Monday, 25 August 2014

SUGULASTE JUURES PÄRNUS JA RAPLAS

Kui juba pärnus olime siis tegime väikese ringi ka linna peal. Juhtus jälle nii, et mereäärde me ei jõudnutki. Ma käisin vist Pärnu rannas viimati mingi 20 aastat tagasi. 

Ööbisime me Pärnus sugulaste juures. Huvitav on see, et mul tuli seal suur 'koduigatsus' peale. Ma ei teagi millega seda seletada, aga ma ei tahtnud Pärnusse pikemaks kui üks öö jääda. Tahtsin tagasi Tallinna. Ju siis ei ole Pärnu minu linna. Haapsalus jälle käies on mul just vastupidine tunne, sinna tahaks alati ööseks jääda. Ma ei tea võib olla mingi lapsepõlvest tulnud tõrge. Lapsepõlves ma ju tegelikult veetsin nädalaid Pärnus.

Lõpuks on siis ka Eestis üks korralik jäätis mida ma süüa saan, La Muu.
Greta meie sugulase aias. 
Nende aed on inglaste mõistes lausa park. Aias on ka suur kasvuhoone mis oli pakuslt tomateid ja kurke ning muud kraami täis. Ilus.Esimesel õhtul istusime siis mõnusasti aias ja jutustasime. Minu tädi mängis Gretaga peitus ja müras niisama, laps üli rahul, et keegi temaga mängida viitsib. Juhtus aga nii, et mängukäigus hoidis Greta tädi jalast kinni ja tädi kukkus. Kukkus aga nii õnnetult, et murdis käeluu! Või tegelikult vist ikka nihestas nii pahast kohast, et käsi pidi pikaks ajaks kipsi minema. Kuna kooli alguseni oli vaid paar nädalalt aega ja tädi on õpetaja siis oli see üsna suur pauk talle. Seda enam, et ta pidi alusta uute esimese klassi lastega. 
Veel käisime me külas oma teistel sugulastel Raplas. Aleks ongi meie suguvõsas (kellega läbikäime) ainuke Greta ealine laps. Me oleme igakord Eestis käies ikka proovinud neile külla minna. Gretal ka hea võimalus eesti keele harjutamiseks.
Sel korral oli Aleksil ja Markusel kodus väikene kassipoeg.  Greta oli nii õnnelik ja ärevil, et tal polnud enam mitte kellegi teise jaoks aega ega tähelepanu. Vaena kass mängiti nii läbi, et ta vist pärast puhkas mitu päeva järjest. Sugulaste juurest lahkudes ei rääkinud Greta millegist muust kui vaid sellest kui palju ta endale kassi saada sooviks.


Mingi aeg me palusime Gretal kass rahule mõneks ajaks jätta ja siis tal oli võimalus ka poisse natuke kallistada.

Nii armsad kolm väikest nunnut


Eelmine kohtumine poistega oli selline 

No comments:

Post a Comment