Monday, 27 June 2011

BRUUNI

Gretale meeldivad beebid aga tal ei ole ühte kindlat nukku voi loomakest mis oleks selline lemmik-lemmik. Tema jaoks on kõik ta mänguasjad ta lemmikud ainult selle vahega et ta mängib nendega vaheldumisi. Paar päeva on üks nukk see 'ainuke' ja siis järgmised paar päeva on selleks lemmikuks hoopis kootud karu jne. Tihti kui ta magama läheb võtab ta ühe oma lemmikutest voodise kaissu (Lottele lisaks). Mina olen siis see kes käib neid kõva-pealiseid titasid ta voodist hilja öösel eemaldamas. Minu suureks imestuseks teab Greta hommikul täpselt millise titaga ta õhtul magama läks ja kelle puudumist ta hommikul kohe märkab. Aru ma ei saa kuidas ta mäletab ärgates millise beebi ta eelmine õhtu voodi võttis, seda enam et need beebid vahelduvad pea iga õhtu. 
Üks hommik, kohe kui ma olin Greta voodist välja tõstnud, hakkas ta mööda oma tuba ringi kõndima ise öeldes 'Bruuni, bruuni'. Mina ei saa aru milles asi samas Greta nägu hakkab järjest rohkem nutule kiskuma. Hakkan siis asja uurima mõeldes et huvitav kas tegu on inglise või eesti keelse sõnaga. Greta seletab et 'Minu bruuni, my bruuni'. Ma küsisin et mis asi see sinu bruuni on mille peale Greta vastas BEEEBI! Noh siis ma sain aru et ta otsis oma pruuni beebit mis oli eelmisel õhtul Pete autosse jäänud. 
Saage tuttavaks- Bruuni
Ma olin väga üllatanud kuna ma ei teadnudgi et Greta pruuni värvi tunneb ja veel vähem seda eesti keeles teab.  Kuna ta on praegusel hetkel just punase, sinise, roosa ja kollasele värvile inglise keeles pihta saamas siis ma ei sega liiga agaralt eesti keelseid värv sinna hulka et mitte üle liia segadust tekitada. Ma ei mäleta et ma pruuni värvi kui sellist üldse oma sõnavaras tihedalt kasutanud oleks, mööda minnes kindlasti, nii et ma ei tea kuidas ta oskas oma pruuni nukut värvi kaudu küsida...samas aga ei üllata mind enam midagi...

Emme oma beebiga

Täna ütles ta mulle: 'You be vanaema, mina emme and beebi beebi' . Nii ma siis olin terve hommiku poolik vanaema rollis mille üle mul hea meel oli kuna sain raamatut lugeda samal ajal kui emme beebit mähkis ja pesi ja aias ringi kärutas :)

1 comment:

 1. talked about the majority reimburse the financial loans on time plus while not problems
  A respected consumer debt charitable organization is attempting the sheer number of persons using them all just for aid around fast cash advance money owed to 2 bottle the following. debt charitable trust pronounces available buy the actual temporarily, higher attraction lending products this season. The particular nonprofit affirms 36 months previously the amount of purchasers using them has been unimportant.
  pożyczki prywatne
  szybki kredyt samochodowy bez bik
  pozyczki-prwatne.net.pl
  kredyt na dowód bez zaświadczeń
  pożyczka na dowód

  http://pozyczki-prwatne.net.pl
  http://pozyczkanadowod24.org.pl
  http://szybkapozyczkabezbik.org.pl

  ReplyDelete