Friday, 15 May 2015

KIRI BUCKINGHAM PALEEST

Eile tõi meile postimees sellise ümbriku
 Sees oli selline kiri

Kogu lugu sai alguse sellest, et Greta avaldas aprillis soovi Kuningannale sünnipäevaks kaart saata. Igal pool ju räägiti Kuninganna 89-st sünnipäevast ja eks see siis pani Gretat sel teemal mõtlema ja andis talle kaardi tegemise idee.
Ja mis sai meil selle vastu olla! Internetis on Kuninganna aadress ilusti olemas, sest ega Greta esimene inimene ei ole kes seda laadi mõttele on tulnud.
Kaardi tegemisega oli kahjuks küll selline lugu, et kohe kui lapsel see idee peale tuli siis oli seda ka vaja ilmtingimata KOHE realiseerida, mis sest et aeg selleks just sel hetkel kõige sobivam ei olnud. 
Seega tulemus ei olnud minu arvates pooltki nii hea kui tegelikult oleks võinud olla.Aga kuna mina ei olnud kaardi saatja ja see polnud üldse minu idee, siis polnud mul ka mingit õigust lapse tööd oma hinnangute järgi hindama hakata. Laps tahtis teha, tegi ja jäi ise tulemusega väga rahule. 
Ah ja, tegelikult tal läks esimene katsetus nässu ja ei olnud algul ka selle pildiga rahul, sest tal oli väike probleem kuidas Kuninganna koera taha joonistatud saaks (ta nimelt joonistas kõige pealt koera valmis). Lõpuks sai ta siiski probleemi lahendatud ja kaart sai valmis.
Sisse kirjutas ta sellise teksti 
Greta oli kindel, et tema tahab Kuningannale natuke oma taskuraha saata, et Kuninganna saaks midagi endale või oma koertele osta. Sai veel mu peale kurjaks, kui ma ei lubanud tal 2 naela ümbriku panna. Ütles, et aga mul on ju nii palju raha ja ma tahan 2 naela Kuningannale saata. Õnneks lõpuks siiski piirdus vaid ühega.

Minu ülesandeks jäi kiri pärast postkontorisse viia. Sain sellega ilusti hakkama, aga alles siis kui ma olin tagasi koju sõitnud avastasin äkki, et me ju ei pannud ümbrikule üldse meie aadressi või Greta perekonnanime kirja!! Kuidas siis Kuninganna Gretale vastata saab kui tal Greta aadressi ei ole. Greta muidugi ise üldse ei teadnudki või ei osanud sellele mõelda, et Kuninganna talle ka vastata võiks. Tema jaoks oli tähtis vaid kaardi enda saatmine. Paar nädalat hiljem Greta küll mainis, et huvitav kas Kuninganna talle ka vastu kirjutab, aga üsna varsti oli ta kogu asja täiesti unustanud.

Mina muidugi eeldasin, et Buckhingham paleest ikkagi mingi vastus tuleb ja seega kihutasin ruttu postkontorisse tagasi, lootuses et nad pole posti veel ära viinud. Õnneks ei olnud. Postitöötajad kallasid ruttu suure postikoti põrandale laiali ja ostsisid sealt seest Greta kirja välja ja tänus sellele siis Gretal õnnestuski Kuninganna paleest kiri vastu saada :)

14 comments:

 1. Lahe :)
  Mis ta kirjast arvas? Ja sellest et raha tagasi saadeti?

  ReplyDelete
 2. Vägev! Kuninganna jõuab ka kõike. Ma mäletan, kuidas Šotimaa vanimas viskitehases räägiti meile kassist, kes tehases elas ja elas vist oma 23 aastat. Täisealiseks saamise puhul saabus kuningannalt õnnesoov. Aga pikaealisuse saladus seisnes selles, et kiisu jõi igal õhtul piima viskiga.

  ReplyDelete
 3. No kui olen aru saanud on kuningannal mitu sekretäri, kes selliste kirjadega tegelevad..armas muidugi, et mündikese lapsele tagasi saatsid ( kas teie ei teadnud siis, et raha pole vaja saata?) Raha saatmine kuningannale tundub kuidagi mitte nii hea maitse..( kuigi laps seda tahab, ehk oleks mingi muu kingitus parem idee..?)

  ReplyDelete
 4. Kakamami, kuninganna ei kirjuta ise kirjadele vastuseid :) Tal ei oleks selleks aega, sest ta saab ikka tuhandetes neid kirju, eriti veel sünnipäeva ajal.

  Ma kujutan ette, et tal on seal midagi päkapiku sepikoja taulist kus mitmeid inimesed kirjadele vastavad :)

  Kersti, ma ei oska öelda täpselt mida Greta arvas. Ta võttis seda kirja kui iseenesest mõistetavat, sest ta kindlasti ei taju seda kui eriline Kuninganna tegelikult on. Ta on ju kuningannat kaks korda ka oma silmaga näinud ja ühel korral nendest Kuninganna lehvitas otseselt talle (nad Petega ootasid valgusfoori juures rohelist tuld ja Kuninganna sõitis oma auto jaeeskordiga mööda ja jäi seal seisma ja lehvitas. Petele ja Gretale lisaks jutus seal sel ajal olema vaid üks noorpaar veel).

  Greta oli natuke pettunud, et raha tagasi saadeti ja ütles mulle, et miks ma talle seda ei öelnud, et Kuninganna ei tohi raha vastu võtta. Ma siis tuletasin talle meelde, et me ju tegelikult rääkisime sellest :) Siis ta küsis, et kas Kuninganna on rikas ja kust ta raha saab ja noh sellele oli juba natuke keerulisem vastata ;)
  Aga loomulikult oli Gretal väga hea meel, et ta kirja vastu sai.

  ReplyDelete
 5. Anonüümne, ma saan aru kui me Petega oleks Kiningannale 10 naelase sünnipäevaks saatnud, et sa seda siis mitte heaks maitseks kutsuks, aga tegu on värskelt 6 aastase lapsega! See oli tema idee oma taskuraha Kuningannaga jagada ja meie arvates oli see vägagi maitsekas tegu.

  Arvad, et kuningnna, või siis õigemini kuninganna office oleks rohkem rõõmu tundudnud kui veel ühe vidina juba ees olevale miljonile juurde oleks saanud?

  Nüüd vähemalt laps ISE õppis sellest kogemusest midagi!

  ReplyDelete
 6. Väga armas:-) kes meie lastest ei saadaks oma taskuraha kuningannale? ( ma pole troll ausalt ja eks iga laps saadaks oma taskuraha kuningannale, kui vähegi voimalik)
  Igatahes, ei hakka enam siin "rääkima igasuguste vidinate kuningannale saatmisest" sest me igatahes teeksime seda kui vähegi voimalik..
  Siinjuures vabandame järjekordselt "omapärase" huumori pärast..
  Igatahes, kullake, ära solvu, te olete nii armas perekond.

  ReplyDelete
 7. KÕIGIL inimestel üle maailma on sama võimalus Kuningannale kirjutada, kui seda on-oli Gretal.

  Vaja läheb vaid postimarki UKsse. Pole isegi kogu aadressi vaja, läheb kohale ka siis kui ümbrikule Queen, Buckingham Palace või London, UK kirjutada.

  Gretal oli teiste, väljaspool Inglismaad, elavate inimeste ees vaid see eelis, et kiri jõudis kiiremini kohale kui see oleks jõunud näiteks Austraaliast või Eestist saates :)

  Nii, et kui te tunnete, et soovite Kuningannale kirjutada või kingitusi saata siis ei ole teil mingit takistusi. Inimesed teevad seda iga päev üle kogu maailma :)

  Huumori leidmisega su kommentaaridest on mul tõesti endiselt probleeme :)

  Loomulikult seda on tore kuulda, et sa endiselt arvad, et me armas perekond oleme, aga kui sa ka teisiti arvaks siis ega me seda pahaks ei pane. Me saame olla vaid need kes me oleme vaatamata mida teised meist arvavad :) :) :)

  ReplyDelete
 8. Ma ei saa aru..mis postmark? Miks me peaks Kuningannale kirjutama? Mis jama see veel on?
  Kes need teie olete?
  Arusaamatu??

  ReplyDelete
 9. Jummel, ole normaalne, mis vahet sel on. Lase mehel puhata:-)

  ReplyDelete
 10. Loomulikult ei kirjuta ükski väga kuulus inimene oma fännidele ise. Muidu ta muud teha ei saakski. Aga armas ikkagi, et vastuseid saadetakse. Siinkohal meenub, kuidas minu lapsed Lapimaalt jõuluvanalt kirju said. Oh seda rõõmu!

  ReplyDelete
 11. Tegelikult kõlab see ahvatlevalt. Kirjutada kuningannale kiri ... Loodame, et ta peab veel jupp aega vastu, siis äkki saadame meiegi juubeliks tervituse.

  Huvitav, kas tal põhimõtteliselt nii palju aega on, et kõigile neile kaartidele hetkeks pilk peale visata, nt mingid abilised panevad kaardid vaatamiseks välja ja kuninganna vaatab kõiki korraga ...?

  ReplyDelete
 12. See sinu poolt välja toodud kirjeldus kõlab nii ilusalt, aga Pete arvab, et Kuningannal lihtsalt ei oleks kõikide nende kaardide ja muude asjade vaatamiseks aega.

  Peale selle ta ju ei ela kogu aeg Buckingham lossis vaid veedab palju aega ka Windsoris ja Sandringhamis (ja igal pool mujal) nii, et kujuta siis ette kui ta saab kindlasti sadu kirju päevas, siis milliseks see kirjade hunnik tal seal koguneb kui ta kas või nädala ära oleks :)

  Kuninganna originaal allkirjaga sünnipäevakaardi on aga võimalik kõikidel neil UK elanikel saada, kes 100 aastaseks suudavad elada :)

  ReplyDelete
 13. Väga liigutav lugu. Nii Greta mõte ja kaart kui vastus.

  ReplyDelete