Wednesday, 22 January 2014

KADUNUD HING

Pilt loomulikult internetist
Kujutage ette, see lahke näoga 63 aastane vanapapi Rumeeniast läks üks päev Londonis kaduma. Meil kaob siin maal nii suuri kui väikesed inimesi iga päev ja üsna tihti lõppevad sellised kadumised kurvalt.
See vanaonuke sõitis oma pojaga Londoni metroos kui ühes peatuses läksid metroo uksed enne kinni kui ta jõudis vagunisse oma pojale järgi astuda. Rong sõitis ära ja vanaonu jäi peroonile rongile järgi vaatama ja peale seda oli vanaonu kui tina tuhka kadunud. Kogu London otsis vanaonu taga. Kui juhtunust oli juba kaks päeva möödas ja vanapapist ei olnud ikka veel midagi kuulda siis ma hakkasin juba kõige hullemat kahtlustama…

Minu (ja ka paljude teiste) suureks lohutuseks leiti mees neli päeva hiljem ülesse. Vanamees oli elus ja terve. 
Oli teine ise otsustanud oma poja kodu Londonist üles leida ja arvas, et kui ta ühte suunda pidi kõndima hakkab, et küll siis ka poja koduni jõuab. Võib olla olekski jõudnud kui ta poleks vales suunas kõndima hakanud :)

No täiesti uskumatu lugu. 
Mees olevat päeval kihlveokontorites (betting-shops) ja restoranides ennast soojas hoidnud ja öösel peatamatult edasi kõndinud, et end une ja külma eest kaitsta. Vanamees ise oli väga sõbralik ja positiivne ning olevat isegi mingi politseinikuga rääkinud, aga ta ei olevat taibanud, et ta on kaduma läinud inimeste nimekirjas ning ei teinud sellest suurt numbrit, et ta eksinud-kadunud oli. 
Inimesed kellega ta rääkis olevat olnud väga sõbralikud tema vastu ja lihtsalt arvanud, et ta on üks paljudest Londoni tänaval elavatest kodututest.

Mulle jäi arusaamatuks kas või kui palju mehel raha kaasas oli. Mingi telefon tal vist oli, aga see oli ilma SIM kaardita ja seega sellega helistada ei olnud võimalik. 
Poeg ja poja naine olid üli rõõmsad kui vanapapi lõpuks elusana üles leiti. Vanapapi ise oli ka loomulikult väga rõõmus et ta lõpuks tagasi omaste juurde sai. 

Reedel lendab vanapappi tagasi koju Rumeeniasse. Õnneks, et mees enne üles leiti, muidu oleks veel lennukist maha jäänud :)

Inglise keelt oskavad saavad juttu ise siit lugeda.7 comments:

 1. Vot kui huvitav reis.
  Nägi Londonit kindlasti rohkem kui muidu oleks näinud.
  Hea et on ka õnneliku lõpuga lugusid ...

  ReplyDelete
 2. aga kas see laps on leitud, kellest sa siin varem kirjutasid?

  ReplyDelete
 3. http://www.scotsman.com/news/scotland/top-stories/mikaeel-kular-mother-charged-with-murder-1-3274477

  ReplyDelete
 4. Kuule, loe vàhem uudiseid ;) selline sòbralik soovitus!

  ReplyDelete
 5. Ritsik, jah ma kirjutasin siin üks päev sellest 3 aastase poisi kadumisest aga juba järgmisel hommikul võtsin postituse maha kuna leiti poisi laip. Postitust kirjutades lootsin, et kõik lõppeb hästi aga kuna ei lõppenud siis ei tahtnud ma enda blogisse sellisest kurva asja kajastada.
  Poisi ema on süüdimõistetud. Selliste kadumiste puhul on üsna tihti süüdi just keegi pereliikmetest või keegi pere tuttavatest :(

  Aga selle vanamehe kadumine on nii positiivne ja tore lugu, et seda ma tahtsin küll teiega jagada :)

  Ruudi, Uudiseid ma ei loegi, kuulan iga 15 min tagant raadiost hoopis :)
  Mulle meeldib kursis olla asjadega mis siin või seal pool piiri toimuvad :)
  Selle vanamehekese lugu soojendas nii paljude inimeste südameid. Kõik kes olid temaga kontaktis sel ajal kui ta kadunud olid olid ta vastu väga lahked ja see näitab kui palju häid inimesi meie hulgas on vaatamata kõigile kurjale.
  Mul oli nii hea meel kui ta elusana üles leiti :) :)

  ReplyDelete
 6. Tore, et leiti.
  Ilma SIM kaardita saab telefoniga, juhul kui aku ei ole tühi, helistada hädaabi numbrile. Isegi, kui telefon on lukus (parool peal) siis hädaabi kõned lähevad ikka läbi.
  http://www.rescue.ee/erakorraline-meditsiiniabi


  Sellest on palju juttugi olnud, kuidas väikesed lapsed teevad valehäireid. Teadmatusest muidugi :)

  Tarja

  ReplyDelete
 7. Tarja, no vaevalt see 63 aastane Rumeenlane sellisest asjast midagi teadis :)
  Ta ju ise ei otsinudki abi, kuna oli kindel, et leiab ise oma poja ülesse. Tal oli sada võimalust tänaval politseiniku (või kelle tahes) juurde astuda ja abi paluda :)
  Ma isegi ei tea kui palju (või kas üldse) ta inglise keelt rääkis.

  Aga suur tänu info eest. Proovin meelde jätta kui kunagi peaks ehk vaja minema :)

  ReplyDelete