Sunday, 26 January 2014

JÄRJEKORDNE SUUSATUND

Täna oli Gretal teine suusatund. Õues sadas vahelduva eduga vihma ja ma arvasin, et tund jääb ära. Helistasime suusakeskusesse aga sealt öeldi, et kui just tormiks ei kisu siis tund ära küll ei jää. 
Õnneks Greta suusatunni ajal ainult natuke tibutas. Meil on alati enne tunni algust jama Greta ühe suusasaapaga, seda on nii raske Gretale jalga suruda. Tal arvatavasti üks jalg pealt natuke paksem kui teine. Hullem väänamine ja surumine ja sikutamine käib lapse kallal. Kuna eelmisel korral läks saabas lõpuks jalga siis ei tahtnud me sel korral samuti alla anda. Ma ei julgenud suuremaid saapaid talle jalga toppida, kuna kes teab, võib olla hakkavad jalas loksuma ja suusatades veel nikastab oma jala ära. Lapsel ju endal raske öelda mis saabas kui suur on ja ise läbi suusasaabaste ei ole võimalik katsuda. Samas oht tal see jalg juba lihtsalt saapa jalga surumisega ära nikastada oli vist palju suurem :)
Lõpuks lahenes kõik hästi ja tund võis alata. Tunnis mingit jokutamist ei olnud, alustas kohe teise mäe pealt (seal on iga mägi natuke järsem-pikem) ja siis viidi ta kohe ka kolmandale mäele. Isegi suusaliftiga õppis Greta täna sõitma (õigemini sai lifti sõidu maitse suhu, kuna tegi seda koos õpetajaga mitte üksi).
Täna kukkus taas ühe korra. Mitte et sel üldse tähtsust oleks mitu korda keegi kukub, kuna eks see kukkumine käib ju asja juurde, aga mind lihtsalt paneb imestama, et need väikesed lapsed seal mäel nii vähe kukuvad või, et nad on nii hullult julged, et isegi ei protesteeri kui neil mäest alla sõita palutakse. Siinsetel lastel on ju nii harva võimalus isegi lihtsalt lumel kõndida, suusatamisest rääkimata.
Väike video ka vanaemale ja vanaisale (ja kõigile teistele keda huvitab) vaatamiseks. Ega see suurt asi suusatamine veel pole, aga minu arvates 30 min ja 30 minutilise koolituse kohta mitte üldsegi paha. Filmi lõpus keerab juba automaatselt oma sõidu lõpus.

Kaks järgmist nädalalõppu saab samuti suusatamise nime all veedetud. Isegi mina panin endale ühe tunni kirja. 

2 comments:

 1. Nii võõras on ikka vaadata seda, mille peal teil see suustamine (praegu) toimub :D Pilte ja videot vaadates tekib endal ka tahtmine just sellise asja peal suusatada või kasvõi lihtsalt katsuda seda, et teada saada mis see endast kujutab :D
  Aga no muidu on ikka nii tubli laps teil, ei mingit hirmu ega midagi. Tubli! :)

  ReplyDelete
 2. Kujuta endale ette kõige tavalisemat võrkaeda (rauast) ja siis selle ümber karvast materjali (natuke nagu nõudepesu hari ainult lühema karvaga), vot selline see 'lume'kate ongi :)

  Ma ise ka ei oska ettekujutada kuidas see suuskade all tunduda võiks, aga kui teisi suusatajaid seal vaadata (ka täiskasvanute mäel) siis kõik suusatavad nagu lumel.
  Ma tegelikult ise natuke kardan seda tehislund :)

  Õpetaja ütles Petele, et kui sa selle tehislume peal suusatamise selgeks saad siis lumel on palju lihtsam. Noh eks elu näitab :)
  Ainuke asi mida soovitati, et Greta kannaks kindaid, kuna siis ei ole kukkudes valus.

  Mis aga puutub lapse julgusesse siis tead kõik need väikesed lapsed seal mäel on lausa võrratud. Ei mingit hirmu. Greta ainukeseks nurinaks on suuskadega diagonaalis mäest ülesse tulemine, aga kuna ta viimasel tunnil oli suuremal mäel siis nad kasutasid nagu nii lifti. Ta ütles, et tal teevad saapa ääred jalasäärele haiget kui ta nendega mäest ülesse tuleb. Ma täitsa usun teda.

  ReplyDelete