Wednesday, 23 April 2014

SINILILLEDLoodan, et sellest sinilille rinnamärgist on tänaseks juba kõik eestlased kuulnud. Nimelt tegu organisatsiooniga Anname Au. Ostes sinilille toetate te Eesti Käitseväe ja Kaitseliidu veteraane ning nende lähedasi. Idee saadi Suurbritannias, Austraalias ja Kanadast pärit punaselt mooniõielt, mida nendes riikides sõjaveteranide toetuseks ostetakse ja kantakse. Punastest moonides olen ma täpsemalt kirjutanud siin.
Mina nägin seda sinilille müügil maksuametis. Ostsin kohe ühe endale ja ühe Gretale. Kuna lille kinnituseks on vaid tavaline nõel siis kaotasin ma oma lille kohe järgmisel päeval ära. 
Hakkasin uut otsima, aga see osutus tõeliseks katsumuseks. Terve vanalinna käisin läbi ning küsisin pea igast suveniiri ja muidu poest, et kust seda lille küll osta saaks. Keegi ei osanud öelda kust saaks, aga paljud avaldasid ise ka soovi selle ostmiseks. Lugu lõppeski sellega, et lõpuks õnnestus mul see rinnamärk alles kojusõidu päeval lennujaamast osta. Kui ma koju tulin siis kirjutasin sellele organisatsioonile ja soovitasin neil neid lilli ka turistidele kättesaadavatesse kohtadesse müügile panna. Olen kindel, et nii mõnigi turist ostaks endale selle rinnamärgi ja toetaks sedasi Eesti sõdureid. Organisatsioon vastas mulle, et kuna see on alles nende esimene aasta siis nad kindlasti arenevad veel aastatega ja leiavad uusi abilisi tulevikus.

Täiesti arusaadav seletus. Ega ma ju tegelikult ei tea kuidas sellise kampaania korraldamine käib. Loodetavasti järgmisel aastal on rohkem neid poode kes nõus lillekest enda juurde müüki võtma :)

Palun ostke ka Sinililli!!


10 comments:

 1. Asi on ka selles et need sinililled on käsitsi tehtud puuetega inimeste poolt (kui ma õigesti mäletan) ja ilmselt oli neil ka mingi piir et ei jõutud lihtsalt rohkem teha. Et iga lill on seetõttu omanäoline ja hingega :)
  Selle raha eest pidi sisustatama kuskil haiglas taastusravi osakond ja ostetakse mingi kõnnimasin ja seda saavad kasutada ka tavainimesed kellel vaja.

  ReplyDelete
 2. mina mùùsin vàiksena mitu mitu aastat taolisi lillekesi (and polnud kùll kàsitsi tehtud ning nùùd ma ei màleta ka, mille jaoks raha làks)

  ReplyDelete
 3. Ma ei usu, et asi selles, et lilli ei jätkuks, pigem nagu nad ise ütlesid siis lihtsalt nad alles esimest aastat sellist kampaaniat tegemas ja seega alles õpivad.

  UK teevad ka neid mooniõisi puutega inimesed. Selle tarvis on lausa Poppy tehas olemas :)

  Reine, huvitav kuulda, et juba nii pikka aega tagasi Eestis selliseid heategevus korjandusi tehti. Huvitav oleks kohe teada millise kampaaniaga siis oli tegu?

  ReplyDelete
 4. Jah mul on isegi alles sellised värvilised plastikust õiekesed ja õiepärjad, mida lapsed tänavatel müüsid, aga tõesti ei mäleta, mille jaoks neid müüdi.
  Neid praegusi sinililli pidi Selverites müüa olema, aga ega sinnagi turiste vist sageli satu..

  ReplyDelete
 5. Need palju aastaid tagasi müüdud lilled olid vist maililled või kuidagi nii neid kutsuti. See oli seotud mingi muu organisatsiooniga.
  Mina ise sain sinilille Selverist, aga pidin ka ekstra seda otsima minema, sest Selver ei ole minu kodupood.

  ReplyDelete
 6. Jah, Selveris on neid saada, aga mul on tunne, et ega iga eestlane ju ka oma oste Selveris ei tee.
  Pigem ikka seal poes mis kodule lähemal ja seega jääb nii mõnelgi kohalikul see lill ostmata :(

  Asi hakkab täitsa põnevaks minema, et mis lilli ja pärjakesi need lapsed siis aastaid tagasi tänaval müüsid :)

  ReplyDelete
 7. Kas need haigete laste toetuseks ei olnud?

  ReplyDelete
 8. Mul on tunne, et mind sel ajal enam Eestis ei elanud, kuna mina ei mäleta mingitest lilledest midagi :)
  Läksin ju kohe kui Eesti vabaks sai ära ja vaevalt, et vene ajal keegi midagi sellisel otstarbel müüs.

  ReplyDelete
 9. http://epl.delfi.ee/news/melu/heategevuslillede-muuja-saab-naeratusi-ja-soimu.d?id=50921052

  See artikkel siis nende "vanade" lillede kohta. :)

  ReplyDelete
 10. Sille, suured tänud lingi eest. Tore kuulda, et Eestis juba aastaid tagasi heategevusega tegeleti :)

  ReplyDelete