Friday, 22 May 2015

PÄIKENE PAISTAB JA LOODUS LOKKAB

Kohe varsti on tulemas üks väga pildirohke blogipostitus. Et see pildipostitus aga liiga pikaks ei veniks siis teen algust juba praegu paari pildiga. 
Pildid eelmisest nädalalõpust kui me taas käisime ühes lossiaias. Ilusaid pilte tuli nii palju, et mul on väga raske vaid paari paremat välja valida. Kuna siin on aga palju neid lugejaid, kes looduse piltidest huvitatud, siis varsti valmiv postitus ongi just teid silmas pidades. 

Pragu siis vaid paar pilti soojenduseks :)13 comments:

 1. Muuseas, ma nii huvi pärast küsin, aga kas teil pole seal puuke vms, et te nii vabalt julgete rohu jms hulgas kõndida?

  Siin hirmutatakse uue entsefaliidiga, mis Soome kaudu Eestisse pidavat varsti jõudma :(

  ReplyDelete
 2. Puuke siin kohe kindlasti sel moel ei ole kui Eestis ja enamus inimesi ei ole nendest isegi mitte teadlikud. Küsisin just Pete käest ja tema ütles et temal ei ole elus ühegi puugiga mingit kokkupuudet olnud ja ei tea ka kedagi kellel oleks.

  Heina sees me siiski ei jooksnud, kõndisime seal kus hein oli ära niidetud :)

  ReplyDelete
 3. Miks sa kunagi ei naerata? No nagu päriselt?

  ReplyDelete
 4. Mina sain puugi eelmisel suvel. Neid siin ikka on.

  ReplyDelete
 5. Anonüümne, sul on prille vaja!

  Mermaid, ma ei öelnudki et neid üldse ei ole, vaid ütlesin, et ei ole sel moel kui Eestis. Mingit puugivaksiinist ei räägi siin ju ka keegi, sest inimestel lihtsalt puuduvad kokkupuude nendega :)

  ReplyDelete
 6. Huvitav, mina ei ole vaktsineeritud ja julgen ikka kodus muru peal käia. Isegi paljajalu! Eluaeg saanud igasuguses võsas ringi sahmerdada, eluaeg vaktsineerimata olnud. Võimalik, et kunagi on suur risk haigestuda aga kui ma ainult puukide hirmus elaksin, siis ma peaksin ilmselt kuskile linna kolima, kus puud kasvavad loomaaias :D

  ReplyDelete
 7. inglismaal on borrelioos sama tihti esinev kui mujal Euroopas, BBC on tihti sellest juttu teinud.

  ReplyDelete
 8. Kersti, ega ikka ei ole küll Inglismaal sama palju puuke või borrelioosi kui mujal Euroopas.

  Puukide arv on viimaste aastatega küll kasvanud kuna ilmad on olnud soojemad ja märjemad ning metskitsede arv on tõusnud, aga kohe kindlasti ei ole asi samal tasemel kui Eestis või mujal Euroopas või Ameerikas.
  'Dr Brooks says the disease is a far bigger problem in other parts of Europe and the US, especially on the East Coast'
  Ning nendest olemas olevatest puukidest on väga väike number neid puuke kes nakkusi kannavad.

  Asjahuvilistele siit lugemiseks eelmise aasta BBC artikel
  http://www.bbc.co.uk/news/blogs-magazine-monitor-27255853

  Aga ega ma siin nüüd küll ei taha puukide üle vaidlema hakata :)
  Küsiti, et kas me ei karda nende pärast rohus kõndida ja ma vastan et ei karda. Siin elades isegi ei mõtle nende peale ja kuskil puukidest pidevalt mingit juttu ka ei ole.

  Puukidega on ju ka veel nii, et ega nad kõikidele ei hakkagi külge. Mina olen aga selline keda puugid on alati armastanud ja Eestis elades leidsin endalt tihti mõne puugi juba lapsest peale.
  Seega suvel Eestis käies oleme alati ettevaatlikud ja ma tihti kontrollin et Gretale või mulle pole mõni külge hakanud.

  ReplyDelete
 9. Hei! Loodus lokkab seal Inglismaal tõesti ja kogu aeg kusagil midagi õitseb. Aga jah, puuke teil na vähe ja sääski ka eriti pole, hm..Aga meil siin Soomes sõidab läänepiirkondades ringi nn. puugibuss, kus vaktsineeritakse.Teatud aladel vist on puugi vastu vaktsineerimine lausa kohustuslik paikkonniti ja just lastele eriti. Pidi mingi siberi variant olema, eriti jubedate haigustunnustega ja et ravi puudub. Eks sealt nad Eesti suunas ka levivad.

  ReplyDelete
 10. Biancat, oi see sinu puugijutt on küll hirmus :I

  ReplyDelete
 11. tegelikult asi vist ikka ongi üsna hull, kui juba sundvaktsineerimine jne. Teiselt poolt - terve mõistus tiksub et siin ennegi tohutuid summasid riik vaktsiinide peale kulutanud, nagu nt. see seagripi oht. Meil haiglas ka valmistati ette nii erimeeskondi kui kuhjati igasugu kaitseriietust ja vahendeid ruumid täis. Nüüd visatakse vaikselt minema, sest asjad aegunud ja seagripist ei saanudki õiget asja, suured rahad vaid vahetasid omanikku. Meditsiinitööstuses liiguvad tänapäeval tohutud summad. aga jah, puugid õnneks läänepool, ja mina siin idapool. Aga olen valves, kuigi varsti lähen metsa piibelehti korjama, :)

  ReplyDelete
 12. Meie ka puuke ei karda ja puugid ka õnneks meid ei armasta. Siin pidi muidugi palju puuke olema, kas nad ka haigusi kannavad ei tea. Seepärast pole ka vaktsineeriunud. Üks süst maksab 30€, ja meid on kuus ja süste peab tegema kokku kolm...
  Loomulikult oleksime selle raha leidnud kui oleks vaja. Aga ma pole kunagi kellegi meie pealt mitte ühtegi puuki leidnud. Koeral ja kassil on küll mõned olnud.
  Elame eramajas ja käime murul, heinammal, põllul igapäev :)

  ReplyDelete
 13. Tere, tere! Nii ilusad pildid teist kahest. Loodus on tõesti kenasti lokkamas. Nautige!

  ReplyDelete