Thursday, 17 June 2021

EESTI IGATSUS

Gretal on meeletult suur Eesti igatsus. Kohe nii suur, et ma isegi korraks vaatasin lennupileteid ja mängisin Eestisse tulemise mõttega, aga mitte pikalt. Koroonaga seotud piirangud on nii muutlikud, et ma ei julge mingeid reisiplaane teha. Seda enam, et kui me Gretaga ka tuleks, siis tagasi tulles oleksime me sunnitud mõlemad kolm koroonatesti tegema ja suure tõenäolisusega ka veel 10 päeva karantiinis istuma. Kusjuures reisimisega kaasnevad testid maksavad meil üsna palju (isegi kuni üle £100 üks test).
Seega ma ei usu, et me kuskile lendama hakkama enne, kui piirangud kaovad või siis vähemalt lõdvemaks muudetakse. 
Kuni selle ajani peab Greta vaid unistmisega leppima.

Ühe autosõidu ajal koostas ta nimekiri asjadest, mida ta Eestiga seoses taga igatseb

4 comments:

 1. Eestisse tulles te praegu testi tegema ei peaks, UK ei ole nö "punaste riikide" nimekirjas. UK kohapealseid reegleid ma ei tea, aga Eesti nakatumiste suhtarv on praegu madalam kui teil. https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, praegute reeglite järgi Eestisse tulles me ei pea teste tegema või karantiini jääma, aga kuna Eesti on meil (praegu)'kollase' riigi nimekirjas, siis tagasi Inglismaale lennates peame ühe testi enne Eestist välja lendamist tegema ja pärast Inglismaal kaks testi lisaks ning veel ka 10 päeva karantiinis istuma.

   Augustiks võivad reeglid muidugi juba muutuda, aga siis võib ka nii juhtuda, et meie numbrid on selleks ajaks tõusnud ja peame ka Eestisse saabudes karantiinis istuma. Ja kui arvesse võtta, et Easyjet lendab Tallinna vaid 2 korda nädalas ja isegi siis peab päevi valima, et natukenegi odavamad piletid saaks, siis meil ei mängi see reis lihtsalt ajaliselt välja. Siis põhimõtteliselt maksaks mingi 700-800 naela selle eest, et Eestis karantiinis istuda ja siis kolm päeva vaba olla ja siis tagasi lennata, et jõuaks enne Greta kooli algust veel uuesti 10 päeva karantiini jääda. :(

   Praegu küll tahetakse teha nii, et need, kes on kaks vaksiinisutsakat kätte saanud, ei pea enam reisides karantiinis istuma, aga mina ja Greta ei ole vaksiineeritud, ega saagi olema ja seega sel juhul ei pääseks me ikka karantiinis istumisest.

   See küll ei ole kõige selle jama juures just suur takistus, aga ma ei taha ka, et keegi mulle testipulki ninna hakkab torkama ja kuigi Inglismaal saame me neid teste ise teha ja see probleemiks ei oleks, siis Eestis vist seda võimalust ei ole :(

   Delete
 2. Ei lõppenud UK autoritaarsed piirangud 21.juunil nagu Johnson mõne kuu eest pühalikult tõotas. Mõistusega võetavat põhjust piirangute jätkamiseks justnagu pole ja rahvast survestatakse vaktsineerima mistahes hinnaga. Lõppu pole näha sel hullumajal. Miks sa vaktsineerida ei taha lasta? Paistab sedamoodi, et pookimata ei pääse keegi riigist välja ega teatavatesse kohtadesse käima. Vangistus on uus vabadus või nagu vene ajal tavatseti öelda, et vabadus on tunnetatud paratamatus. Ü.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei tea, mina küll sellises paanikas ja ahastuses ei ole nagu sina paistad olevat :) Meil pole isegi õues maski kandmise nõuet olnud ja lockdowni ajal võisime samuti õues ka ilma vastava paberita käia, samas kui hispaanlased, prantslased ja itaallased pidid enne välja minekut pabereid täitma ja printima. Prantsusmaal on isegi praegu veel, minu teada, komandanditunni nõue.

   Jah, hetkel veel ei ole reisimine inimeste jaoks korralikult avatud, aga olen kindel, et üsna pea avatakse. Õnneks meie perel ei ole vaja hädakorras kuskile reisida ja seega jõuame ka järgmise aastani oodata, et siis Eestisse või/ja Mallorcale minna. Hetkel on nagunii Greta see, kes Eestisse igatseb, mina jõuan vabalt oodata.

   Mul on hea meel, et nii paljud inimesed tahavad ennast vaksineerida. Sõidan pidevalt meie vaksiinikeskustest mööda ja parklad on alati autosid täis ja järjekorrad väljas.
   Mina ennast ei julge vaksineerida lasta, sest ma olen juba ühe teise vaksiini tagajärjel, mille ma 15 aastat tagasi sain, eluks ajaks vigane ja hunniku allergiatega. Mind pole keegi vaksineerima survestanud ja ma ka ei usu, et ma pean nüüd vaksineerimata inimesena tulevikus alati Euroopa vahet reisides karaniinis istuma :)

   Delete