Tuesday, 1 April 2014

EMADEPÄEVA VÄLJASÕIT

Pühapäeval oli Inglismaal emadepäev. Greta on nüüd nii vana, et ta saab aru ning tahab sellisesse päeva panustada ja ega mina siis vastu ole. 
Greta võttis asja nii südamega, et tal oli lausa õhtu enne emadepäeva raske magama jääda. Ta nii ootas seda päeva. 
Emadepäeva kingituste hulka kuulus vist ka see, et laps magas hommikul meeletult pikalt. Ma olin juba ammu üleval ja mõtlesin minna kontrollima, et kas laps ikka veel üldse hingab või ei :)

Laupäeva õhtul (peale Darwini maja külastamist) käisime korraks linnas. Mina Gretale kingi otsimas ja Pete ning Greta mulle emadepäeva kingitust. Ma tegelikult ei tahtnud mingit kingitust. Ma lihtsalt ei oska enam midagi tahta ja mul ei ole midagi vaja, aga lapse nimel siis ütlesin neile, et sooviksin koerakese timerit mida ma näitasin teile siin. Kahjuks seda enam poes ei olnud, ei olnud ka järgmise, ega ka järgmisest järgmises. Kõik olid ära ostetud. Müüja ütles, et müüsid viimase hommikul. Greta oli väga kurb ja emadepäeva hommikul ja ka veel õhtul vabandas, et ta mulle seda koera ei saanud. Mina aga olin lapse isetehtud kaardi üle rohkemgi kui õnnelik.

Hommikul võtsime asja rahulikult ja alles keskpäeval hakkasime tegutsema. Otsustasime minna Knole House.
Õues oli 20 kraadi sooja, kuigi keskpäevaks päike enam ei paistnud.
Knole House-is oleme ennegi käinud. Selle maja juurde kuulub 4 km2 suurune park kus elutseb umbes 400 hirve. Enamus hirvi on 15 sajandi hirvede järeltulijad (kui ma nüüd õigesti aru sain). Maja ise on samuti viimased 400 aastat püsinud ühe ja sama pere käes (läbi põlvkondade siis loomulikult :). 

Hirvedele lisaks oli pargis meeletult koeri. Pidi lausa ette vaatama, et mõnele peale ei astu, või mõne käest hammustada ei saa.  
Õnneks maja sisehoovis oli natuke rahulikum. Mina nimelt ei ole koera inimene. Greta meeleheaks ainult seisatan, vaatan ja räägin koeraomanikega ning kiidan kui ilusa ja nunnud nende koerad on :)

UQfbk4 on Make A Gif, Animated Gifs
Mina ei tea kuidas, aga Greta on kuidagi äkki suureks tüdrukuks saanud. Neid pilte siin vaadates tunnen seda veel eriti. Ma ei tea kas ta lahtisemad juuksed muudavad teda vanemaks või ta ongi vanem… ta ju ongi nüüd vanem. Igaljuhul kõik ta jalanõud on talle väikeseks jäänud, ning kui ma talle uusi ostmas käin siis pean proovima mitte number vaid lausa kaks numbrit suuremaid. Tegelikult on mul meeletult raske leida talle kuskilt normaalseid kingi.  Igal pool on nii jubeda välimusega või lõikega jalanõud tüdrukutele. Ma ei teagi mis saab.


Greta mängib koera
Nii paljud inimesed tulid kohe terveks päevaks ja võtsid piknikule lisaks ka lauad ja toolid kaasa

 
Sel korral siis selline emadepäev.

Just avastasin, et ma postitan selle postituse automaatselt esimesel aprillil. Võiks ju siia jutu sisse ühe aprillinalja peita, aga kell on juba pea 12 öösel ja mul ei ole enam ühtegi huumorisoonega rakku üleval. Ise lähen ka nüüd ära magama.
Lõbusaid aprillinalju teile kõigile :)!
7 comments:

 1. Kommenteerin Abikaasale pilte vaadates: Greta on jah suureks saanud. Abikaasa vaatab üle õla: See ei ole Gre... On jah!

  Aga nad saavadki niimoodi äkki suureks... Plikat peeti sügisel kohvikus juba kooliealiseks :)

  ReplyDelete
 2. Jah, nii see on, koguaeg on beebi, beebi ja siis äkki ... vaatad et nii suur juba :)
  Väga lahedad hirvelised. Eriti see valge.
  Liikuv pilt on väga äge. Kuidas sa teed seda?

  ReplyDelete
 3. Ma ka noogutan kaasa, kuidagi koolilaps on :) suur! Samamoodi vaatan enda oma, et kuidas ta nùùd nii àkki nii mòistlik on :P ( rààkimata sellest, milline hiiglane ta beebi kòrval tundub)

  ReplyDelete
 4. Kersti, beebi east me oleme küll juba ammu väljas aga just nüüd järsku selline suur koolilaps. Ja just mitte enam lihtsalt koolilaps viad suur koolilaps. Mitte enam selline kes septembris kooli läks :)

  Selle liikuva pildi all on veebilehe aadress. Tegin pildi seal :)

  Ruudi, jah ma ka vaatasin, et nüüd beebi kõrval tundub su laps kuidagiteise moe ja teoga :)
  No ta sul natuke vanem ka, aga enne oli selline lapsuke, nüüd aga mitte ainult koolilaps, vaid ka suur õde :) Vähemalt on sul nüüd üks eksemplar mõlemat :)

  ReplyDelete
 5. Ma küll mõtlesin enda last rohkem selle beebi all :)
  Aga Greta on ju jah, suur koolilaps.
  Meil suur lasteaialaps, käib veel küll sõimes, aga juba teist aastat :)

  ReplyDelete
 6. Kersti :)

  Imelik mõelda, et Eestis käiks Greta veel aasta või isegi kaks lasteaias. Eesti lasteaia lõpuks on Greta juba 3 aastat koolis käinud :)

  ReplyDelete