Sunday, 12 June 2011

ARENGULISED TÄHELEPANEKUD

What's this, what's this noise, where (are) we going, what's its name, what you doing, mis on, mis nimi on jne plaat on nüüd käima pandud 2 aasta ja 3 kuuselt ja sellel plaadil ei paista lõppu tulevat. No tõesti väsitav on see mõnel päeval. Eriti see 'what's this noise'. Kui võtta arvesse et meil on õues päev läbi vaid igasugu hääli nagu kiirabi ja politsei auto sireenid, linnu laul, ehitajad, naabrimees, koerad, vihmapiisad, muidu autod ja nii edasi ja edasi ja edasi siis häältest juba puudust ei tule. Sellele lisaks on täiesti tavaline nähtus see et Greta ise näiteks peksab pudeliga vastu maad ja siis küsib 'What's this noise' või krõbistab paberiga või koputab akna peale jne. Ok kui tegu oleks tõesti häältega mida ta ei tea kust need tulevad või kes neid tekitab siis ma saan aru et küsimus ennast õigustab aga enamus kordadest teab ta täpselt mis häälega on tegemist aga küsima peab ikkagi...ärrrrr!
Paar korda on ka WHY suust välja lipsanud, seda tänu ühele Peppa Pig multikale kus Peppa mitukorda 'miks' küsimusi küsis, aga õnneks sellega on asi siiani piirdunud.
Eile läks Pete Gretaga peale tööd korraks üle tee olevasse väikesesse poodi. Kogu minek oleks võtnud ehk 5 või kõige rohkem 10 minutit aga nemad olid ära pool tundi. Kui tuppa tulid siis Pete ütles et see oli kõigi aegade kõige aeglasem jalutuskäik kuna Greta pidi iga sammu peal millegi kohta midagi küsima.
Samuti on kohale jõudnud Greta arengus KAKA faas. Ma arvasin et kakajutud on need jutud mida sõpradelt õpitakse aga tuleb välja et ei ole midagi. Gretal kohe kindlasti ei ole ühtegi sellist sõpra kes kakajuttu ajaks, seda eriti veel et kaka on ju eesti keelne sõna, aga viimasel ajal muud ei kuule kui kaka ja kaka. Küsin midagi - vastus on kaka, kui laulab midagi siis üks sõna juhtub ka tihti kaka olema, kui palun tal midagi teha siis olen silly kaka jne... Uskumatu...ja natuke naljakas ka.

3 comments:

 1. I suppose it is a bit funny :D

  (ma ei teadnudki sellest kaka faasist)

  ReplyDelete
 2. Loe talle seda juttu:

  http://taheke.delfi.ee/taheke/jutud/kaka-ja-kevad.d?id=7592854


  p

  ReplyDelete
 3. Jah kaka faas on taitsa olemas kuigi voib olla et rohkem levinud poiste seas ja voib ka vabalt olla mone teise kehaosaga seotud mida ma siin praegu mainida ei sooviks.

  See kaka ja kevade raamat on meil taitsa olemas aga sellest jutust hoidun ma kyll suure kaarega eemale...vahemalt monda aega kindlasti :)

  ReplyDelete