Friday, 19 June 2020

ROHELISED PAPAGOID

Eile, kui Greta koolis oli, sadas päeval vihma ja lapsed ei saanud oma niigi palju lühemaks tehtud vahetunni ajal õue. Kuna klassis ja koolimaja peal ei tohi nad ka hetkel vabalt ringi jalutada, siis ei jäänudki neil muud üle kui kogu koolipäeva jooksul vaid klassis oma laua taga istuda. Greta jutu järgi ei tundunud see midagi piinarikast. 

Õnneks oli aga enne koolipäeva lõppu päike uuesti välja tulnud ja õpetaja lõpetas tunnid varem ära ning lasi lapsed kooliaiamaale maasikaid, vaarikaid ja herneid sööma! 
Nii äge minu arvates! Kui Greta mulle seda rääkis, siis mulle tuli selline tunne peale nagu Greta oleks maal vanaema juures käinud. 
Need lapsed ei ole küll Greta klassi lapsed, vaid mingi noorem klass, aga pildilt on näha kooliaiamaad natuke

Ma kunagi lubasin siia blogisse panna pildi papagoidest, kes meie kandis juba aastaid aeg-ajalt ringi lendavad. Meie jaoks on see juba nii tavaline nähtus, et ma ei tule enam selle pealegi, et neid pildistada, aga eile nägin neid taas meie aias õunapuu otsas istumas ning otsustasin jutu tõestuseks ühe pildi teha. Selleks ajaks, kui ma köögist telefoniga pildistama jooksin, oli küll vaid ainult üks veel puu otsas istumas, aga parem üks kui mitte ühtegi.


Otsige pildilt roheline papagoi

3 comments:

 1. Rohelised viirpapagoid on ka Brüsseli pargid ja rohealad vallutanud. Pidavat teisi siin koguni kolme liiki olema:
  https://www.alterapi.be/especes-invasives/invasion-de-perruches-vertes-bruxelles

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii lahe!
   Võib olla on siis meil ka neid rohkem kui üks sort, sest need, kes siin praegu ringi lendavad on palju suuremad kui need, keda me tavaliselt näinud oleme (ka meie vana kodu juures lendasid nad ringi). Juhul kui nad aastega ise suuremaks ei kasva :-)

   Muidu me ei paneks neid isegi tähele, aga nad teevad hirus kõva häält kui ringi lendavad.

   Delete
 2. Valjuhäälsed sädistajad on jah, pidev õiendamine käib :)

  ReplyDelete