Monday, 20 October 2008

HALLOWEEN


Halloween on lähenemas. Meie jaoks tähendab see vaid nii palju et Pete hirmutab lapsi Garsons farmis proovides erinevaid maske või siis selliseid käsi. Muidu ei ole meil Halloweeniga mingit sidet. Vanasti seda siin Inglismaal ei tähistatud ja seega ei ole Pete kunagi lapsepõlves ise Halloweeni jooksmas käinud. Tavaliselt proovime sel õhtul välja minna et vältida neid väikeseid koletisi või teeskleme et ei ole kodus. Õnneks ei ole meil siin ümbruskonnas kus praegu elame Halloween väga kombeks ja kui ma üks aasta ostsingi igaksjuhuks natuke kommi rampsu koju siis ei tulnud meile kedagi ukse taha kella laskma ning koik kommid leidsid end prügikastist ( need olid sellised odavad kommid täis igasugust värvaineid ja muud rampsu). Järgnevatel aastatel ei valmistanud ma midagi ette ja õnneks ei tulnud kedagi ukse taha ka.
Meil on tuttavaid kelle juurde on võõrad lapsed tulnud Halloweeni õhtul ja kui neile õuna prooviti anda siis viskasid nad selle tagasi ja nõudsid RAHA. Noh mitte nüüd nii et anna 10 naela või muidu röövime su paljaks aga ikkagi....oleks siis veel et nad laulaks või tantsiks nagu Eestis Kadri–ja Mardisandid.
3 comments:

 1. Ma juba Linda blogis mainisin, et Halloween on minuarust totter puha. Ainuke asi mis mulle (ja Oskarile) teha meeldib on korvitsa oonestamine... seal sees on polev kuunal ilus, kuigi kaua ei saa lasta poleda, muidu laheb korvits karssama.

  Ust ei kavatse kohalikele kommilunijatele lahti teha - niikuinii soovad koguaeg rampsu :)

  - Kuri tadi Liina :)

  ReplyDelete
 2. Teie ymbruskonnas on vist jah parem mitte ust lahti teha :-)
  Korvitsa oonestamine on jah monus tegevus, tavaliselt olen seda teinud lastega tool ja nautinud taiega- tavaliselt rohkem kui lapsed ise....korvitsaid olen karssama ka paar tykki pannud.

  ReplyDelete
 3. Hmm.. ega mullegi see kollipidu ei meeldi.. kui oleks mõni tuttavate pere läheduses, siis vast ikka halloweenitaks. Tänavale kyll ei lähe.

  Kui siia kolisin olin ikka valmis komme jagama.. meeles mõlkus ju Eesti mardi- kadripäev. Aga mees soovitas isegi mitte ust lahti teha.. just sellepärast, et tahetakse ainult raha. Ja ülbed pidi nad ka olema. Nii me siis pole välja teinud. Aga on ikka koputatud kyll.

  Tegelt ma täitsa igatsen kadri ja mardipäeva.. vbl mõni aasta teeme just sel ajal Eestisse reisi.. saab Annabel ka kadritamise maigu suhu.

  ReplyDelete