Tuesday, 1 April 2014

KELLA KEERAMINE VIIB RIVIST VÄLJA

See paganama kella keeramine on mu elu nässu keeranud. Ma ei mäleta, et ma kunagi nii puudutatud sellest oleks enne olnud. Õhtul ei saa magama, hommikul ei saa ülesse. Terve päev kui zombi. 

Täna tuli Gretale taas sõbranna külla. Selline kellel on väga hea ja tervislik suhtumine söömisse. Noh selline, kellega ei ole kunagi probleemi söögiga. Sööb kõike, eriti hästi lähevad peale kõik puu- ja juurviljad.

Täna aga oli selline lugu, et kui laps kell 18.37 ajal koju läks avastasin, et ma ei olnud talle õhtusööki andnud!!

Me ei leppinud ta emaga eelnevalt kokku, et kas ta jääb meile sööma või ei ja tänu kella keeramisele ei tundunud mulle ka kell veel nii palju, et võiks sööma hakata. Laps tegelikul mitu korda küsis, et kas ta võiks meie juurde õhtusöögile jääda.
Oeh, no täiesti loll lugu. 
Õnneks ma neile ikka after school snack-i pakkusin. Kausitäis oliive söödi ära sekundiga. 

14 comments:

 1. Sama siin, võiksid ometi ära otsustada, mis kellaaeg aasta läbi kehtib. Ma eelistan sügiseti pikemalt valgeid õhtuid ja mu poolest võiks nn. suveaega jäädagi.
  Pole õieti aru saand, kes veel sellest kellakeeramisest võidab peale põhjašoti lambakasvatajate, kelle pärast kellakeeramine pidi toimuma. Palju neidki seal on võrreldes terve UK elanikkonnaga!

  ReplyDelete
 2. Täitsa nõus sinuga. Me veel läheme nädala pärast Eestisse ja siis veel omakorda kell 2 tundi edasi. Ma kohe ei tea kuidas ma hakkama saan Loll ka Eestisse minna ja siis pool päeva maha magada :(

  ReplyDelete
 3. Ei usu, et sa seal miskit maha magad. Igale poole vaja minna ja mõnus elevus hinges, ärkad kindlasti varakult :). Pärsi kade meel kohe, tahaksin ka minna.

  ReplyDelete
 4. Mul on hàà meel, et pàevad valguse poolest nùùd pikemad on - vahe on kohe màrgatav ning lapsed (nùùd) ennem 19:30 tuppa ei tulegi!

  Aga mul làks ka kòik allamàge sel aastal. Esmaspàeval oli nii hull olla, et viisin emelini lasteaeda, panin Emilile multika màngima pooleks tunniks ning jàin tema sùlle magama. Ja òhtul olin uuesti kell 10 voodis -rampvàsinuna!

  ReplyDelete
 5. Jah ma kindlasti ei saa elevuse ja võõra (mitte oma) voodi pärast korralikult magada ja olen hommikul juba vara üleval, aga see toob endaga kaasa väsimuse ja sellise pool ärkvel oleku mis takistab päeva korralikult nautida ja muudab mind lapse suhtes kannatamatuks.
  Aga ega siin elus ei ole ju head ilma halvata nii, et las ma siis kannatan :)
  Raamatupoodide nimel olen valmis seda kannatust vastu võtma :)

  ReplyDelete
 6. Raine meile pagulasega sobikski kui see aeg jääks aasta otsa suveaja peale ja et ei oleks seda pidevat kella muutmist. Ma ei tea aga mulle tundub nagu alles me keerasime selle kella talveajale ja nüüd uuesti.

  Mis mõttes sul läks kõik allamäge SEL AASTAL? Mis on juhtunud?
  Ma magasin ka üks päev üle pika aja pool tundi keset päeva, aga see oli täiesti arusaadav kuna ma lähen nii hilja voodi ja ärkan pea igal hommikul 6.30. Tunni kaotamine on mulle suur asi :)

  Millal Emil lasteaeda läheb (kui üldse)?

  ReplyDelete
 7. Pääle kellakeeramist läks kõik allamäge :) :) (st kellakeeramise tõttu)

  ReplyDelete
 8. Reine, aa selge :) Vähemalt ei ole midagi hullemat juhtunud mis selle väsimuse endaga kaasa tõi. Eks me varsti harju ära ja kõik läheb vanaviisi edasi ( mis minu puhul tähendab, et lähen poole öö ajal magama ja hommikul on raske ärgata :)

  ReplyDelete
 9. 18.37 ja õhtusööki polegi söönud...minu esimene mõte oli - Mis mõttes? Kas siis pool seitse süüakse juba õhtusööki?! Kultuurilised erinevused... :)

  ReplyDelete
 10. Ja jah, enamus lapsi läheb siin kella 7 ajal õhtul magama seega õhtus süüakse kella 5 paiku :)
  Meie sööme tavaliselt 6 ajal, kuna selleks ajaks oleme juba kõik näljased ja Greta peaks kooliajal hiljemalt kella 8ks voodis olema.

  Itaalias natuke teistmoodi jah, seal algab ju elu alles öösel, eriti suvel :)

  ReplyDelete
 11. Kui õhtusöögi söömine jutuks läks, siis küsiksin "itaallastelt", miks nad nii hilja õhtul söövad, eriti veel rasket toitu nagu pasta ja liha jms. Täis kõhuga ju raske ja ebatervislik magama minna.

  ReplyDelete
 12. Aga itaallased ei söö ju ometi liha ja pastat õhtusöögiks, kust küll saavad alguse sellised väär-eelarvamused...kui on mõni suuremat sorti õhtusöök, siis võib juhtuda küll, et süüakse ühte ja teist ja kolmandat ka, aga seda tehakse igal pool nii, ma usun. Igapäevaselt on menüü oluliselt kesisem. Pastat süüakse päeval ja pastat asendab vägagi tihti riis, salat, supid või võileivad. Õhtul süüakse jah rohkem proteiine kas liha, kala, juustu või ka mune, aga mitte kunagi koos pasta, riisi või kartulitega. Kõrvale on alati juurvili, salatid. Kõige rohkem söövadki itaallased aed, juur- ja puuvilju ning mitte üldsegi pastat, pizzat ja liha nagu arvatakse. Siin on nii palju igasugust värsket kraami, mida ma pole elus näinudki. Nad tõesti söövad kõik ära, mis vähegi maa seest nina välja pistab.
  Teine väärarvamus, mida ma tahaks kohe purustada, on see nagu pasta oleks raskesti seeditav. Õigest kõvanisust ja õigesti al dente keedetud pasta on vastupidi väga kergesti seediv ja madala glükeemilise indeksiga. Raskeks teeb pasta kaste, mis sinna peale tehakse ja no need kana-koore-seene-singi kastmed, mis Eesti menüüdes figureerivad, jäävad itaalia pastakastmetest küll valgusaastate kaugusele.
  Aga hilja söövad itaallased peamiselt sel põhjusel, et nende päevarütm on selline - päevad on siin pikad, alustatakse vara, lõuna ajal tehakse pikem paus, olenevalt regioonist 2-4 tundi ja õhtul lõpetatakse töö 19-20 ajal, kontoriinimesed natuke varem, kuid siiski lükkub õhtusöök hiliseks. Selline rütm on jäänud vanadest aegadest kui töötati väljas põldudel, siseruumides õhukonditsioneerid puudusid, seega oli tööaeg varahommikul ja hilispealelõual. Keset päeva ei olnud lihtsalt palavuse tõttu võimalik tööd teha.
  Ja kui vaadata statistikat, siis itaallased on üks euroopa vanimaks elav rahvas, ülekaalulisus neid ka ei paina, et võib olla polegi see nende hiline söömine nii väga ebatervislik. (PS. ma olen eluaeg olnud sellise itaalia reziimiga, hommikul isu pole, lõuna läheb kah kuidagi niisama mööda ja alles õhtul söön korralikult, ehk siis sõltub ka inimesest, kellele sobib ja kellele mitte).

  ReplyDelete
 13. Nii huvitav, nii huvitav. Mul tekkis kohe idee teha blogis väike küsitlus söömise teemal, et teada saada kus maal kuidas asi käib. Mitte, et üks viis oleks teisest õigem vaid lihtsalt huvi pärast.

  Eks see söömine ole ju eelkõige tingitud ilmastikust ja päevakavast ja kui meie oleme Itaalias olnud pikemalt kui paar päeva siis automaatselt läheme selle rütmiga kaasa.

  Mina algul ei suutnud ka ära imestada, et kuidas või miks Inglismaal lapsed nii vara magama lähevad, aga nüüd on see täiesti loogiline ja väga praktiline siinse elu juures :)

  ReplyDelete
 14. Ega siin pole turistina vist suurt muud võimalustki, enne seitset-poolt kaheksat ei lasta söögikohtadesse sissegi :)

  ReplyDelete