Saturday, 21 December 2019

VIIMASTE PÄEVADE TEGEMISED

Ma olen väsinud. Väsinud pidevast ringi rallitamisest. Ja kuna mul ei ole mahti maha istuda ja hinge tõmmata, siis ei parane ma ka korralikult/piisavalt ruttu oma tobedast nohulaadsest haigusest. See aga on omakorda osaliselt mu väsimuses süüdi...aga noh...

Täna lõppes Gretal kool ja ka Pete võttis järgmise nädala vabaks. Tegelikult siiski vaid paar lisa päeva, sest jõulud on nagunii nädala sees ja seega vabad. Homme (tegelikult täna, sest ma ei jõua seda postitust vist enam reedesel kuupäeval ära postitada) alustame ametlikult jõulude tähistamisega, sest meile tuleb külla Greta parima sõbranna pere. Hommikul lükkab Pete lamba ahju ja alustab jõululõuna vaaritamist.

Aga nüüd mõned pildid eelmisest nädalast. 
Meie kohalik jõuluturg
Kuuske käisime ostmas juba paar nädalat tagasi ja kui Londonist tagasi tulime (kui Fortnum ja Mason poes käisime)  tõi Pete kuuse tuppa. Kõigepealt saagis seda aias. Ma juhtusin sel ajal, kui ta kuuse kallal tööd tegi, köögiuksest mööda kõndima ning mulle avanes selline vaatepilt 
Sain aru küll, et midagi oli valesti, aga pidin kaks korda vaatama et pihta saada millega oli tegu. 

Külje pealt vaadatuna tundus muidugi kõik normaalne.
Kuusk toodi küll sel samal õhtul tuppa, aga võrgu võtsime me alles järgmisel päeval maha. Mul oli vaja enne elutoas mööblit liigutada, et kuusk ära mahuks, aga ma ei tahtnud enam ööhakul mööbeldamisega tegelema hakata.
Tegelikult ei armasta ma üldse kuuse ehtimist, sest see on üks hirmus suur töö ja kuna mina olen kuuseehtimise boss, siis langeb kogu töö otse loomulikult vaid minu õlule. Teised hea meelega aitaks, aga ma ei luba eriti. 

No ja ega tegelikult ka kuuse püsti panemine mingi nipet-näpet kiire töö ei ole.
Pete kuuse all
 ja tund aega hiljem ikka veel kuuse all...kuigi teisel pool

Võttis aega mis ta võttis, aga lõpuks saime kuuse püsti ja ka ehitud, kuigi seda vist täielikult alles päev hiljem. 


Mitu päeva käisin ringi kurtes ja imestades, et miks sel aastal kuusk üldse ei lõhna. Kui paar päeva hiljem piparkoogisüdamed kuusele riputasime, siis ei olnud ka piparkoogi lõhna üldse tunda. Alles paar päeva hiljem sain pihta, et mul on ju nohundus ja kuigi mu nina ei olnud pidevalt kinni, siis sellegi poolest oli mu haistmine häiritud. Nüüd muidugi lõhnab nii kuusk, kui ka piparkoogid, nii et vähe ei ole ja see on ikka täitsa üllatav kui palju selline lõhnade kombo aitab jõulutundele kaasa.   

Ühel hommikul aga tervitas mind mu autokatusel selline ilus jäälill

Õues tegelikult ei olnud üldse nii külm ja ka seda jäälille ilma jätkuski vaid üheks hommikuks, sest nüüd on juba jälle mitu päeva +11 kraadi olnud ning aegajalt sajab vihma. 

Siis toimus meil siin vahepeal ka veel kooli jõululaat. Sel korral siis viimane. Täiesti uskumatu mõelda, et see oli meie seitsmes jõuluaat!!
Greta moosipurke kaunistamas ja kommidega täitmas koolilaada tarbeks.
Ja nagu ma juba ühes varajasemas postituses mainisin, siis olin ka sel aastal koolilaadal abiks. Greta klassi hoolitseda oli laada sissepääsulaud. Iga täiskasvanu kes laadale tuli pidi maksma 1 naela, lapsed said sisse tasuta. Iga vahetus kestis tunni ja korraga pidi lauas olema kaks vanemat. Laat algas kell 11 ja minu vahetus oli 10-11-ni, ehk siis meil ei olnudki eriti muud tööd kui laud püsti panna ja paari sissepääsu eest raha võtta. 
Laat oli samasugune nagu igal eelmiselgi aastal ja kui Greta ei oleks tahtnud laadal kooriga laulda ja poleks ennast ka ise müüjaks kirja pannud, siis me oleks sealt hea meelega kohe peale mu vahetust jalga lasknud.


Moosipurgid

Laste/vanemate poolt müügiks toodud koogid/küpsised

Mõned lapsed eelistasid laadal ringi uudistamise asemel hoopis raamatuid lugeda

Y6 (neljas klass), Greta vanustel lastel oli laadal oma müügilaud mille tulud läksid otse nende lõpupeo/ürituste korraldamise fondi. Suure osa rahast mis kulud nende koolilõpu ürituste peale teenivad lapsed kooliaasta jooksul ise. Vanemad maksavad vaid lõpupusade eest, aga kui piisavalt raha ei õnnestu koguda, siis loomulikult tulevad vanemad appi. Lapsed müüsid laadal volditud paugutajaid ja põhjapõtrade toitu ning veel midagi mida ma enam ei mäleta. Greta oli ennast kella 12.30-13.30 müüjaks kirja pannud ja seega olin ma sunnitud seal laadal nii pikalt ootama, aga noh elasin üle. Hea oligi et villand sai, sest seda toredam on nüüd teiseastmekooli jõululaata ootama jääda.Kolmapäeval käisin Gretaga peale kooli meie suures aianduskeskuses/farmis jõulukaarte ostmas ja suur oli mu imestus, kui mulle öeldi, et kõik kaardid on juba ära müüdud! Õnneks siiski leidsin üks karbi jõulukaarte kuskilt riiulinurgast ja läbi ime juhtus veel ka nii, et need kaardid olid VÄGA ilusad. Ma nimelt olin juba mingi 40 kaarti ära kirjutanud ja saatnud, aga 8 oli veel puudu.

Samas märkasin, et poemeeskond pakib tasapisi juba ka jõulukaunistuste riiuleid kokku! Ma ei tea kas see on alati nii olnud, või neil ongi sel aastal mingi eriline kiire juba munadepühakraami välja panekuga...see viimane oli muidugi pool naljaga öeldud.
Selline kaunistus oli siiski veel alles


No ja siis käisime ka Greta kooli jõulukontserdil mis toimus kohalikus kirikus. Kontsert algas kell 18.30, lapsed pidid kohal olema kell 18.10. Kokku oli siis kaks kontserdi kahel õhtul, aga kuna iga lapse kohta sai vaid kaks piletit siis me käisime vaid ühel õhtul kohal. Kuna kontserdile tuleb alati kohale väga palju vanemaid ja sel aastal tehti veel ka 4 erineva aastagrupi laste kontsert ühes, siis meie läksime juba kella 17.45-ks kohale. Õnneks oli selleks ajaks vihm järele jäänud, sest vihma ja külmaga oleks ikka väga nigel olnud õues üle 30-min oodata. 
Lapsed aga samas jooksid kogu selle aja poolpaljalt ringi. Sellelt pildilt ei ole seda nii hästi näha, sest pildistamise ajal hakati just lapsi kirikusse sisse laskma ja mul õnnestus vaid paar lapsukest oma pildile saada, aga jah suurem osa lapsi olid paljasääri ja õhukese 'siidi'pluusi väel (mõnel ka veel lühikeste varrukatega). Ausalt, nende jaoks ei paista üldse vahet olema kas on suvi või talv!
Kontsert ise oli OK. Lapsed laulsid ja näitlesid väga ilusasti, AGA kuna korraga oli nii palju erivanuses lapsi koos, siis Greta vanused ei paistnud kuskilt eriti välja. Kui Greta poleks viiulisoolot mänginud, siis poleks me teda üldse seal kontserdil näinud, sest kõik Y6 lapsed laulsid kõige tagumises reas ja paljud jäid täiesti teiste laste taha peitu. Oleks tegu olnud vaid kahe vanusegrupi Y5 ja Y6 kontserdiga, nagu vanasti, siis oleks kõik lapsed näha olnud ja ka nemad rohkem näitlejaosasid saanud. Aga mis teha, uus direktor ja uued tavad/reeglid. Ju ta siis leidis, et muusikaõpetajale on see liiga suur töö kaks eraldi jõulukava kokku panna ja kahe eraldi grupiga harjutada ning pani kõik 4 aastagruppi kokku esinema. 

Me Petega taas mõtlesime, et kuigi sellest on natuke kahju, ja kurb, et uued muutused enne sisse toodi kui Greta koolist lahkuda jõudis, aga samas taas ongi tegelikult sedasi kergem algkool seljataha jätta ja keskastmekooli edasi liikuda. 

Greta klassil ei olnud koolis sel aastal sokolaadikalendrit, aga õpetaja andis igale lapsele headusekalendri. Mulle täitsa meeldib see. Hea ka jõuluvälisel ajal kasutada ja seal kirjas olevaid asju ellu viia!

Ok, nüüd lõpetan ja jooksen magama, sest homme on taas kiire päev ees ootamas.

2 comments:

 1. Kas soolveega põsekoobaste loputamist oled proovinud?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh soovitamast, aga põsekoobastega õnneks probleemi pole. See ei ole selline klassikaline nohu vaid 'postnasal drip'.Tatt tilgub nina tagant kurku mis omakorda võtab vahel hääle ära ja tekitab köha. Vahel on nina kinni ja vahel mitte, aga kuna tatt on ikkagi kuskil liikumas, siis haistmine on häiritud.
   Aga praegu juba palju parem ja lõhna tunnen ka :-) Mingit eraldi rohtu või loputamist ei pea tegema. Selle vastu kirjutab arst tavaliselt nina'spray', aga kuna mind ei ole ei nohurohud või tilgad kunagi aidanud (pigem ajavad nina veritsema), siis polegi midagi muud vaja kui vaid aega. Viirus lihtsalt selline :-)

   Delete