Tuesday, 26 May 2015

VÄIKE THE BEATLES FÄN

Nagu ma juba mitmeid kordi siin maininud olen siis Gretal on koolis selle veerandi teemaks 60-ndad. Me saame Petega pidevalt tõestusi sellest, et teemat tõesti koolis kajastatakse, sest Greta nii tihti jagab meiega igasugu 60-ndate infot.

Näiteks kui me eelmisel nädalal lossiaiaga tutvumas käisime leidis Greta lossi kohviku kasutatud raamatute riiulilt ühe  väikese lasteraamatu mis Greta jutu järgi pidi olema 60-ndatest ja mida tal ilmtingimata oli vaja osta. Rääkis, et tema teab neid tegelasi ja et tema on seda filmi koolis näinud ning et tema tahab hirmsasti seda raamatut koolis nii õpetaja kui ka teiste lastega jagada. Laps oli oma leiu üle nii siiralt õnnelik ja ärevil, et mul ei jäänud muud üle kui lasta tal see raamat siis tema oma taskuraha eest osta (50p maksis :). Mina ise ei tea Inglismaa 60-ndate lastesaadetest suurt midagi seega minule olid selle raamatu tegelased kõik võõrad. Samas kui Greta seda raamatut pärast Petele näitas siis Pete kinnitas et oli vist jah kunagi ammu selline lastesaade.

Teine päev leidsin ma Greta koolikotist ühe imepisikese paberilipaka. Nägi välja selline
Küsisin Gretalt, et kust ta selle sai ja kes pildil on. Greta ütles, et ta koolist sai selle, et ta kasutas neid asju oma 60-ndate raamatu tegemisel. Nad nimelt mitte ainult ei disaini koolis miniatuur 60-ndate maja vaid iga laps koostab ka ise 60-ndate teemalise raamatu kuhu kirjutab infot selle ajastu kohta ja otsib internetist vastavaid pilte. 
Kodus ta demonstreeris kuidas ta seda koolis teeb ja ütles, et tema näiteks oli otsinud infot 'The Beatles' lapsepõlve kohta!? 
Ka teatas ta mulle õhinal, et tema raamatus on juba 8 lehekülge, aga et tema sõbrannal alles 4. Ma siis seletasin talle, et tähtis ei ole mitu lehekülge keegi valmis on jõudnud teha, vaid hoopis see kui hästi need raamatulehed koostatud on, et kui ilusa arusaadava käekirjaga kirjutatud ja kui palju kasuliku infot kirja pandud. 
Ma tahaks juba näha neid asju mida nad koolis teevad ja millest ma siin kodus vaid kuulen.

Tagasi selle pildikese juurde tulles siis ma küsisin Gretalt, et kas ta ka teab kes pildil on. Greta siis ütles kohe, et Malcolm Brown! (pidas silmas James Brown-i). Elvise nime ei tulnud tal kohe meelde. Kui mina ütlesin, et see on Elvis siis ta oli nii imestanud, et ma teadsin kes Elvis oli. Ütles, et sina ju ei olnud koolis kui nad seda õppisid :)

Paar päeva tagasi juhtus Greta möödaminnes telekast kuulma sõna Liverpool, mille peale ta siis kohe teatas, et tema teab Liverpooli, et The Beatles olid seal. Ja kus siis hakkas lapse suust tulema igasugu infot The Beatles kohta. Kas sa tead, et The Beatles on maailma kuulsaim bänd, et mitte ükski bänd ei ole nii kuulus olnud. Rolling Stones oli ka kuulus, aga mitte nii kuulus kui The Beatles. Kas sa tead, et seal bändis on John Lenn, Ringo Star ja George Harrison. Naljakas, minu klassis on ka kaks poissi kelle nimed on George ja Harrison aga see oli lihtsalt üks mees kellel oli selline nimi. Paul McCartney nimi ei tulnud tal kohe meelde, aga kui ma natuke aitasin siis teadis küll. Siis rääkis ta meile Abbey Road ülekäigurajast kus üks kuulus Beatles foto on tehtud. Greta küll Abbey Road nime ise ei öelnud, aga mainis, et autod ei tohi seal sõita, sest nii palju inimesi tahab selle ülekäiguraja peal pilti teha (see info on küll natuke poolik, sest tänavat ei ole autodele tegelikult kinni pandud, aga võib olla Greta lihtsalt kuulis valesti või sai valesti aru).
Pärast ütles veel, et kas me võiksime koolivaheajal (meil on nimelt praegu nädalane koolivaheaeg veel enne viimast veerandit) minna kuskile poodi või raamatukokku või kuskile kohta kus 60ndate kohta infot saaks, et tema on selles nii huvitatud.

Siit ka üks lauluke 'The Beatles' repertuaarist. Nagu videost järeldada võib siis koolis nad laulavad seda laulu mõningaste muudatustega ja jätavad teise salmi vahele.

1 comment:

  1. See on nii vahva, et ta kohe õpibki koolis uusi asju. Ei ole kohe üldse traditsioonilise õppimise moodi. Ja kui palju sellised ülesanded tegelikult ka õpetajalt nõuavad. Tublid õpetajad, kes ei istu nina raamatus ja ei aja näpuga järge ning dikteeri etteütluseid. Mulle väga meeldib!

    ReplyDelete