Friday, 25 April 2014

LENNUJAAMA JUTT

Tallinna lennujaam läheb iga korraga aina ilusamaks ja ilusamaks. Lastel on nüüd täitsa oma mini Lottemaa olemas ;)

Kahjuks aga ei jõudnud me lennujaamas sel korral üldse ringi uudistada. Esiteks oli check in-is nii aeglased inimesed. Mõni alles hakkas oma kohvrit letis pakkima. Check-in tädid olid ka kuidagi uimased ja venivad.
Kui me lõpuks turvakontrollist läbi saime oli meil veel ilusti üle tunni aega ringi vaadata, viimased jäätised Gretale osta, suveniiripoes uudistada ja Gretal Lotte majas mängida. Me saime aga vaevalt jäätise välja valida kui juba kuulutati, et algab pardale minek!!!!

Ostsime siis kiiruga nii jäätise kui vee ära. Jooksime mänguväljakust mööda, lasin Gretal ruttu korra liumäelt alla lasta, ma ise niiiii tahtsin, et ta saaks seal Lotte majas mängida, ja tormasime oma värava juurde. Osa inimesi olid juba passi ja pileti kontrollist läbi ja marssisid 'lennuki' poole. Me siis ruttu tormasime veel tualetti, jäätisega oli muidugi väga tore tualetis käia, tormasime sealt uuesti välja nahk seljas märg. Saime siis sealt boarding pass ja passi kontrollist läbi ning suundusime trepist alla OOTERUUMI!!!! Tuli välja, et me lennuk ei olnud isegi veel maandunud, aga kõik inimesed koondati sinna 'betoonist' box-i, kus ei ole isegi toole kus istuda. Me ootasime seal peaaegu tund aega!!! Võite siis ettekujutada kui hulluks läksid lapsed seal oodates, eriti sellised 2 aastased.

Täiesti arusaamatu MIKS Tallinna lennujaamas Londoni lennu peale NII VARA kutsutakse. Tegu ei ole ju mingi suure lennuväljaga, kus sadu väravaid ja kust ooteruumist väravani võib minekuks 20 minutit aega minna. Mulle tuli siis meelde, et sama lugu on ka eelmistel kordadel olnud ainult selle vahega, et siis jõudsime lennujaama ise varem ja seega jäi natuke aega ka ringi vaatamiseks.
Lapsed oleksid võinud vabalt veel vähemalt 30 min lastenurgas mängida ja mitte tund aega seal karbis seistes hulluks minna.

Kui siis lennuks lõpuks tuli ja me pardale pääsesime tervitas meid rõõmus lennuemand, kes mul reipalt küsis 'How are you?'. Vastasin ausalt, et ma olen üdini väsinud ja fed up. Seletasin naisele miks ja ta oli väga imestunud. Ta ütles, et aga me lennuk ju alles tuli, miks te nii pikalt ootama pidite.
Lennuemand lubas kindlasti selle kohta märkuse teha, sest ka tema arvates oli see väga imelik, et meid seal sedasi 'kinni'hoiti.

Vähemalt järgmine kord ma seda nende pardale mineku kutset enam nii tõsiselt ei võta.

4 comments:

 1. Ma olen korduvalt mõelnud, et peaks kaebuse kirjutama. Samuti häirib, et rahva käsipagasit ei kontrollita, mõned toovad hiiglased kohvrid pardale. Ma viimati ei saanud isegi käekoti ära panna.
  Kuna endal ka nüüd laps siis selline halb korraldus häirib päris kõvasti.

  ReplyDelete
 2. Tead, kui ma suvel Eestisse lähen ja meid taas nii varakult sinna alla ootama aetakse siis ma kohe kindlasti hakkan 'õiendama'. Kui sellest ei ole kasu siis helistan ja kirjutan Tallinna lennujaama kaebuse.

  ReplyDelete
 3. Kui v2ljalennuni aega, siis ei ole ju vaja esimese pardale mineku kutse peale kohale tormata, aga korraldus v6iks muidugi parem olla.

  ReplyDelete
 4. Katarina, neil on viimane 'bording' kutse ka pea tund enne lennu väljumist. Kõik aetakse trepist alla 'karpi' ootama. Ma ei ole kindel kas need passi kontrollijad ise jäävad ka tunniks ajaks sinna valvelaua taha ootama või kõnnivad minema.

  ReplyDelete