Saturday, 5 April 2014

OSTUKORV

Käisin üks päev poes kingitusi ostmas. John Lewis on ikka üks üle prahi pood. Sinna on lausa ohtlik sisse minna, kuna seal on nii palju ilusaid asju. Pood näeb ise ka seest nii kutsuv ja ahvatlev välja, et seal on lausa lust ringi kolada. 
Panen siia paar asja mis mulle silma jäid.
Selline mehikesega kell
Punane küünlajalg. Sobiks meile lauale väga hästi ainult, et meil on juba sedalaadi punane küünlajalg olemas. 
Jõulude ajal oleks sellised veini ja shampusekorkide mehikesed, loomad, robotid suurepärased väikesed kingitused
Selline vidin oleks hea nendele, kellel pidevalt probleem, et ei leia käekotist võtmeid ülesse (näiteks nagu mu ema ;)
Gretale leidsin lõpuks ka ühed suvekingad. Mitte just need mida ma otsisin, aga ajavad asja ära. 
Nüüd on veel vaja sandalette aga ma kardan, et neid ma ei leiagi. Müügil on küll sadat eri varianti, aga nendel kõige populaarsematel on NII jäigad tallad, et need kohe kindlasti peale ei lähe. Ühel aastal ostsin, aga Greta kandis vaid paar korda, kuna mulle tundusid need nii ebamugavad ta jalas. Ta ei saanud nendega korralikult maas kükitada ja kui tallad olid alt natuke märjad siis muutusid teatud põrandakatte peal väga libedaks. 
Tean, et tegu väga tuntud firma jalatsitega ja paljude lemmikud, aga mina oma lapsele neid enam ei osta. Samasuguseid sandalette teevad nüüd ka 100 eri firmat, aga enamustel on väga kõvad tallad. Next-ist leidsin ühe paari kus tald nats pehmem ja need võib olla veel ka ostaks. 
Ülejäänud mudelid on pealt rihmadega mis on nii kitsad, et kui lapsel peaks pealt natuke paksem jalg olema siis on isegi pigistades sinna sisse võimatu ta jalga saada. 
Ma eriti küll nende sandalettide pärast ei higista, kuna ega Greta neid nagu nii palju kanda ei saaks. Kool lõpeb juuli lõpus ja vaevalt siis augusti keskel enam Eestis nii kuumad ilmad on, et laps ei peaks tavaliste suvekingadega vastu. Ülejäänud aja nagunii koolis ja kannab koolikingi. 

Koolikingadega on aga selline lugu, et ma olin sünnitud ostma selle õppeaasta jooksul JUBA KOLMANDA paari kingi. Esimene paar oli ostetud Clarksist mis on igati tuntud ja tunnustatud kingapood, aga koolikingad on selles poes väga kallid ning kinganinad kulusid Gretal juba esimese paari kuuga ära. Samuti olid need kingad väga õhukesed (sellised suvekingad rohkem) ja talveks minu meelest liiga külmad. Ostsin talveks uue paari M&S ja need olid igati korralikud ja ilusad AINULT, et paar päeva tagasi hakkas laps kurtma, et varbale teeb haiget. 
Mis mul muud üle jäi kui lapsele siis kaheks viiamseks veerandiks kolmas paar kingi osta. Ma ei saa ju teda pigistavate kingadega kooli saata. Vanad kingad olid suurus 9,5, uued aga suurus 11 (euroopa mõõtmetes vist 29). Loodetavasti kestavad need nüüd ilusti kuni järgmise talveni (loota ju võib). Uusi suve koolikleite oli ka vaja, kuna vanad liiga väikesed. Häda kohe sellise kasvava lapsega.
Ainukesed kingad mida Greta suuruses oli olid need liblikatega. KÕikide teiste mudelite Greta suurused olid otsa saanud. Ei viitsinud tellima hakata kuna mul oli neid kingi ju vaja järgmiseks päevaks. Muidu oleks valinud mõned mudeli mis natuke rahulikum oleks olnud.
Ostsin ka sellise huvitava porgandikoorija. Ma olen seda juba pikka aega tahtnud osta inimestele kingituseks, aga ma ei ole julgenud. Kuna ma ei ole ise ära katsetanud, et kas see on ka päriselt nii äge kui pakendilt lugeda ja näha võib siis ma ei taha kellegile pettumust valmistada. Nüüd ostsin katsetamise mõttes ära.
Võin öelda, et töötab. Pakse porgandeid sellega teritada ei saa, aga esimene mille mina kotist võtsin oli just sobiva suurusega ja seda oli väga mõnus 'teritada'. Teritaja all osas on ka tavaline koorija, aga sellega oli mul nats ebamugav porgandit koorida. Mulle meeldib ainult mu oma kartulikoorijaga juurikaid koorida.
Vabandan viletsa fotokvaliteedi pärast (mulle kohe üldse ei meeldi viletsa kvaliteediga toidupildid. Sööma nad igal juhul küll ei kutsu :(), aga vähemalt näete tulemust.Vahelduseks täitsa mõnus porgndit sel moel süüa.
Selline jutt siis selleks korraks. Täna algas Gretal järjekordne koolivaheaeg. Homme lähme Greta ja ta sõbrannaga teatrisse ja välja sööma. Pühapäeval lähme Greta klassist ühe teise tüdruku koju lõunasöögile. Nad elavad meie lähedal ja me saame vanematega üli hästi läbi. Ning siis esmaspäeval saabub mu vend ja vennanaine siia nädalaks külla. 
Saab näha kas mul on aega siia vahepeal tulla või ei. Seniks päikest teile kõigile!

5 comments:

 1. Kõige imelisem koorija on Tupperware oma! Meil on üks ja see on imeline, mina kasutan seda kurkide, porgandite ja isegi kartulite jaoks aga ka õunte teinekord.

  Selline on: http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/m7xHaec-E7yk-JeYOrofesA.jpg

  ReplyDelete
 2. Jah, eks neid koorijaid ole mitmesuguseid. Meil on tavaline koorija täitsa olemas millega me väga rahul oleme ja mida me igapäevaselt kasutame. See porgandi teritaja on lihtsalt selline omapärane vidin. Koorijana me seda kasutama ei hakka, aga porgandeid teritama küll :)

  Julgen seda nüüd ka teistele kinkida kuna tean, et töötab :)

  ReplyDelete
 3. Ma jumaldan birkenstock'e, aga ainult endale. Kõva tald ei loe, nad on superortopeedilised. Aga nendel laste omadel on ju klambrid! Ok, suurem laps saab ise hakkama, aga vàiksemal pidevalt neid klambreid avada ja kinni panna...vòehh...olen seda ühe suve ühe lapsega teinud, enam ei taha.

  ReplyDelete
 4. Meil on tegelikult neid Birkenstocki laadseid ka krõpsudega (ok ma küll ei tea kui ortopeedilised need on, aga noh ega tegelikult ju tavalised laste jalatsid ka kõik ei ole ortopeedilised :), aga Greta kõnnib nendega nii kangelt. Ma küll saan aru, et peaksid väga head olema, aga kuidagi ei jookse ostma.

  Aga jah nii paljud laste sandaletid (just väikestele lastele) on klambritega ja ma kujutan seda väga hästi ette kuidas kuskil mererannas on vaja ju neid kingi siis sada korda vahepeal jalast ära võtta, et liiva välja raputada ja jälle jalga panna (paljajalu ei ole näiteks Sardiinia liival võimalik käia kuna see põletaks :)
  Kolme lapsega sama asja aga ei oska küll hästi ettekujutada, läheksin enne hulluks :) :)

  ReplyDelete
 5. Mul ka mure neiu sandalidega, et kust leida mugavad ja samas kenad.
  Eelmised suved on meil jama olnud, et sandaalid on lapsel jalad katki/villi hõõrunud ja nüüd ma enam ei tea, kust osta.
  Kuna suvel või soojal ajal on siin nii palju teha, siis peaks ikka lastel jalas olema mugavad jalanõud, mis jalga ei piina. Poisiga on mul lihtne, et tal on ühed Nike sandaalid olnud, mis on ülimugavad ja samas näevad kenad jalas välja. Sellised ja hind on ka mõistlik http://www.sportflashplus.com/Nike-Santiam-5-Infant-Boys-Sandal Poisil olid need kaks suve ja peavad hästi vastu ning näevad ikka veel välja nagu uued. Neiule tahaks sandaale sellise tallaga nagu sul need fotol, sest endal mul ühed sarnased ja ülimugavad.

  ReplyDelete