Friday, 3 January 2014

LOETUD RAAMATUD 2013

Selline kollektsion siis eelmisel aastal.

Avastasin just, et see raamat jäi siit mosaiigist välja. Oli väga huvitav lugemine sõja ajal Ameerikasse põgenenud eestlastest ja kuidas nad seal oma elu ülesehitama hakkasid.

Lugeda tahaks loomulikult alati rohkem. Mul on 3 kõrget hunnikut raamatuid mis kõik lugemist ootavad ja need hunnikud aina suurenevad. Kahjuks jääb lugemiseks väga vähe aega. Kõige parem aeg lugemiseks on enne magama minekut voodis. Siis on kõik vaikne ja nii hea on keskenduda. Kahjuks olen ma selleks ajaks aga juba nii väsinud, et ega ma rohkem kui paar lehekülge korraga ei jõuagi lugeda kui silmad juba kinni vajuvad. 

Sellegipoolest sai loetud suur hunnik raamatuid. 
Ühte kindlat lemmikut nagu ei oskagi esile tuua, aga kõige tugevamat muljet avaldasid mulle 'Punane Printsess' ja 'Minu Prantsusmaa'. 'Liibanon' jättis ka oma jälje.
Kõige suurem pettumus oli 'The Slap'. Kui ma ei oleks just sel ajal puhkusereisil olnud siis oleks selle lugemise kindlasti pooleli jätnud, aga kuna midagi paremat selle asemel võtta ei olnud siis lugesin lõpuni. 

Tagant poolt teisele kohale jäi raamat ' Kas Süda On Ümmargune'. Ma ei teagi täpselt miks, aga ma ei leidnud sellest raamatust midagi endale. Epp on sedavõrd tuntud inimene, et ta elu on internetist ja ajakirjanduses juba nii avalikult igatpidi avatud ja lahatud, et mind hakkab see tema raamatuid lugedes häirima. Ma ei tahaks nii palju autori eraelu kohta eelnevalt teada. See teadmine segab mind võtmast igat tema kirjutatud raamatut kui raamatut ennast. Lugema hakates lisandub automaatselt väljaspoolt raamatut erinevaid harusid mis peafookuse ja keskendumise loolt kõrvale kisub ja tagataustal häirima hakkab. 

Näiteks kui tavaliselt raamatus kirjeldatakse lapsi ja nende tegevust siis sa saad teada nendest lastest just nii palju kui kirjanik neid kirjeldanud on. Eppu raamatu puhul ei piirdu see teadmine aga vaid raamatus kirjeldatuga, vaid silme eest hakkab läbi jooksma kohe ka nende laste näod ja nende ülejäänud elu millest raamatus üldse mainitudki ei ole. See teadmine hakkab jubedalt häirima ja juhib mind raamatult pigem eemale kui annab sellele midagi juurde. 
Neid häirivaid asju oli veelgi, aga mu plaan ei ole siin seda raamatut maha teha, lihtsalt see ei istunud kahjuks mulle üldse ja minu raamaturiiulile see ei jää.

Mingeid plaane rohkem või vähem raamatuid sel aastal lugeda ma ei sea endale. See raamatu numbri suurus oleneb ju tihti ka sellest kui õhukeste või paksude raamatutega tegemist on. 
Küll aga on mul plaan Eestis olles kohe alguses raamatukokku minna ja hunnik lugemist endale võtta. Eelmisel suvel tegin seda alles puhkuse keskel ja seetõttu pidin jätma palju huvitavat riiulitele uut külastust ootama.

Huvitavaid lugemisi ka teile ja palun kindlasti jagage oma loetut raamatuid ka oma blogides :)

Aasta 2012 raamatute kokkuvõte

9 comments:

 1. wow, muljetavaldav pilt :)
  Tubli töö.

  ReplyDelete
 2. Mul raamatublogi ei ole, aga soovitaksin I. Hargla raamatuid,- French ja Koulu lugusid ja muidugi Melchiori seeriat. Imestan, et neid Sa polegi lugenud! K. Ristikivi raamatuid soovitan samuti, neid leiab odavalt kasutatud raamatute poodidest.

  ReplyDelete
 3. Ivi, pildi tegemiseks ei pidanud rohkem vaeva nägema kui vaid klahvile vajutama ja arvuti pani ise kõik pildid mosaiigiks kokku :)

  Pagulane, Melchiori üks raamat on mul täitsa olemas ja vist aasta tagasi hakkasin isegi lugema aga millegi pärast jäi pooleli. Polnud vist sobiv aeg lugemiseks ja seega ei saanud nagu vedama. Ma muidu tean, et mulle peaks just sellised keskaja asjad väga meeldima seega isegi imestan natuke, et miks seisma jäi. Võtangi järgmiseks kätte :)

  Ristikivi meeldis mulle jube kooliajal kuigi ma enam peast ei mäleta mis tema teost loetud sai. Mul on tunne, et ma isegi alles hiljuti vaatasin Rahva Raamtu lehelt, et tema raamatud on üsna odavad ja mõtlesin, et ehk peaks ostma. Tänud, et siin seda mütet julgustad :)

  Sinu soovitusi ma kuulan kuna sa oled mulle ennegi head lugemist andnud. Eestis lausa küsisin raamatukogust paari sinu soovitatud teost vanast Eesti ajast aga osasid neil ei olnud ja teisete lugemiseks ei jäänud enam aega. Selle eest leidsin 'Ingrid, Kirjad emale Ameerikast' mis oli väga huvitav lugemine.
  PS. just märkasin, et see on mu moosaiigist millegi pärast välja jäänud.

  ReplyDelete
 4. Minu eelmise aasta plaan oli lugeda vähemalt üks teos kuus (ükskõik kui tihe see ei olnud) Muidugi ma ei suutnud seda läbi viia!

  See-eest sel aastal sunnin ennast rohkem takka, sest ma armastan raamatuid ja nende lugemist. Sel korral siis eesmärgiks 2 teost kuus lugeda (ehk motiveerib mind rohkem takka)

  Igatahes algus on armas: alustasin kell 18.55 ja lõpetasin kell 3.30 varahommikul "Troonide Mängu" eelviimase raamatuga. Kõige hullem ja tihedam istub aga mu kummuti nurgal :D

  ReplyDelete
 5. Minu viimaste kuude loetud raamatud on siin: https://www.goodreads.com/review/list/14984797-mrsb?shelf=read&utm_medium=api&utm_source=custom_widget

  Kindlasti pead lugema raamatud nimega "Wonder".

  ReplyDelete
 6. Mrs.B, tänud, tundub huvitav, tellisin just ära ja homme saan juba kätte :)

  ReplyDelete
 7. tàitsa piinlik kohe. mòòdunud aastal lugesime nii vàhe raamatuid ja vaatasime veel vàhem filme :(

  aga sinu list on muljetàratav!

  ReplyDelete
 8. Rainer, filme ma tegelikult ei panegi enam kõiki siia blogisse eraldi filmide alla kuna tänapäeval tuleb neid telekast nii palju või siis saame otse telekast soovi peale streamida :) Filme tasuks siis kirja panna kui midagi uut kinos käiks vaatamas aga noh seda vist ei saa nii pea toimuma. Me küll lubame, et kord kuus peaks köima kuna meile väga meeldib aga aeg jookseb käest ära enne kui me lapsehoida saame organiseeritud :)

  Ma tahaks tegelikult rohkem lugeda sellist 'korraliku' kirjandust, teaduslike raamatuid. Loen paari ka, aga kuna need vajavad rohkem keskendusmit siis ma ei jõua nende lugemistega väga kaugele ja käsi haarab ikka millegi kergema järgi :)

  ReplyDelete
 9. Ossa.
  No ma ka jään kohe magama kui pea patja puutub. Kuu jooksul suudan läbi sirvida/lugeda vaid 2 aiandus/kodundus ajakirja mis mul on tellitud.
  No ja igal muul vabal ajal on mul vardad peos :)

  ReplyDelete