Friday, 27 December 2019

JÕULUPÄEV

Alustan nüüd oma jõulupostituste postitamisega. 

Jõulude ajal toimus meil taas ülepäeviti mingi suurem sündmus ja vahele jäävatel päevadel valmistasime seega ette järgmise päeva sündmuseteks (koristasime, käisime poest söögikraami ostmas ja kokkasime) ning tegime lühiajalisi sissehüppeid ja häid jõule soovimisi sõprade ja tuttavate juurde.
Pete võttis ühe nädala töölt vabaks (osa päevi olid tegelikult nagunii pühad) ja seega saime natuke rohkem toimetada ja korraldada kui seda vaid nädalalõppude puhul oleks saanud.

24.detsembri hommikul viisime väikese kommikarbi oma ühele naabrile kelle juurest Greta lahkus 30 min hiljem suure kingitusega. Nii armas temast et ta alati ka Gretale jõulude ajal kingituse teeb, kuigi ta seda üldse ei peaks tegema, seda enam, et tal endal on kolm lapselast keda poputada. 
Naabritega jäi meil jõulukoosviibimine sel korral pidamata, sest osa inimesi olid osa ajast ära ja teised teisel ajal ja raske oli leida aega mil kõik samaaegselt vabad oleks olnud. Me oleks muidugi võinud ka vaid kahe maja inimesed enda juurde kutsuda, aga kuna me korraldasime juba niigi palju pidusid siis naabritega rääkides otsustasime ühiselt väikese 'drink-õhtu' hoopis uue aasta peale lükata. Meile sobis see hästi, sest kõik need korraldamised maksavad ju ikkagi raha ja me olime juba niigi palju raha igasugu jõuluga seotud asjade/ürituste peal kulutanud. 

Täpselt 24. detsembri hommikul jõudis kohale ka kaks jõulukaarti Eestist. Greta oli ütlemata rõõmus ja pani need kohe oma tuppa seina peale.
Tänud saatajatele! :-)

Samal õhtul käisime korraks ka häid jõule ühele me heale tuttavale soovimas. Jenny kolis suvel omast majast korterisse ja Pete ei olnudki veel Jenny uut korterit näinud. Ta elas enne ka meile väga lähedal, aga nüüd elab ta peaaegu et Greta kooli kõrval ja mul on hea teda vajaduse korral abistamas käia kui ma Gretat kas kooli viin või sealt toon (või mis tahes muul ajal). Järgmisel nädala lähen talle taas külla. 
See on uskumatu kui hästi ta oma uude korterisse sobib. Tal oli enne ilus suur maja mis mulle oma kujult väga meeldis. Ma vahest fantaseerisin kuida seda maja saaks muuta ja kujundada jne kui see oleks minu oma. Kartsin, et tal saab raske olema maja asemel korteris elada kuigi suure maja ülevalpidamine oli talle üsna tülikas ja kallis, aga peale kolimist tundus kõik nii õigena nagu polekski aru saanud et ta nüüd uues kohas elab. Ta ise on ka ülirahul ja tunneb ennast oma uues kodus väga koduselt.


Ega me pikalt ei peatunudki, sest oli vaja koju jõulupäeva jaoks ettevalmistusi tegema minna. Pete jõi tassi teed ja mängis Gretaga koos klaveril paar jõululaulu ning oligi aeg lahkuda.

Loomulikult ei pääsenud me Jenny juurest ka ilma väikeste kingitusteta, kuigi me oleme öelnud et ei ole vaja. Ei hakka taas eaka inimesega vaidlema või kingituste pärast kaklema kuna see on tema viis meid tänada abi eest, mida me talle aasta jooksul pakkunud oleme. 

No comments:

Post a Comment