Tuesday, 5 August 2014

HIINALINN

Ma hakkasin mõtlema, et ma tegelikult olen vaid paaril korral China Town-is käinud siin elatud 20 aasta jooksul. Ma olen nagu ära unustanud, et selline koht üldse olemas on. Nüüd pikka aega uuesti minnes tundus koht väga väikesena. Võib olla ka sellepärast, et nii vara hommikul oli seal väga vähe rahvast ja enamus restorane alles kinni. 

Nii uskumatu kui see ka pole siis see imepisike linnaosa ongi kui mini Hiina (Ma küll päris Hiinas käinud ei ole seega ärge seda väidet tõsiselt võtke). Enamus inimesi hiinlased, plus siis mõned üksikud meie moodi turistid.

Mis mind kõige rohkem Hiinalinna juures köidab on Hiina toidupoed. Kaup ikka kohe täiesti teistsugune kui tavalises supermarketis. Poe lihaosakonna poole peal oli küll nii paha ja eriline hais, et kohe päriselt ajas öökima. Ma isegi ei suutnud uurida, et mis ime liha nad seal müüvad mis nii imeliku lõhnaga on, kuigi väga oleks tahtnud teada saada.

Küüslaugu laastud
Kuivatatud seeni oli mitut eri sorti ja kohe mitu riiulitäit. Huvitav oleks teada mis maitsega nad kõik on ja kuidas või kus kasutatakse.Huvitav oleks teada mis teadaande meie kohalik meditsiiniamet Hiinalinna väravale oli pannud? Mitte mõhkugi ei saanud aru väljaarvatud NHS England :)
Väga tahaks teada mis teate me kohalik terviseamet sellel ki
Hiinalinnas jalutades jäi silma üks huvitav koogi-saia pood. Poes oli korvide asemel väikesed kandikud ja saiatangid.
Need värvilised tordilõigu moodi koogid olid väga ahvatlevalt vikerkaarelised. Ema ja Laura ostsid ühe tüki ja ütlesid, et olevat väga hea olnud. Natuke tavalise biskviidi maitsega.
Pood ise oli üsna tilluke, aga hiina naised käisid sisse ja välja koogikesi ostmas. Kui aus olla siis ma ei teadnutki, et hiinlastel sellised saiakesed nii populaarsed on. Seal linnaosas oli üks suuremgi samalaadne saiakeste pood, kus samuti rahvas ostis.See all olev pilt võiks vabalt ka vist Hiinas tehtud olla. Kohvikus olid peale ühe valge paari kõik hiinlased.

Kindlasti tasub China Townäist läbi hüpata kui Londonisse satute. Taas üks tasuta vaatamisväärtus :)

No comments:

Post a Comment