Thursday, 25 June 2020

VEEL ÜKS JALUTUSKÄIK

Kuna Greta uue kooli teema kallale asumine ei võta mul kuidagi vedu, sest uut infot tuleb aina peale ja ma ei tea enam kust alustada, siis postitan selle asemel hoopis veel ühe jalutuskäigu postituse.

7. juunil käisime Pete venna juures. Nad olid vist esimesed tuttavad, peale inimeste me tänaval ja Greta sõbranna vanemate, keda me peale koroona karantiini külastasime. Kuna nad ei ela meist kaugel, siis oligi plaan nende juurde sõita ja siis lihtsalt nende koeraga jalutama minna. 
Kahjuks sattus nädalalõpp olevat üsna jahe, aga õnneks siiski ilma vihmata. Hetkel, kui meil on õues mingi 33 kraadi sooja, tundub selline jahe nädalalõpp muidugi täieliku õnnistusena.
Koer ElsaÜks nendest majadest on Pete venna maja Peale jalutuskäiku istusime aias ja sõime kooki
Paar päeva tagasi käisime aga Pete vanematel külas. Kuna meil oli eelmisel pühapäeval isadepäev, siis viisime Pete isale väikese hilinemisega isadepäeva kaardi ja kooki. 

Vaesed vanainimesed. Nad on nüüd üle 5 kuu vangis istunud ja pole selle aja jooksul kordagi kodust lahkunud. Jalutamas käivad vaid omas aias ja proovivad iga päev 5000 sammu kokku saada. Kui varem ei olnud neil häda midagi ja tundusid selle karantiinis olemisega väga hästi hakkama saavat, siis nüüd on juba selgelt näha, kuidas selline vangistus neid vaikselt murdma on hakanud. Vähene liikumine ja tegevusetus on muutunud neid palju vanemaks ja väsinumaks ning mida kauem nad karantiinis istuvad, seda rohkem hakkavad nad karantiinist väljumist kartma. 

Me innustasime neid küll nädala sees lähedal asuvasse parki jalutama minna ja nad täitsa mõtlevad sellele. Autoga sinna sõites ja õues lihtsalt jalutades ei tohiks nendega midagi juhtuda. Sel nädalal on nagunii liiga kuum õues kolamiseks neile, aga loodetavasti teevad nad seda järgmisel nädalal. Nad muidugi hea meelega sõidaks kuhugi kaugemale ja veelgi rohkem inimtühja kohta, aga kaugemale sõites tuleb probleemiks WC käimine. Paljudes kohtades ei ole ju hetkel isegi WC lahti. Nii kahju ja raske on see, et meie ei saa neid enda autosse panna ja kuhugi ilusasse loodusesse vahelduseks viia. 

3 comments:

 1. Arusaamatu, miks avalikud WCd suletud on? Haiguspuhangu ajal on ju väga oluline puhtust hoida, kösi pesta,jne. Kummaline loogika neil asjapulkadel, kes selle üle otsustama pandud. Kas siis parkides ja erahoovides põie tühjendamine on sanitaarsem! Keegi ajakirjanik rääkis, kuidas Londonis tema kodu lähedal hoovi-pubi kunded köivad tema hoovis hädal, isegi naised!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui kõik kohad on kinni (kohvikud,restoranid, poed, mõisad, lossid jne), siis ju otse loomulikult on ka nende WC-d kinni. Toidupoodides saab küll WC-sse minna (vähemalt suuremates, või seal kus WC ikka olemas on). Kui aga kuskile natuke kaugemale sõita ja seal natuke kaugemal on kõik kohad kinni, siis pole sul ju ka võimalik WC-sse minna, kui just metsa alla kuskile pissima ei taha hakata, mida enamal juhul täiskasvanud siiski ei taha.

   Ma päris avalike WC-de kohta ei oska öelda. Ma tavaliselt väldin neid ka ilma koroonata, sest need ei ole just kõige puhtamad kohad. Kui me ise hiljuti ühes külakeses käisime, siis seal oli tänava peal avalik WC olemas ja lahti, aga ega me ette ei teadnud et neil seal selline koht olemas on, juhuslikult sattusime peale. Pete ema aga vaevalt sooviks sellist kohta külastada. Mina sain seal pool kükitades hakkama, aga üle 80- aastasel läheks raskeks.

   Aga osa pubide külastajaid käivad ka koroonata ennast tänaval või kellegi hoovis tühendamas...või siis selleks ei pea isegi pubi külastaja olema, aitab ka lihtsalt purjus olekust või mõnest niisama hullust inimesest :-)

   Delete
 2. Inglismaa on ikka t6siselt ilus maa :)
  Ma nii naudin neid looduse ja kylade ja losside postitusi :)

  ReplyDelete