Friday, 17 January 2014

SOKOLAADI MÕJU

Mõnedel inimestel siin on raske uskuda, et suhkur me lapse hulluks ajab. Siit teile väike tõestus :)

9 comments:

 1. :D Minu lapsi ei saaks isegi pildile kui nad on liiga palju magusat soonud - nad jooksevad siis mooda maja ringi kaed jalad igasse ilmakaarde laiali :)

  ReplyDelete
 2. Meil lapsed siis pidevalt üledoosi all, sest ma ei saa küll aru et midagi muutuks kui magusat söövad :)

  ReplyDelete
 3. MrsB, jooksmine tuleb hiljem aga meie laps läheb rohkem hulluks kui et hakkab jooksma :)

  Kersti, jah meil siin paljud piiravad laste magusa tarbimist. See nüüd loomulikult ei käi KÕIGI kohta. Ma räägin näiteks nendest lastest kellega meie kokku puutume.
  Kui mingit piiri ei oleks peal siis nad ainult magusat söökski ja tervislikule toidule ei jääks enam ruumi :)

  ReplyDelete
 4. Kersti kommentaar on tõene, pole teaduslikku kinnitust leidnud, et suhkur lastel erilist aktiivsust tekitaks, tegemist taas ühe usa-st alguse saand "sündroomiga".

  ReplyDelete
 5. Pagulane, ma võin vabalt Gretat mõnele teadlasele laenata uurimistööks :)

  Seda suhkru mõju meie lapsele on isegi Greta õpetaja kinnitanud nii, et tegu ei ole vaid meie väljamõeldisega :) Nad küll ei ole teadlased, aga kui neil koolis jõulupidu oli siis aitas kahest küpsisest, et Greta täielikult teiseks inimeseks muutus. Ma ei tea mis küpsistega tegu oli, aga nii hullu last ei olnud isegi mina enne näinud.

  Tegelikult ma ei ütlegi, et tegu just SUHKRUGA. See on mingite teatud ainete kombinatsioon mis esineb paljudes magusates asjades. Ka nendes asjades milles ei ole keemilisi värv- või maitseaineid lisatud.

  Samas, kes teab, võib olla on oma osa ka sellel, et aasta enne Greta eksisteerimist ja sel ajal kui ma Gretat ootasin ei söönud ma ise grammigi suhkrut?

  ReplyDelete
 6. Võibolla tõesti kui piirata ja organism pole harjunud siis võib mõju avaldada. Seda ma täitsa usun.

  ReplyDelete
 7. Huvitav et ma näen järgmist postitust aga sellele klikates ütleb et rohkem postitusi ei ole ... nii on enne ka olnud

  ReplyDelete
 8. Eks ta võib olla nii ole AGA ma ei näe mingit mõtet või kasulikkust selles, et Gretale rohkem magusat anda, et ta siis järgmistel kordadel ei reageeriks :)

  Ja ärge nüüd valesti aru saage, ega me teda täielikult suhkruvabal dieedil ei hoia. Paar korda nädalas saab ikka kas jäätist või sokolaadi või küpsist ning koolis mõnikord ka magustoitu. Meie arvates täiesti piisav kogus ühele 4 aastasele lapsele. Lihtsalt teatud asjad teevad teda väga paharetiks :)

  Täna näiteks oli taas selline lugu ning päev lõppes nutuga ja seda mitte sellepärast, et meie temaga kurjaks oleksime saanud vaid ta ise 'keeras ennast üle võlvi' :(
  Kõrvalt nii valus vaadata ja kahju temast kui ta ennast magusa pärast halvasti tunneb ja halvasti käitub.

  Postitus on kadunud kuna ma kustutasin selle ära. Täna leiti kadunud poiss surnuna ja ma enam ei tahtnud sellist postitust siia blogisse :(

  ReplyDelete
 9. Appikene ...
  Aga eelvaates näitab seda ikkagi ...

  ReplyDelete