Tuesday, 15 April 2014

EESTI TEEMA

Ma olen väga teadlik sellest, et nii mõnelegi välismaal elavale eestlasele on siin mu Eestis käigu jutte piinarikas ja nukker lugeda, kuna tahtmine ise Eestis olla on tihti suur. Eks ma isegi ju 'vesista' teiste Eesti reisidest lugedes. 

Ma päris kirjutatama siiski olla ei saa, kuna see siin ju ikkagi meie pere veebipäevik kuhu tahame meile tähtsad tegemised ja käigud kirja panna, aga uskuge mind, iga kord kui ma siin Eestis olen siis ma mõtlen teie kõigi peale kes te siin olla tahaksite ja kui ma vaid saaks siis saadaks teile kõigile killukese Eestit sinna kaugele. 
Hetkel näiteks postitaks teile kimbukese sinililli ja väikese vitsaoksa tärkavate lehtedega (need tärkavad lehed siin on ikka kuidgi täitsa teistmoodi kui meil Inglismaal).

Teie õnneks ma jätsin tahtlikult oma hea kaamera koju ja võtsin kaasa vaid seebika. Mul lihtsalt ei olnud jõudu seda kaasa vedada ja hiljem tehtud pilte töödelda. Seega, oma mitte nii hea kvaliteediga piltidega ma vaevalt teid nutma ajan :)

Sellele lisaks võin öelda, et siin on võrreldes Inglismaaga ilm ikka väga külm ja hall. 

Arusaamatuks jääb ka see kuidas on võimalik Eestis poes käies nii võimatumalt palju elektrit (särtsu) saada?? Eriti nendes suurtes toidupoodides. Lähen poodi jäätist ostma ja selle lühikes aja jooksul suudan nii ennast kui oma last vaat, et oimetuks särtsutada. Ma ei mäleta, et ma Inglismaal üldse kuskil särtsu oleks saanud, välja arvatud siis kui ma peaks oma sõrmed otse elektrilülititesse pistma.

Kas viga meis või juhtub sama asi ka kohalikkega?

PS. Käisime täna Gretaga mõlemad juuksuris. Gretal on nüüd lühikesed (lühemad) juuksed ja ta näeb nii nunnu välja. Pildid panen hiljem. Greta juukseid lõigati 40 min. Meie mõlema lõikused läksid maksma 25 eurot!!! Mul oli seda raske uskuda. Inglismaal oleks minu lõikus £42 ja Greta oma vähemalt £18 maksma läinud.

PS. 2 Mul on JÄLLE nohu!

9 comments:

 1. Pilte, PILTE!

  Mu laste lõikused maksid viimati kokku €5 :P

  ReplyDelete
 2. Ma saan jälle Soomes poes kogu aeg särtsu, riidepoes ei julge varsti stangesid enam puudutadagi. Ma arvan et see on tingitud ilmastikust, õhk on nii kuiv.

  ReplyDelete
 3. Kas sa Pärnu kanti ei satu? Ma saatsin maili sulle.
  Mina saan särtsu põhiliselt riidenagidest ja teistest inimestest, vahel ka autost.

  ReplyDelete
 4. mina ei vesista :)
  Itaalias on hetkel kòige ilusam ja vàrvilisem aeg, seega ei kipu ma ùldse sinna kùlmale kodumaale :)

  Ja ma ka nòuan pilte nunnust Gretast uue soenguga :)

  ReplyDelete
 5. Mina olen küll kade! Londoni kandiga võrreldes on Eestis praegu veel jahe, aga siin on aina pilves,sajab ja tuuline, ühesõnaga jube kevad. Eestis vähemalt ei saja nii palju vihma.
  Särtsu saab palju jah, ei tea, millest see tuleb.
  Juuksuris käime me ka Eestis olles alati, töö on põhjalik,tulemus kena ja maksta tuleb vaid pool siinsest tasust.

  ReplyDelete
 6. Minu väga mõnus lõikus ning lisaks ka juuksuri enda värvidega värvitud soeng maksid kokku 25 ning mulle pühendati pm. 2 tundi :P

  Pilte tahan kaa!

  ReplyDelete
 7. Nii, lõpuks olen siin kommenteerimas :)
  Pilte kahjuks ei jõua siia panna enne kui reedel koju sõidame. Hommikul lähme vara linna ja õhtul oleme kaua teatris seega lihtsalt ei ole aega pilte alla laadida. (täna jõudsime näiteks koju Eesti aja järgi kell 22.35. Nüüd kirjutan kommentaari ja lähen magama :)

  Suvi, mina kaldun kahtlustama poe põrandakatteid. Võib olla on mingi osa ka neil 'pori'vaipadel, mis kohe poodi sisse tulles ukse ees on? Minu mäletamist mööda saame me ka suvel siin käies särtsu.

  Ritsik, sel korral kahjuks Pärnusse me ei satu, aga suvel tuleme kindlasti. Vaja ju Lottemaad külastada ;)
  Ma ei saanud su emaili kätte ;(

  Ruudi, saan sinust aru. Teil ju seal Itaalias tõesti kevadel kõige mõnusam kuna suved on ju ilmad enamalt tapvalt kuumad ;)
  Meil Inglismaal on see kevad juba oma lillede ja värvidega nii pikalt kestnud, et vahelduseks oli tore ka sammuke tagasi astuda ja sinililli imetlema tulla. Aga ega me tegelikult siia ilma pärast ei tulnud, vaid pigem ikka kultuurilidtel põhjustel ;)

  Pagulane, teil seal üleval on ilmad kehvemad kui meil Londoni lähistel. Meil siin alla pool on ju vahepeal juba lausa suvi olnud. Tegelikult Inglismaal olles ma panen harva tähele mis ilmaga tegu, kuna mind ei häiri ei vihm, ega päike (nii kaua kui kuumalaine ei ole), sest ilma pärast ei jää meil midagi tegematta. Päike aga loomulikult on mõnusam kui vihm.

  Kris, ma tõesti ei saa aru kuidas siinsed juuksurid ära elavad kui kahe tunnise töö eest vaid 25 eurot küsivad? Tundub nii vale. Mina maksin meie juuksurile küsitud 25 euro eest 30 ja oleks tahtnud veelgi rohkem anda.
  Samas ma loomulikult saan aru, et ega kõigil ju ei ole raha, et kalleid lõikusi lubada ja seega on ju väga tore kui on juuksureid kes hea töö odavama raha eest ära teevad..

  ReplyDelete
 8. Oh kui kallis on Inglismaa, Saksamaal käin juuksuris 13 euro eest ja mees 10 € eest. Ka erinevates suurlinnades.

  ReplyDelete
 9. Eks neid juuksuri hindu ole siin ka erinevaid. On ka kohti kus saab juuksed 6 naela eest lühemaks lõigata, aga kui meeste juuste puhul see lõikus on OK siis näiteks kui mina enda juukseid lasin seal lõigata korra siis ma ei olnud üldse lõikusega rahul. Sõbrants pidi pärast kodus mul juuksed tagant ühtlaseks lõikama.
  Kui aga veel kuskile tuntud salongi minna siis, olenevalt kas tahad lõikus või värvi, või veel midagi muud, siis maksad veelgi rohkem kui 47 naela :)

  ReplyDelete