Saturday, 25 January 2014

TÄNAVAKUNST

Täna kuulsin ma sellisest mehest nagu Ben Wilson. Ben on selline huvitav inimene kes joonistab tänavale visatud nätsu plönnide peale. Kuidas küll inimesed üldse selliste asjade peale tulevad? :) Nii vahva!
 Siit mõned näited tema kunstist.


Neid pilte vaadates tuleb isu peale neid ka kuskil tänaval ise näha. Tundub üsna süütu tegu sedasi tänavaid kaunistada, aga tegelikult jäi ta oma kunstiteostega silma riigivõimudele. Karistada teda aga eraomandi rikkumise eest ei saa, kuna Ben ju joonistab prahi, mitte tänava peale :)

13 comments:

 1. No selle peale peab ikka tulema :D
  Väga andekas.

  ReplyDelete
 2. Nii armas.

  Kusjuures mina ei teadnudki kui palju pahandust vòib maha visatud nàts teha. Nimelt arvavad linnukesed, et tegemist on ussikestega ja surevad pàrast nàtsu alla neelates... Varem ma sùlitasin ka tihti nàtsu maha, mitte kùll tànavale aga pòòsasse vòi muru peale ikka. Enam mitte!

  ReplyDelete
 3. Väga äge idee! Ei ole mitte koledad määrdunud nätsuplönnid enam tänaval vaid ägeda joonistusega ja huvitavad kunstiteosed :)

  ReplyDelete
 4. Mina hakkasin seda juttu kuuldes mõtlema, et ma ei ole juba pikka aega üldse tähelepannud, et tänavad nätsuplõnne täis oleks. Vanasti märkasin küll.
  Pete aga ütles, et tema küll näeb neid, eriti autoparklates.

  ReplyDelete
 5. Aga kas sa tead Simon Beck's Snow Art? https://www.facebook.com/snowart8848 Tema joonistab oma jalajälgedega lumele uskumatuid pilte
  Mari

  ReplyDelete
 6. Ma märkan viimasel ajal koerajunne hoopis

  ReplyDelete
 7. Mari, Simon Becksi lumemaale nägin ka alles hiljuti läbi mingi artikli. Hea, et mulle meelde tuletasid :)

  ReplyDelete
 8. Mulle ka keegi kunagi ütles, et ei pane enam tähele, kui räpane siin kõik on, linnas nätsulärakad,sõiduteede ääres aastatevanune praht jne.
  Ma pole veel pimedaks jäänud, eriti torkab see silma välismaalt tagasi tulles.

  ReplyDelete
 9. Ma vaatasin täna linnas ringi ja ei jäänud mulle midagi need nätsu lärakad silma. Maas vedelevat prahti ei olnud samuti, aastapikkusest rääkimata :) Olen kindel, et seda ei saa iga piirkonna kohta öelda, aga meie kodukant on küll puhas. Linnas on palju ööklubisid ja ma olen kindel , et öötundidel võib tänavalt okset ja muud läga leida aga see koristatakse juba hommikuks ära nii, et selleks ajaks kui inimesed tööle lähevad on plats jälle puhas :)

  ReplyDelete
 10. kõik see on äge... aga
  kui mõelda, et see plönn on kellegi suus olnud ja suid on väga erinevaid....siis tundub natuke öka selle peale joonistamine - kuigi kordan, fantastiline tulemus.

  ilmselt on see tema puhul obsessiiv-kompulsiivne häire, mis käsib just nätsud üle joonistada.
  andekate inimeste kiiksud:)

  ReplyDelete
 11. Ha ha, Marmelaad :) Ma arvan, et ta enne puhastab selle plönni mingi spreiga, et see oleks maalimiseks valmis ja ega ta seda plönni ju käega katsu :)

  Ma nägin seda meest ühes saates rääkimas ja ta tundus väga mõnus olevat. Ta tegelikult on kuulus ikka ka teiste kunstitööde poolest ja tal on olnud näitusied nii Ameerikas, Inglismaal, Saksamaal ja isegi Soomes.

  Mulle tundus selline nätsu maalimine nii huvitava ideena ja maalingud ise on ka väga tasemel.

  ReplyDelete
 12. jaaa, ma olen kindel, et ta ei näpi ega nuusuta ...aga lihtsalt see tuleb kellegi põsest ...

  samas selline eriline nišš on ju väga atraktiivne, iga tavaline tänavakunstnik Pariisis ei saa sellist tähelepanu (mis sest et joonistab filigraanselt), tähtis on see erilisus.

  ja mõtle millise pisikese pinna peale teeb ta terve kunstiteose, hea nägemine tal (või on luup?),igatahes väga intrigeeriv mees:))

  vaatan millised suured tööd tal ka on.

  ReplyDelete
 13. Ma enne ei lugenud kogu Wikipedia artiklit läbi aga tuleb välja, et ta on selliseid nätsumaale teinud
  10 000 ringis. Enne kuumutab nätsuplönni leeklambiga ära, siis katab kolmekordse emailiga ja lõpuks kui pilt valmis katab veel lakiga. Töö võtab aega kahest tunnist kuni kolme päevani.

  ReplyDelete