Saturday, 19 April 2014

KONTRAST

Eile lendasime tagasi Inglismaale. See on üsna kummaline, et hommikul ärkan Eestis, tegutsen seal ja õhtul juba tegutsen Inglismaal. Eesti poolt lennates tundub lendamine palju lihtsam ja kiirem tänu nii väikesele lennujaamale. Mäletan kui mu vanaisa veel nõukogude ajal mulle rääkis kuidas tema nooruses (Eesti ajal) sõitis laevaga Soome lõunatama ja siis tagasi koju. Sel aja oli selline jutt täiesti muinasjutt ja raske isegi ettekujutada, nüüd aga paljudele täiesti loomulik osa elust. Suts siia, suts sinna, ime siis ei ole kui lapsel on raske pihta saada mis maal mis keelt parasjagu rääkima peab. 

Kuna me Eestis tihti kevadel ei käi siis mind täitsa üllatas see kontrast mis kahe maa vahel hetkel on (loodust silmas pidades). Inglismaal harjunud värviline pilt muutus Eestisse jõudes äkki väga halliks ja tagasi Inglismaale jõudes mul võttis nats aega, et pihta saada miks kõik kuidagi teistsugune tundus. Silmad olid selle lühikese ajaga juba nii selle halli värviga harjunud, et tundus nagu keegi oleks värvi nupu põhja keeranud. 
Eestisse lennaste oli ilm ikka tunduvalt külmem, kuigi viimased paar päeva enne Eestisse lendu oli ka meil Londonis külm tuul ja temperatuur tavalisest nats madalam. Samas meie Eestist lahkumise hommikul oli õues 18 kraadi sooja, samas kui Londoni jõudes oli sooja vaid 13 kraadi. 
Igal juhul mulle oli väga meeldivaks vahelduseks selline väikene looduslik 'taandareng'.

 Paar pilti õhust Tallinna kohal


 ...ja Inglismaa kohal


See pilt on juba autos teel koju tehtud. Mulle nii meeldivad need kollased põllud.
Tallinna lennujaamast ja lennust tuleb varsti üks väikene postitus lisaks. Praegu peame sugulaste 40 pulmaaasta pidustusele minema.

1 comment:

  1. Ilus roheline teil...
    Mulle meeldib väga tytrekese uus soeng.
    tervitusi

    ReplyDelete