Friday, 26 June 2020

JOSSIK

Väike kassipostitus, pidades silmas eelkõige just ühte mu blogilugejat ;-)

Tegelikult ei ole mul suurt midagi Jostenist kirjutada. Suurema osa päevast on ta õues. Magab kas kuskil põõsa all või Pete auto all. Vahepeal jookseb ikka ringi ka ja peab jahti ning paaril korral on saagiks saanud mõne hiirekese või linnukese. 

Kui meie aias juhtume olema, siis tavaliselt ilmub ta kohe kuskilt välja ning soovib meie seltsis aega veeta. 
Pete-i nähes hüppab talle kohe sulle (kõigepealt ootab siiski ära Pete signaali, et ta seda teha tohib) või siis nagu allolevalt pildilt näha, lauale. 


Greta suhtes on ta väga talts. Kui nad koos Greta toas aega veedavad, siis on tihti mjäugumist kuulda, mis meid Petega natuke hulluks ajab, aga viimasel ajal ei tea me enam kas mjäugujaks on kass või Greta, sest Greta oskab pea 1:1 Josteniga ühehäälselt mjäuguda.

Jostenil ei paista ühtegi püsipesa olevat kus ta öösel magab (päeval ei ole tal vahet kus ta magab). Vahepeal magas ta mitu nädalt/kuud oma pehmes voodis ja siis äkki vahetas selle hoopis ühe korvi vastu välja. Peale korvis magamist hakkas ta Pete kontori aknanalaual öösiti magama ja siis kolis ümber ühte teise korvi. Paar nädalat tagasi, kui ta äkki hommikuti väga vara ülesse hakkas ärkama ja meid segama, panin ma talle pesukorvi paari käterätikuga ülemise korruse koridori radika juurde ja siis hakkas ta seal öösiti magama. Nüüd on ta taas Pete toa aknalauale kolinud.

Mõnel päeval leiab Greta ta aga hoopis oma voodi alt pehmete mänguasjade korvist... 

...või nukuvoodist

Õhtuti magab suuremalt osalt Pete kaenla all või süles

Mõnu koomasHiljuti on hakanud aga õhtuti, kui me Petega telekat vaatame, minu lähedal magama. Või siis õigemini just minu ja Pete vahel sohval nii, et mul ei ole ruumi oma jalgu korralikult kuhugi panna (kui ma jalad sohval istun ja mitte jalad üle sohva ääre)

Üsna pea saime pihta, et minu juurde ja meie vahele tõmbab teda hoopis minu villane diivani tekike. Nüüd kui meil diivanil kitsaks hakkab minema, tõstan ma teki teise kohta ja siis kolib ka Josten sinna teise kohta magama. Isegi siis, kui see teine koht väga kitsake on. 

Siin ma vähemalt tõstsin meie lambatooli teisele diivanile lähemale, sest mul oli paha vaadata kuidas Josteni pea aeg ajalt toolit alla rippus :-)


Mõnel hommikul õnnestub tal kogemata ka meie tuppa magama tulla siis, kui Pete on juba tööga alustanud, aga mina alles voodis magan või üritan magada. Vahel mõnuletakse siis sellises täis pikkuses, et mul ei ole isegi võimalik voodit korralikult ära teha. 

Ja ühel päeval tabasin ma Josteni aias minu troonil mõnulemas

7 comments:

 1. Nukuvoodis Josten - üliarmas ;)

  ReplyDelete
 2. Mul on vist põhjust tänada. :) Öeldakse, et kass valib magamiseks kõige mugavama koha. Järelikult on teil summaarselt väga mugav kodu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa, ma pidgin just sind silmas, lugedes su viimast postitust :-) Kuna mul läheb kooliteemalise postituse kirjutamisega veel aega, siis mõtlesin vahepeal ühe Jossiku postituse teha, sest selle tegemiseks ei lähe palju aega vaja :-)

   Delete
 3. Josten on liiga nunnu, ma vist nännutaksin teda tundide kaupa! Huvitav, kuidas üks väike loomake suudab end pikaks ja laiaks teha. Kas ta sul läpaka peal ka ristseliti ees on?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Josten ei ole tegelikult selline nännutatav kass. Pigem on ta rohkem selline sõnakuulelik, aga samas väga iseteadev poiss. Tema puhul on pigem rohkem tunne, et tegu oleks nagu inimese, mitte kassiga.

   Läpaka peale ei tule üldse. Istub kõrval või lihtsalt ootab. Kui ta näiteks Pete sülle tahab minna, aga Pete parasjagu sööb midagi (istub diivanil taldrik käes), siis Josten lihtsalt istub Pete kõrval või siis süles (aga mitte Pete rinna peal) ja vaatab Petele pingsalt otsa ning ootab. Kohe kui Pete on lõpetanud ja taldriku ära pannud, siis Josten viskab ennast Pete rinnale või sülle pikali :-)

   Delete
 4. Täitsa terve pere kassike :) Nii vahvake.

  Minna

  ReplyDelete