Thursday, 16 January 2014

SHERLOCK

HOIATUS 
KUI OLETE SUUR SHERLOCK FÄNN JA TEIL ON PLAANIS TULLA LONDONISSE SEDA MUUSEUMI KÜLASTAMA SIIS ON PAREM KUI JÄTATE SELLE POSTITUSE VAHELE. 

Meie suured Sherlock austajad ei ole, kuigi Sherlock sarja naudime väga. Muuseumisse sattusime täiesti juhuslikult. Kui nägin, et see asub hotellile nii lähedal siis arvasin, et tasub kindlasti minna, kuna ega eraldi me nagunii ei oleks selle külastamist ette võtnud. 
Erilisi ootusi meil ei olnud ja arvatavasti sellepärast saimegi üsna meeldiva üllatuse osaliseks. 
Tegu siis üsna väikese muuseumiga. Uksel seisis politseinik (mitte päris) kes siis iga teatud aja tagant paar inimest sisse lasi. Nimelt kuna Holmesi maja on väga kitsas ja sealsed toad väikesed siis korraga mahub ühte tuppa vaid umbes 5 inimest. Et mitte ummikuid tekitada siis korraga suurt numbrit inimesi sisse ei lastud. 
Tänu sellele oli ka järjekord üsna pikk. Ma arvan, et mingi pool tundi seisime me seal küll enne kui sisse saime, aga kuna meie käisime Gretaga vahepeal jalutamas siis ei tundunud ooteaeg pikana. 
Pete võite leida ühe ukse juurest
Muuseumi kõrval asub Beatles-ite pood. Just siis kui ma sinna sisse hakkasin minema hakkas järjekord super kiirusega liikuma ja Pete läks pileteid ostma nii, et pood jäi seest nägemata. 
Teadmiseks, et enne kui muuseumi sisse saada peab minema muuseumi suveniiripoodi (uks on Holmesi ukse kõrval) ja sealt piletid eelnevalt valmis ostma. Kui järjekord on väga pikk siis liiga vara ei tasu seda teha, kuna kui meelt muudate siis samu pileteid järgmisel päeval kasutada ei saa.
Sellelt pildilt on näha kui väikesed olid majas koridorid. Pete ja Greta seisavad kahe korruse vahel. Korruseid oli seal üldse vist kokku viis.
Issi, selles raamatus ei ole ühtegi sõna

Me käisime toast tuppa ja imestasime endamisi, et kuidas nii, et kõike asju võib katsuda. Kuskil ei ole mingit silti, et ära istu või ära katsu. Me unustasime täitsa ära, et Sherlock Holmes ei olnud ju päriselt olemas seega kõik asjad mis seal majas olid olid lihtsalt vanad asjad ja neil ei olnud mingit ajaloolist väärtust (rohkem kui et nad olid vanad :).

Mulle meeldisid need maalid
Väikesed ümarad lokkis juustega lapsed ilusates riietes ja punapõselised :)

Üks korrus muuseumist oli natuke nagu vahamuuseum (Madame Tussauds). Ma ei ole eriti kursis Sherlock Holmesi tegelastega (klassikaliste). Ma olen küll kunagi noorena lugenud neid raamatuid, aga peale Baskerville'ide koera ei mäleta enam midagi.
Need kujud aga nägid välja väga reaalsed. Täitsa huvitav oli. Tuli kohe tahtmine uuesti Holmesi raamatuid lugema hakata. 
Gretale see väikese poisi kuju üldse ei meeldinud. Oli teine sellise saatanliku pilguga. Ma imestasin, et ta õldse pildistamise ajaks ta kõrvale nõustus minema.Kõige viimasel korrusel (pööningul) oli väikene WC (mitte päris). 
Suveniiri poe katus väljaspoolt ja seestpoolt
Suveniiripood
Pete muutus sellel pildil kummituseks
Kindlasti tasub külastada ka keldrikorrusel olevat tualetti (päris). Oma üllatuseks avastasime sealt veel ühe sellise SUURE toa ja tualett ise oli ka väga stiilne ja vanaaegne. 
Kaasaegset Sherlock Holmesi seal muuseumis kajastatud ei olnud, aga kui ma nüüd kaasaegse Holmesi sarja vaatan siis on sealse Holmesi tuba üsna samas stiilis kui muuseumi toad. Nii, et me jäime muuseumiga väga rahule. 
Parem siiski kui fännid sinna suurte eelarvamustega ei lähe, kuna mine tea, võib olla pärast peavad siis pettuma. 

4 comments:

 1. Lahe.
  Meil ka jooksid kaasaegse Sherlocki 3 või 4 osa. Päris raske oli jälgida, pidi ikka keskenduma et asjast aru saada :)

  ReplyDelete
 2. Kolmas osa arvatavasti. Neljandat ei ole veel tehtud :) Aga keskenduma peab jah neid osasid vaadates :)

  ReplyDelete
 3. Kusjuures ma lugedes siin mõtlesin ka, et huvitav, väljamõeldud tegelased ja väljamõeldud lood, aga muuseumis asjad päris :)
  Igatahes tekkis sügav huvi selle muuseumi vastu, see asub siis Baker Streetil? Kui mul kunagi peaks Londonisse olema juhust minna...
  Uut Sherlockit vaatan mina ka, aga need hooajad on ju nii lühikesed... kolmas sai vist läbi juba.

  ReplyDelete
 4. Luize, ega sellel Holmesil ja Watsonil ju polnudki midagi nii eriliselt omast kui piip, mütsi lotu, kaabu ja jalutuskepp ja noh ja seda nipet näpet ja muud vanakraami ju iga antiik pood täis :)
  Muuseum ongi just sellepärast loodud, et üle maailma on nende tegelaste vastu nii palju huvi tuntud. Muuseum ise avati alles 1990 aasta märtsis.

  Aadress on Baker Street 221b ;)

  Uued hooajad on jah liiga lühikesed, kolmas juba läbi :(

  ReplyDelete