Wednesday, 6 May 2015

LAPSE TRENNID

Kuna Greta sünnipäeva ajal on alati hästi palju tegemist ja kiire elu, siis mul ei õnnestu juba teist aastat järjest sel ajal Gretast kokkuvõtet kirjutada. Eelmine aasta jäi see vahele ja hiljem mingit ülevaadet otsima hakates tundsin kui kahju sellest oli. Sel aastal sama luga, aga selle vahega, et ma proovin seda viga nüüd parandada ja 5 aastase lapse kokkuvõtte ikka ära kirjutada. 

Sel korral teen koguni kaks postitust. Esimene postitus tuleb Greta huviringidest millest ta 5 aastasena osa võttis. Kuna Greta on juba ka kaks kuud 6 aastane olnud ja mõned asjad natuke muutunud, siis lisan juurde praeguse seisu ka.

ESMASPÄEV
Craft club-käsitöö ring.
See ringi toimub koolis ühe pikema vahetunni ajal ja seda ringi juhendab Greta õpetaja. Kuna tahtjaid sinna ringi oli palju siis vastuvõeti registreerimis järjekorras. Meie andsime oma soovist kohe teada ja Greta sai sisse.
Kui aus olla siis ma täpselt ei teagi mida nad seal tegid rohkem kui Greta juhtus rääkima. Tema jutu järgi nad natuke õmblesid, kudusid, tegid tutimütsi tutte, pildiraame, küünlajalgu jne. 
Ei midagi erilist. Gretale meeldis, aga kuna tema parimad sõbrannad seal ei käinud siis mõnikord ta oleks parema meelega tahtnud sel ajal teistega õues mängida.

Ringi eest ei pidanud midagi maksma, aga kui sa ringist kahel korral puudud siis kaotad oma koha. 

UPDATE 6+
Kuna uuest veerandist tuli kiri, et kõikidesse ringidesse peab uuesti registeerima ja mina ei taibanud, et see ka käsitöö ringi puudutab siis meie jäime uue registreerimisega hiljaks ja Greta kaotas oma koha. Gretal ei olnud selle üle kurb meel, sest saab nüüd oma sõpradega vahetunni ajal kauem õues mängida.

VIIUL
Algul olid Greta viiulitunnid laupäeva hommikul kell 8.20. Sel ajal viiulitundi minna oli üsna piin. Õnneks vabanes õpetajal nädala sees üks aeg ja tund tõsteti üle esmaspäeva kell 16.00 peale. Tunnid toimuvad viiuliõpetaja enda kodus mis asub meie majast 10 min jalutuskäigu kaugusel.
Tund kestab vist kokku kas 30 või 40 min (ma isegi ei tea täpselt, sest kohapeal läheb rääkimise ja viiuli lahti ja kokku pakkimise peale alati lisa aega). Viiulitunnis käib Greta Petega. Mina olen ise seal kohal käinud vist vaid kahel või kolmel korral kui Petel on kas koosolek või mingi muu tööalane asi vahele tulnud. 

Gretale meeldib viiulit mängida, kuigi harjutada eriti ei taha. Mõnikord motiveerime teda sokolaadi või väikeste kommidega. Sedasi saab kõik harjutused ilma venitamata ruttu tehtud. Mõnikord ei pea midagi kasutama et laps harjutaks ja mõnikord käib kaklus. Minu arvates tuleb Gretal viiulimäng üllatavalt kergesti välja, eriti kui veel arvesse võtta, et iga päev tal harjutamiseks aega ei jää. Teisalt ta kindlasti mängiks palju paremini kui rohkem harjutaks. Enamus lugusid mida ta õpib on sellised mida õpetaja klaveril saadab.
Väga positiivne nähtus on see, et kui Greta mingit nooti mängib siis need noodid on enamalt alati puhtad. Sellist hirmsat viiuli kriiksutamist ja krääksutamist tuleb meil kodus väga harva ette. Valesid noote muidugi mängitakse, aga ka need on enamalt puhtad valed noodid ja palju pehmemad kõrvale kui viiuli kriiksutamine :)

UPDATE 6+
Käisin üks päev Gretaga koos tunnis ja märkasin, et õpetajal on komme Gretale noote ette öelda ilma, et Greta neid ise vihikust loeks ja mängiks. Õpetaja küll mingi aeg tagasi ütles, et kuna Greta veel nii noor siis see korralik noodi lugemine tuleb natuke hiljem, et tal praegu kulub peamine keskendus sõrmede tööle, aga minu arvates see ette lugemine on liiga intensiivne. See muidugi ei aita ka palju kaasa, et Gretal on väga hea mälu. Tal jäävad viisid ruttu meelda ning siis mängib neid peast, aga kui mingi koha ära unustab, siis ei oska seda kohta kiiresti noodist leida ja parandada. Õpetaja lubas Gretale ka mõne sellise loo anda mida ta saab ilma klaveri saateta mängida. Tihti on nii, et inimesed tulevad külla ja tahavad, et Greta neile siis midagi mängiks, aga need lood mida ta õppinud on on vaid klaveriga koos korralikud lood. 

Viiuli laenutus £7 kuus. Viiulitund kord nädalas £15 


TEISIPÄEV
Multisports
Tegu sporditrenniga kus lastel on võimalus erinevaid spordialasid proovida (jalgpall, rugbi, tennis, vehklemine, kriket, korvpall, võrkpall, sulgpall, ameerika jalgpall, hoki jne). Trenn kestab tund aega ja toimub kohe peale kooli. Minu jaoks väga mugav, sest nii ei pea ma ise Gretat kusagile viima, lähen vaid hiljem kooli järgi. Gretale trenn väga meeldib. Kui ma tegin talle ettepaneku, et mis oleks kui lõpetaks ära siis ta on kategooriliselt selle vastu.
Talvel ta paaril korral ei tahtnud trenni minna, sest tal juhtus nii, et 6 nädalat järjest teisipäevati oli neil ka kooli poolt multisporttrenn ja see oli üsna väsitav päevas kaks trenni korraga teha (kaks korda riideid päeva jooksul vahetada). Ma siis mõnel korral jätsin tal trenni ära.
Need kes veel ei tea siis Greta koolis on igal teisipäeval peale lõunat õpetajatel tundideks ettevalmistamise aeg ja sel ajal nemad lastega ei tegele. Lapsed on eraldi rühmadesse jaotatud (ka vanema klassi lastega koos) ja nendega tehakse erinevaid tegevusi. Tegevusteks on aiandus, plokkflööt, prantsuse keel, multisports, muusika, näitering, kunst, mänguväljaku mängud.

UPDATE 6+
Greta endiselt jätkab trenniga. Minu ainukeseks kriitikaks on see, et lapsed peavad trennis tihti oma järge ootama ja seega on üsna palju niisama istumist või seismist. Ma muidugi tervet trenni pealt ei ole näinud ja näen tavaliselt vaid viimaseid 10-15 minutit kui järgi lähen nii, et ma ei tea kui palju kogu tunni peale sellist ootamist kokku tuleb. Ka olen tähelepannud, et ei parandata tennisereketite või hokikeppide valesti käes hoidmist. Mulle meeldiks kui treener seda teeks. 
Olen mõelnud Gretat hoopis kuskile 'korraliku' ühe alal sporditrenni panna, aga pole nagu midagi sobivat leidnud. Greta tegelikult ei ole mingi suur sportija ja näiteks kuskile võimlemistrenni ta minu meelest ei sobikski (sinna trenni on nagunii vaat et aastased järjekorrad nii, et ega ei õnnestukski). Tennise peale tal ka mingit suur annet või huvi pole. Karate koha pealt ei oska öelda kas talle meeldiks, pole otseselt pakkunud, kuigi karatetrenne on siin üsna palju ja tüdrukute seas väga populaarsed. Jooksmine oleks ka niisama liiga nadi. Jooksutrenni pakutakse tegelikult natuke vanematele lastele ka kooli poolt ja see toimub tavaliselt tund enne kooli algust, ehk siis kell 8 hommikul. Seda tahaks Gretale pakkuda küll, kui ta natuke vanem on. 
Jalgpall oleks küll midagi sellist mis Gretale meeldiks ja talle sobiks, aga hetkel toimuvad neil jalgpalli treeningud kehalisekasvatuse tundides. Spetsiaalne jalgpalli treener tuleb nende kehalisekasvatuse tundi  ja treenib neid, seega mul ei ole mõtet selle eest eraldi maksma hakata.
Nii, et las ta siis käib edasi seal multisport trennis. Talle meeldib see trenn ja mulle see, et ta mingi spordiga tegeleb ja ennast liigutab.

Trenni eest maksame jupi kaupa. Täpset hinda praegu ei teagi. See veerand on lühike ja selle veerandi eest maksin £15, eelmise eest vist £25 ja üleeelmise eest £35. Sellele eelnevat ei mäleta. Praegu pole aega arvutama hakata mis see tunni hinnaks teeb, aga meie jaoks ei tundu eriti kallis. 


KOLMAPÄEV
Tantsutrenn
Jaanuarist alates hakkas Greta käima trantsutrennis. Greta on alates 18 kuust kuni 5 aastaseni balleti tantsinud, aga see sama balletitund enam vanemate lastega edasi ei läinud (teisi balletitunde vanematele lastele on siin aga maa ja ilm). Gretale küll meeldis balleti tantsida, aga mingit erilist annet tal balleti peale ei ole ja seepärast ma ei plaaninud teda ka kuskile rangesse balletitrenni panna. See eelmine trenn oli just selline 'pehmemat' sorti ja talle igati sobilik.
Nüüd jaanuarist aga alustas see sama balletiõpetaja ühe teise õpetajaga step, balleti ja modernse tantsu klassi. Mul endal ei olnud mingit plaani Gretat sinna kirja panna, aga kuna esimene klass oli nagunii tasuta ja Greta hirmsasti tahtis steptantsu proovida siis läksime proovitundi kohale. Otse loomulikult oli meie laps sellesse tundi armunud. Sellele 'armumisele' aitas ka palju kaasa stepkingade eripärasus, noh, et nad sellist vägevat häält teevad :)
Kuna tegu ei olnud vaid balletiga siis ega mul midagi otseselt selle vastu ei olnud, et Greta seal käima hakkaks. Ta meil selline tantsijanäitleja tüüpi nagunii, et las siis õppib erinevat liikumist. 
Taas ei ole tegu mingi range trenniga, kus lapsi mingi kindla mõõdupuu järgi hinnatakse või olümpimängudeks ette valmistatakse. Greta tunnis käib näiteks üks tüdruk, kes väga hilja kõndima hakkas ja kellel on tasakaaluga natuke raskusi
Öeldes seda, siis mingi eksam neil siiski tuleb, aga selle tulemusel on iga lapse ja lapsevanema jaoks just nii palju tähtsust, kui palju nad sellest ise saada soovivad. 

UPDATE 6+
Greta on nüüd tantsutrennis 4 kuud käinud ja ta on endiselt väga vaimustuses. Vanemate jaoks on ka üks lahtine tund olnud, kus me saime näha mille eest me maksame ja mida lapsed õppinud on.

Tund toimub kolmapäeviti kell 17.00-18.00
Maksab £7 tund 
Suve veerandi eest maksin £77 mis sisaldab 11 tundi  aprilli lõpust juuli alguseni.
Riietuse eest pidin eraldi maksma, sest kõigil lastel peavad olema samad riided. Step kingad olid vist £15 ja balletisussid £10 ja retuusid ning trikoo £8. Kahjuks enam täpselt ei mäleta. 
Trennis on 5-7 aastased lapsed 

Siit paar video näidet. 
Palun, palun pange videot vaadates kvaliteet kõige kõrgema peale, sest ilma selleta on pea võimatu midagi näha.


Tundi alustavad nad alati stepkingade ja tantsuga, siis vahetavad stepkingad balleti omade vastu ning modernseid tantse tantsivad paljajalu. 

Greta tunni algust ootamas
Siit videost on eriti hästi näha milline näitleja ja lollitaja meie laps igapäevaselt on kui ta eriti heas tujus on :)


NELJAPÄEV
Prantsuse keel
Tund toimub koolis pikema vahetunni ajal. Kestab umbes 20-30 minutit. Greta käis seal samas prantuse keele tunnis ka eelmisel aastal juba. Tunnis mängitakse mänge, lauldakse, räägitakse erinevatest prantsuse tavadest ja pühadest jne. Ma ise ei ole ühtegi tundi pealt näinud.
Hind £60 veerand

UPDATE 6+
Sellest veerandist alates otsustasin Greta sealt tunnist ära võtta. Greta küll peaaegu nutti seda uudist kuuldes, aga mulle tundub, et Greta ei ole midagi uut selle kahe aastaga õppinud ja ikka veel teab vaid neid sõnu ja väljendeid mida ta juba lasteaias teadis. Gretal oli kahju sealt ära tulla ka sellepärast, et ta parim sõbranna on seal ja tema parim sõber on samal ajal jalgpalli trennis ja seega tal ei ole kellegiga vahetunni ajal õues mängida. Mina ise arvan, et ongi hea, siis mängib natuke ka teiste lastega ja mitte ainult oma lemmikutega ;)

Tunnid maksid £60 veerad mis minu arvates lihtsalt piltide värvimise ja mängude mängimise eest on liiga palju, seda enam kui õpetaja räägib sel ajal palju inglise keeles. Mul hakkas sellest rahast kahju.

Plaan on nüüd Greta panna hoopis ühte teise prantsuse keele tundi. Õpetajaks saab olema see sama prantslanna, kes Gretale ka lasteaias tunde andis. Temal on kodus väike prantsuse keele kool kus ta annab nii eratunde kui ka teeb tööd väikeste gruppidega. Grupis lapsed teevad igapäevaseid tegevusi ja jutt käib väid prantsuse keeles. Näiteks nad küpsetavad hästi palju või mängivad lauamänge prantsuse keeles. Enne munadepühi tegid munadepühade teemalisi asju, nüüd enne suve algust mängivad, et lähevad suvitama, pakivad kohvreid, on rannas (aias) jne. 
Mulle meeldib see, et kogu jutt käib prantsuse keeles aga on samas mänguline ja funktsionaalne mitte laua taga uute sõnade pähe tuupimine ja raamatust järge ajamine. 
Väga võimalik, et Greta üks poisssõber liitub ka temaga, sest ta ema on väga huvitatud. 
Me ei ole veel otsustanud, et kas prooviks nüüd paar kuud enne kooli lõppu ära mida see prantsuse keel endast kujutab ja kuidas Gretale meeldiks, või alustaks uuest kooliaastast. Kestab korraga 90min ning hinnaks oli vist £15 või £12.
Ainuke negatiivne asi selle tunni juures on see, et kuna see toimuks peale kooli siis võtaks see Gretalt veel ühe vaba õhtupooliku ära.

Praegu on Greta koolis teisipäeviti prantsuse keele grupis (sel ajal kui õpetajad õppeplaane kokku panevad, nagu ma siin üleval pool juba selgitasin) ja selle ühe tunniga on ta rohkem ära õppinud kui pooleteist aastaga seal maksulises tunnis. Eile tuli koju sellise tööga ja käe ümber oli prantsuse keelne randmepael fantastilise töö eest. 
Neljapäeval ja reedel ei toimu ei kooli ajal ega ka peale kooli midagi. Plaan ongi hoida need päevad vabaks. Tavaliselt tulevad Gretale siis kas sõbrad külla või ta lihtsalt mängib kodus. Me reguleerime vastavalt vajadusele. Greta muidugi tahaks, et tal oleks iga päev keegi külas, aga mina proovin tal ikka vähemalt ühe päeva täiesti vabaks jätta.

LAUPÄEV
Teatrikool-stagecoach
Greta alustas eelmisel aastal teatrikoolis käimist laupäeviti korraga 90 minutit. Gretale väga, väga meeldis. Stagecoach ja teised samalaadsed teatrikoolid on siin maal väga populaarsed. Stagecoach on üks enam tuntud. Sellistest teatrikoolidest valitakse tavaliselt lapsi kas siis muusikalidesse, etendustesse, televisiooni, reklaamidesse jne esinema olenevalt siis nende andest ja vajaminevast välimusest. See muidugi ei tähenda, et kõik lapsed kes seal koolis käivad ilmtingimata näitlejateks või lauljateks saada tahavad. Pigem tulevad need tunnid seal kõige rohkem ikka kasuks laste enesekindluse ja eneseteostamise kasvatamiseks, oskused mis tulevad igas eluvaldkonnas kasuks.

Gretale on muusika ja näitlemine alati loomulikult tulnud ja tal on suur huvi nende alade vastu, seega see teatrikool on talle kui rusikas silmaauku.  
Teatrikoolis on kaks gruppi, 4-6 aastased ja 6-18. Greta alustas 4-6 aastaste grupist ja nad õppisid kaheks show-ks Enid Blyton 'Faraway Tree' ja 'Charlie and the Chocolate Factory'. Viimane etendus oligi märtsis.
Me Petega panime juba eelmise etenduse ajal tähele, et seal grupis on väga palju väikeseid lapsi ja Greta vaat et ainuke suur tüdruk. Meile tegi see natuke muret, sest see teatrikool on üsna kallis ja meie arvates ei olnud Gretal seal nende väikeste laste pealt suurt midagi õppida. Õpetaja ütles, et see on tegelikult hea et Greta vanem on, sest siis tal on võimalus saada paremaid rolle ja kuna ta ei olnud veel 6 aastane siis teda ei olnud võimalik teise gruppi üle viia. 
Siit väike näide 'Charlie and the Chocolate Factory' etenduse kahest laulust. 
   
UPDATE 6+
Alates aprillist käib Greta vanemate laste grupis. 
Vahe on selles, et nüüd kestab teatrikool 90 minuti asemel korraga 3 tundi (laupäeva hommikul). Tund laulmist, tund näitlemist ja tund liikumist. Pean tõdema, et Greta on tõesti suureks tüdrukus kasvanud, sest see üleminek ei tekitanud temas isegi mingit ärevust mis sest, et ees ootas terve suur grup täiesti võõraid lapsi ja palju pikemad tunnid. Juba esimesel päeva sai sõbraks ühe tüdrukuga ja oli suurema grupi tööst väga vaimustatud. Talle ei tundunud see kolm tundi üldse pikana (ma algul kartsin, et võib olla on natuke liiga pikk). 
Selle teatrikooli juures on Greta jaoks ka see hea, et eks seal ole palju just selliseid elavaid ja julgeid lapsi. Greta on tegelikul selline tegelane kes ise kellegiga otseselt sõprust looma ei lähe, pigem vaatab kõrvalt või siis võtab kõrvalseisjana osa. Räägib kui temaga räägitakse, aga ise otseselt võõraste lastega rääkima ei hakka. Seda öeldes see tegelikult 100% paikka ei pea, sest on olnud ka kordi kus ta on täiesti vastupidiselt käitunud. Greta suhtes ongi raske määrata, kas ta on rohkem tagasihoidlik või julge ja elav, sest ta on võrdselt mõlemat. Ta võib mõne inimese juuresolekul või mõnes situatsioonis väga arana ja tagasihoidlikuna tunduda ning samas võib ta vabalt 100 inimese eest 'lavale' astuda ja esineda. 
Igal juhul ma loodan, et teatrikoolist saab ta rohkem julgust või oskust võõraste lastega kontakti loomiseks või lihtsalt suhtlemiseks. Ma ei peagi selle all silmas, et ta muutuks nüüd väga pealetükkivaks või eriti sotsiaalseks, aga lihtsalt avatumaks. See tuleks talle igati kasuks ja muidugi veel eriti siis kui tal tõesit peaks kunagi plaan või annet olema näitleja ameti peale.

Praegu õpivad nad 'Oliver' muusikali ja esinemine on juunis.

Teatrikooli veerand nooremas grupis maksis £162
Vanema grupi veerandi (umbes 12 nädalat) hind on tunduvalt kallim £324

Kokkuvõttes võib tunduda, et Gretal on väga tihe graafik, aga me ei ole märganud, et Gretat see graafik väsitaks või see talle probleeme oleks tekitanud. Ma olen pakkunud, et võib olla jätaks midagi vähemaks, aga ta ei ole sellega nõus olnud ja kui aus olla siis kõik need trennid toovad talle pigem kasu kui kahju. Kodus mängimiseks jääb natuke vähe aega ja tore oleks kui nädalalõpp oleks kolmepäevaline aga noh seda on juba palju küsida.
Samas iPadiga sisustab ta oma aega ikka väga, väga vähe. Arvuti taga teeb vaid oma kooli matemaatika ülesandeid mõnikord ja sellega ka asi piirdub. Kui ma tal küsiksin, et kas sa tahaks täna koju mängima jääda või tantsutrenni minna siis ta kindlasti valiks tantsutrenni kõige pealt. Kodus saab ju ka veel natuke peale trenni mängida :)17 comments:

 1. See keksimine, teine jalg põlvest kõverdatud, tuleb ikka väga profilt välja.
  Meil maksab tantsutrenn Johannal 11€ kuus, Martal 6€ kuus. Kunstiring oli 15€ kuus aga seal pidi kool ka materjale ostma. Tallinnas on loomulikult mitmekordsed hinnad.

  ReplyDelete
 2. See pilt kus Greta viiuliga konnib on nii naljakas, heas mottes siis, nagu väike vanainimene( ka heas mottes). Kas tal on koolivorm seljas?

  ReplyDelete
 3. On jah nagu väike mutike :) Tal ei ole tihti võimalust selle viiuliga kõndida (sest tundi läheme autoga, sest kuigi õpetaja on meile väga lähedal siis otse tunnist tulles ei jää aega jalutamiseks) ja siis kui võimalust on siis ta alati tahab ise viiulit kanda. See viiulikast on aga jah natuke selline kohmakas ta seljas tänu oma kujule :)

  Pildil on ta jah veel talvise koolivormiga, sest see pilt on talvel tehtud. Praegu kannab juba pikka aega suvevormi ja põlvikuid :)

  ReplyDelete
 4. Pidasin siis silmas otse KOOLIST tulles ei jää aega jalutamiseks :)

  ReplyDelete
 5. Minu arust on see väga vahva, et Gretal on palju tegemisi. Kindlasti tulevikus tuleb talle see kasuks. Väga tublid vanemad on tal muidugi ka - uurite, planeerite, maksate 5+.
  Kui küsida tohib, kas Greta klassikaaslased on ka sama hõivatud ja tegemist täis? Ja veel kas Greta käib nö eliitkoolis?, tundub unistuste kool olema :)

  ReplyDelete
 6. Jelena, aitäh ilusate sõnade eest :)

  Ma kõigi Greta klassikaaslaste eest vastata ei saa, aga enamus lapsi käivad ühes või kahes ringis kindlasti. Eriti nendes mis kooli ajal toimuvad. Kes rohkem, kes vähem olenevalt siis lapse huvidest, rahalisest seisust ja ajalisest sobivusest. Kui peres on rohkem lapsi siis muidugi laste erinevatesse ringidesse viimine muutub natuke keerulisemaks, aga samas ma tean vähemalt kahte Greta sõbrannat kellel on ka vennad ja nende graafik on sama tihe kui Gretal :)

  Greta käib tavalises koolis.
  Ma küll väga tahaks teda panna erakooli, aga see oleks suur surve rahaliselt Petele ja siis me peaksime oma elukvaliteeti muutma (mida Pete hea meelega ei sooviks teha).
  Saab näha mis elu toob, ehk meil õnnestub ta panna erakooli siis kui ta 11 ja peab nagu nii uude kooli minema. Unistada ju võib ;)

  ReplyDelete
 7. Mis oleks su peamine pohjus, et Greta erakooli panna?..kas tulevik, tutvused (igatahes nii olen aru saanud), parem haridus?

  ReplyDelete
 8. Piret, tutvused ei ole kohe kindlasti mingiks põhjuseks Greta erakooli panekuks. Ma ei tea kuidas sulle selline mulje on jäänud.

  Peamine põhjus ikka palju parem ja mitmekesisem haridus ja paremad võimalused hilisemas elus.
  Head haridust on loomulikult ka tavakoolides võimalik saada ja need lapsed kes õppida tahavad ja neil selleks annet on saavad alati seda ka ilma erakoolita teha.
  Samas erakoolide lapsed on enamuses ikka tavakoolide lastest vähemalt peajagu eespool ja kooli lõpetades astuvad nad ellu palju enesekindlatena ja palju mitmekülgsema haridusega.

  Imelik oleks ka kui see nii ei oleks, kui sa ühe ainuüksi ÜHE õppeaasta eest oled vähemalt £15 000 maksnud.

  Greta teiseastme hariduseks (11-18 aastaseks saamiseni) läheks seega praeguste hindade juures vaja üle £100 000 naela ( see ka lihtsalt õppemaks ilma koolivormide, söögirahade, ekstra tundide, eksamite, kooli reisideta jne.) Kuna hinnad tõusevad iga aasta siis ma ei kujuta ette mis need hinnad võik 6 aasta pärast olla, siis kui Greta kooli peab vahetama.

  Igal juhul teema millest Pete praegu sõnagi kuulda ei taha :) Eriti veel nüüd kui meil kolimine käsil ja uus suur pangalaen kohe kaelas.
  Kolime aga just sellepärast, et Gretale karanteerida väga hea riiklik teiseastme kool ja noh ka sellepärast, et ise ilusamas majas ja paremas piirkonnas oma peamised eluaastad mööda saaksime saata :)
  Seega ma oma meest praegu selle teemaga ei piina, aga ise vaikselt ikka unistan :D

  ReplyDelete
 9. Tänan pohjaliku vastuse eest:-) Selle tutvuste jutu pärast, olen ikka aru saanud, et ühine "background" tähendab ikka päris palju..nii kui äri valdkonnas ja kui seltskonnas.
  Oleneb ju, kes mida väärtustab..aga ole tubli, kolimine on jube ettevotmine:-)

  ReplyDelete
 10. Ei pidanud silmas üldse, et tutvused oleks teile primaarne..valesti väljendasin/kirjutasin..pole veel Vilde:-)

  ReplyDelete
 11. Piret, ega sa väga valesti aru ei saanud ka.
  Ma vist kirjutasin sellest backgroundi tähtsusest siis kui me alguses Gretale kooli valisime. Siis ma mainisin, et kui ma sotsiaalabi piirkonna koole vaatamas käisin siis nende koolide juures oleks juba see probleemiks olnud, et me ei oleks sinna lastevanemate pärast sobinud ja see oleks meie ja Greta elu mitmes mõttes raskeks teinud.

  Erakoolidega oleks see backgroundide asi jälle teistpidi natuke keeruline. Kuigi erakoolides ei käi vaid rikkurite lapsed siis väga paljud lapsed tulevad ikkagi rikastest peredest. See võib taas teistpidi probleemiks olla nendele lastele ja vanematele, kes siiski koolimaksu leidmiseks peavad palju pingutama ja paljust loobuma.

  Eks sellistel lastel ole ka paha kui nende sõbrad igal koolivaheajal luksuslikele puhkusreisidele lähevad või suurejoonelisi pidusid korraldavad, suurtes ja kallites kodudes elavad ning limusiiniga kooli tulevad. Mõnele lapsele võib sellest tulla alaväärsuskompleks või nad võivad end niisama viletsamana tunda ja sõprusi raskem luua jne.

  Samuti võib nende rikaste vanematega tulla probleeme ja konflikte samamoodi kui seda võib tulla kõige madalama klassi vanematega. Sellepärast ongi ikka parem omasuguste keskele jääda kus mängureeglid enam vähem samad.

  Seega kui me Greta koolide valikust räägime siis kõige tähtsam on meile ikka lapse haridus ja tema heaolu kui tutvused (kuigi tutvustel on heaolu juures kindlasti oma osa).

  Ja seda ka veel, et kui meil majalaenu ei oleks või kui me koliks kuskile linnast välja odavasse piirkonda siis meil ei oleks erakooli maksudega mingit probleemi. Pete saab küllaldaselt palka, et erakooli veerandi maks kasvõi kuupalgast ära maksta, aga kuna elame praegu Inglismaa ühes kallimas piirkonnas ja ei raatsi siit kuskile mujale kolida siis erakool ei ole hetkel meie valik :)

  ReplyDelete
 12. Mulle meeldib see tantsutrenn, kus nad saavad yhes kohas/ajal erinevaid asju teha.
  Mul yks tudruk k2is balletitunnis, aga nyyd enam mitte. Samas noorem j2lle alustas balletiga. Ta on vaga r66mus oma balleti tunni yle ja teeks vist heameelega tap tantsu jm, aga ned j2lle teistel paevadel teistel aegadel, mis suuremate laste tegevustega kattuvad:(

  Kui on v6imalusi, siis siin paljud lapsed nagu Greta ja minu omadki k2ivad erinevates ringides.

  Erakooli teema kohta, kohe saadaks omad kui oleks v6imalust (meil sama teema kui Greta perel). Samas palju raha l2heb juba neile lasteringidele, aga erakooliski tuleks ikka paljude asjade eest lisaks maksta.

  Kui l2hedal hea riigikool, nagu Gretal, siis pole midagi halba kui hoopis sinna minna erakooli asemel. Siinkandis (Londonist v2ljas l6unapool) on palju h2id riigikoole, mis saavutavad samu tulemusi kui erakoolid. Samas heal erakoolil on teisi lisav22rtusi.

  ReplyDelete
 13. Katarina, mul on natuke pinnuks silmas see, et kohe Greta praeguse kooli kõrval on erakool ja kaks korda päevas pargin ma selle erakooli varava ette ning näen neid ilusates erakooli vormides lapsi :I Natuke kade tunne tuleb peale...tegelikult isegi üsna kade tunne ;I

  ReplyDelete
 14. Niimoodi vaadates tundub, et Gretal on kõva tamp peal, aga samas pole algkoolis eriti kodutööd ka, et aega selleks kõigeks jätkub. Vanemaks saades osad tegevused tõenäoliselt kaovad ja laps leiab oma, mis teda tõsiselt huvitab.
  Aga erakooli suhtes,- müü oma hing kuradile ja hakka mõnes Euroopa Liidu allasutuses tööle, siis saad lapse erakoolituse nende poolt kinni makstud.

  ReplyDelete
 15. Pagulane, jah sellest EU ja erakoolide seosest olen täitsa teadlik :I
  Ma ei tea kas ma saan siin 2017 EU valimistel osaleda, aga kui saan siis mina hääletan kindlasti EU-st lahkumise poolt. Iseasi muidugi kas need valimised üldse kunagi toimuma hakkavad, praegu ju vaid lubadused. Õnneks, et vähemalt see valimiste värk tänasega läbi saab, sest mul on sellest juba nii kõrini.

  Aga jah, algkoolis õppides jääb selliste trennide jaoks rohkem aega jah. Kodutöödeks nädala sees vaid lugemine ja spelling ning mõned matemaatika harjutused mida me siin teeme. Järgmise astme kooli ajaks Gretal kohe kindlasti juba omad kindlamad valikud ja soovid seega praegu need trennid talle lihtsalt 'taster courses' :)

  ReplyDelete
 16. Kuna toorid võitsid, siis peab ju hääletus EL suhtes tulema,oli ju üks nende valimsilubadustest!

  ReplyDelete
 17. Lubadus lubaduseks, kes teab mida nad kahe aasta pärast plaanivad, aga ma siiski loodan, et see ei jää vaid lubaduseks. Ma ei usu, et inimesed seda neile andeks annaksid kui nad seda lubadust murraksid.

  ReplyDelete