Tuesday, 6 April 2021

ESIMENE VÄLJASÕIT ÜLE PIKA AJA

Läbi mingi ime õnnestus mul paar päeva enne pühi meile broneerida aeg Scotney Castle aia külastamiseks. Tavaliselt (koroona ajal) peab sellised broneeringud mitu nädalat varem ära tegema või peale passima kui uued ajad välja pannakse ja siis tormi jooksma. Ma siiani ei saa aru, kuidas mul õnnestus saada täiesti juhuslikult aeg mitte ainult pühadeks, vaid ka ajal, kui meil esimest nädalat lubati kodukohast kaugemale sõita. Igal juhul olime selle juhuse üle väga, väga õnnelikud.

Scotney lossist ei hakka ma siin pikemalt rääkima, sest me oleme seal varem vähemalt kolm või neli korda käinud ja selles postituses olen ma lossi ajaloost juba lähemalt kirjutanud ning ka lossist seest pilte näidanud. Viimasel korral käisime me seal mais ja enne seda sügisel ning sügisene Scotney aed on võrreldes varakevadise aiaga ikka palju palju lopsakam. Mais aga õitsevad rhododendronid mis aiale omakorda väga värvika kuue annavad. Mais oleme me seal lausa kahel korral käinud, siin ka.
Sel korral nägime siis ära ka kevadise Scotney.

Ps. Koroona tõttu ei lasta hetkel kedagi lossidesse/mõisatesse või muuseumitesse sisse, aga suure tõenäolisusega ei kesta need piirangud enam kaua ja paari kuu pärast on elu juba palju normaalsem.

Ja nüüd pildid


Ma ei tea mis taimega tegemist on, aga välja näeb nagu mingi ellu tärkav nõiamets


Mõnud oli kaugemal kui koduümbrus käia, mõnus oli inimesi näha ja nendega rääkida ning mõnus oli pärast kodus šokolaadimune süüa. 
Pete oma šokolaadimuna koksimas

6 comments:

 1. See ellu ärkav nõiamets on võib-olla Gunnera manicata (https://en.wikipedia.org/wiki/Gunnera_manicata). Me kohtasime teda Kew Gardensis ka, aga suvel oli ta muidugi suureks kasvanud. Kevadisest peast näeb isegi veel vahvam välja kui suurena, suvisena on lihtsalt... hiidrabarber.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaaaaa, näeb tõesti selle moodi välja ning meil siin tegelikult üsna levinud. Aitäh! Mulle endale ise paku taimed rohkem huvi kui vaid välimus ja seega ma tavaliselt ei loe ka taimede juurde pandud silte. Nagunii unustan need nimed pärast kohe ära :)

   Delete
  2. Mina mäletasin ka ainult välimust, aga ma guugeldasin "plant like giant rhubarb" ja siis ta kohe tuligi.

   Delete
  3. Google on tõesti imeline, eriti ingliskeelne. Küsi mida tahad või kuidas tahad ja pea alati leiab vastuse :)

   Delete
 2. Ma mõtlesin, et pean ükskord ka sõna võtma. Su blogi meeldib mulle väga. Kuidagi mõjuvad sinu kirjeldused erinevatest vaatamisväärsustest just nii nagu oleks ise seal käinud. Väga hästi valitud pildid, mingid sellised detailid, mida ei ole ametlikel lehekülgedel ja mis iseloomustavad hoopis paremini.
  Sul on väga armas perekond ja ma soovin teile kõike head.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oi, ma olen südamest liigutatud! Nii ilus kommentaar.
   Aitäh, et võtsid vaevaks seda siia ütlema tulla :)

   Delete