Wednesday, 13 May 2015

VÄÄRT RAAMAT NEILE KEL KODUS LAPSED

Ma ei tea kas teiega on ka mõnikord nii juhtunud, et näete või kuulete kuskil mingi põneva kokaraamatu või käsitööraamatu reklaami ja see näeb nii ahvatlev välja, et kohe kutsub ostma. Kui aga olete raamatu kätte saanud siis selgub, et terve raamatu pealt on tegelikult kokku ehk vaid paar retsepti või projekti mis teie jaoks teostavad ja mida ka reaalses elus kasutust leiaks ja kõik muu on niisama vaatamiseks. No eks neid ilusaid pilte ole ka tore vaadata ja erinevatest asjadest unistada, aga minu puhul jäävad need raamatud tihti kuskile riiulile seisma ning mingi aeg hiljem rändavad heategevuspoodi.

Nädalalõpul käisime me taas ühte lossi külastamas. Nende suveniiripoe raamatuosakonnas jäi mulle pihku üks tore raamat. Mul ei olnud väga palju aega sellega põhjalikult tuvuda, aga nii palju kui õnnestus sirvida tundus igati ostmist väärt. Hind oli ka 2 naela odavam kui originaal hind (14.99). Miski siiski takistas mind kohe ostmas ja kuna me pidime juba ära minema siis sinna see raamat jäigi. Kiiruga siiski tegin pilti, et hiljem selle raamatu üle mõtiskleda ja ta otstarbekust kaalutleda.

Hiljem kodus avastasin, et Amazon lehel on see raamat vaid 3.99. Ei pidanud sekunditki mõtlema, tellisin raamatu kohe ära. 
Eile sain siis raamatu kätte ja ma olen väga, väga vaimustuses sellest raamatust. Tegu ei ole ei koka- ega käsitööraamatuga, vaid raamat on 101 tegevusest mida lapsed õues teha saavad. 

Kui ma seda raamatut lehitsesin siis ma muud ei mõelnudki kui vaid seda, et saaks me juba lõppude lõpuks kolitud. Meie uue kodu aed saab olema palju suurem kui meie praegune ja mul ei oleks midagi selle vastu kui Greta seal endale väikeseid tiike kaevaks või mingi putuka hotelli ehitaks või oma peenraid hariks või mida iganes. Praegu siin meie aias, aga ei ole võimalik kolimise eel enam selliste asjadega jändama hakata. 
Raamatus oli nii palju põnevaid asju mida lapsed saavad väljas teha ilma et peaks isegi kodut lahkuma. Mõned tegevused olid loomulikult ka selliseid lihtsad mida ma juba enne teadsin või Gretaga teinud olin, aga siiski nii hea, et selle raamatu näol kõik ühe kaane vahel ja värviliste piltidega illustreeritud.
Samuti on selle raamatu juures mõnus see, et enamus tegevuste jaoks ei lähe mingeid erilisi vahendeid vaja ja ei pea poodi millegi kalli järele jooksma. Eriti veab neil kel kodus suur tagaaed, puuriit või puukuur.

Aga vaadake ise ma toon siia mõned näited


Kui Greta tuli koolist koju siis näitasin talle esimese asjana seda raamatut. Ma tundsin küll ise natuke süümepiinu, sest tal oli pikk päev olnud (koolis jalgpallitrenn ja peale kooli veel spordiring), aga kuna ma olin sellest raamatust ise nii vaimustuses siis ma lihtsalt ei suutnud järgmise päevani oodata, et temaga oma vaimustust jagada. 

Ma ei olnud üldse üllatunud kui Greta selle lehe juures pidi vaimustusest lõhkema :)


Laps haaras raamatu ja loomad kaasa ning tormas kohe õue. 

Algus tehtud
Mõned minutid hiljem oli ta raamatu abil ka endale väikese telgi-wigwami ehitanud (issi aitas kummid pulkade ümber panna).
Meie hinnangul 5+ raamat! Hea kasutada ka siis kui Gretale sõbrad või sõbrannad külla tulevad. Sobib hästi ka kingituseks kellegile (ma just ostsin ühe Greta sõbrannale kel kolme nädala pärast sünnipäev).

Tegelikult ostsin ma veel ühe toreda raamatu, aga sellest juba minu järgmises postituses. 

8 comments:

 1. Te olete nii naljakas perekond:-) ausalt..hullud paremas moistes;-)

  ReplyDelete
 2. Ma ei vaidle vastu, et me hullud ei oleks aga sellest ma küll ei saa aru, et kuidas see meie hullus selle postituse põhjal väljendub? :)

  ReplyDelete
 3. Ega "hullud" oma "hullusest" tavaliselt aru ei saagi, (lubage naerda siin)..nagu tuli meelde kui abikaasa juhilube läks pikendama ja pidi "hulluarsti" käest paberid saama ( Eestis normaalne asjade käik) ja arst küsis, et kuidas me end tunneme ja mees ütles, et millal hull enne on öelnud et hull on:-) :-) igatahes sai oma paprid kätte:-)
  Pole hullu, olete igal juhul väga normaalne petekond:-)
  Kujutan ette, et üldse mu huumorist aru ei saa, annan loa jubedalt solvuda (igatahes väärt värk)

  ReplyDelete
 4. Pean tunnistama, et kuigi ma saan aru, et sul on väga omapärane naljasoon siis tõesti enamasti ma su naljadele pihta ei saa :)
  Samas üldse ei solvu (veel vähem jubedalt), kuigi sa tihti vist arvad vastupidist :)

  ReplyDelete
 5. No seda ma arvasingi, et sa aru ei saa..proovin tulevikus "lihtsamaid" nalju teha;-) ilma irooniata ja sarkasmita ( muidugi)

  ReplyDelete
 6. Ma nägin seda raamatut täna unes Nägin kuidas ühtedele rikkurite lapsele, kes oli kuskilt suurlinnast välismaalt pärit ja polnud eriti loodudes käinud ja üldse oli selline õnnetuke ja ma õpetasin talle loodusesse sipelgate ühiselamu ehitamist :)
  Selline veider uni oli.

  ReplyDelete
 7. ah sa nuga, seda on mul ka vaja. Peaks lõpuks selle amazoni konto ära tegema...

  ReplyDelete