ka rammusamaid toite, et koht pikemalt täis oleks..

  ReplyDelete
 3. Piret, Gretal on pidev nälg sellest ajast peale kui ta sündis :)
  No, eks ta ole selle ajaga kasvanud ka :)
  Tegelikult ta on arvatavasti samasugune kui mina, kes ma pean pidevalt midagi sööma sellele vaatamata, et portsud on suured. Sokolaad muidugi rahuldaks kõik isud pikemaks ajaks :)

  ReplyDelete
 4. No sul ikka veab, et selle pideva söömisega nii saledake oled:-)

  ReplyDelete
 5. nii armsad kirjad! Mulle ka kirjutab Anni pidevalt ja ma talle ka, sellisedi ùllatuskirju, et talle panen nt pinalisse vòi pàeviku vahele, tema mulle laua peale vòi màrkmikusse.

  ReplyDelete