Wednesday, 1 January 2014

AASTA ESIMENE

Uus aasta algas meil uute tuultega. Peaks vist ütlema, et pigem lausa järjekordse tormiga. Meil on neid torme siin Inglismaal viimasel ajal olnud üks teise järgi. Tihti küll sellised paari tunnised või öised, aga siiski üsna maja raputavad tuuled. Ma ei kurda, mulle meeldib.

Probleem vaid selles, et me plaanisime uue aasta esimesel päeval pika jalutuskäigu kuskil looduses ette võtta, aga kui õues tahab tuul sind ümber lükata ja vihma sajab siis mitte just kõige parem plaan kordaviimiseks. 
Kuna me oleme viimased päevad  enamjaolt kodus istudes mööda saatnud siis mul oli suur soov siiski kuskile minna, et me kõik saaks ennast natuke liigutada. Mõtlesin mis ma mõtlesin aga lõpuks mõtlesin selle koha välja. UJUMA.
Tuli välja, et see meie lähedal oleva hotelli ujula, mis pidi remonti minema, on veel sel nädalal lahti. Arvake kas ma olin rõõmus? Sain juba aasta esimesel päeval oma ühe uueaastalubadusega pihta hakata! Rõõmus ei olnud mitte ainult mina, vaid ka kõik teised pereliikmed.
Greta oli esimesena valmis

Hotell asub meie majast 3 min autosõidu kaugusel. Ma olen seda juba ka enne siin maininud, et meie kodu lähedal asub üks Inglismaa tuntumaid lõbustusparke ja see hotell ongi selle lõbustuspargiga seotud. Lõbustuspargis on 'karussellidele' lisaks ka akvaarium, loomaaed ja safaripark ja sellepärast on lõbustuspargi hotell safari teemaline.
Jõuludeks ja uueks aastaks oli hotell eriti ilusti ära kaunistatud. 


Ujuda oli jube mõnus. Saun oli kahjuks täna kinni, aga sellest polnud hullu, kuna siinsed saunad ongi tavaliselt lihtsalt soojad ruumid ja mitte korralikud saunad nagu Eestis. Aururuum töötas ja seal oli mõnus, aga kõige mõnusam oli ikka üle pika aja korralikult ujuda. 
Minu lohutuseks öeldi, et ujula avatakse uuesti juba veebruari lõpus, seega rutem kui kolme kuu pärast. Nad ehitavad basseini kaks korda nii suureks kui see praegu on ning lastele tuleb üldse eraldi bassein koos liumägede ja muu lapseliku kraamiga. See on neil super idee, kuna nii tüütu on korralikult ujuda pisikeses basseinis suplevate laste vahel.

Peale ujumist otsustasime, et ei viitsi täna süüa tegema hakata ja et läheme hoopis välja sööma.
Tulime koju, kuivatasime juuksed ära, helistasime restorani ja panime endale laua kinni. 
Kui restorani jõudsime siis oli seal vaid üks lauatäis inimesi. Ma ei tea miks me arvasime, et uue aasta esimesel päeval  kindlasti kõik inimesed kohe restorani sööma jooksevad :). No vähemalt oli meil vaba laud kindlustatud juhuks kui see rahvamass oleks kõik kella 4 ajal õhtul ärkanud ja restorani poole võidjooksu tegema hakkanud :)


Menüü
Need on meie kõige lemmikumad oliivid üldse. Nende pärast käib meil pidev kaklus. Kohe kui need lauale tuuakse siis jagame need omavahel ära. Sedasi saab igaüks oma osa  rahus nautida ilma, et keegi vahepeal jõuaks ülejäänud eest ära süüa.Pete eelroog

Pete pearoog

Minu ja Greta pearoad. Minu eelroast ma pilti ei teinud aga see oli tomati ja avokaado lõigud natukese oliivi õli ja pipraga.

Ma peaks ütlema, et meil pole pikka aega olnud nii lahedat päeva. Kohe kindlasti palju lahedam kui jõuluhommikul kinkide avamine (kuigi Greta võib olla nii ei arvaks :)
Ning kuna esimesed võõrad inimesed keda ma uuel aastal kohtasin oli kari mehi siis võin arvata, et selliseid mõnusaid päevi saab jätkuma terveks aastaks! (Jutud käivad, et kui sa uuel aastal esimesena võõras inimene keda sa kohtad on mees siis tuleb sul õnnelik aasta :)

Loodetavasti olete ka teie kõik täna ainult võõraid mehi näinud :)

4 comments:

 1. Mònus pàev!

  Palju vòòraid mehi siis uueks :P Mina ka sàttisin end vàlja just siis kui naabrimees alla suitsu kiskus, seega vòòras kùll mitte aga mees!

  Ja jàrgmisena tuli vastu ka teine naabrimees, seega paar tk aga mehed!

  Ise mòtlesin, et kas mina toon head ònne nùùd kui poisiklutt kòhus vòi mitte :) kindlasti, Itaalias toob ònne raseda kòhu patsutamine, eriti kui poiss sees on!

  Meie sòime India takeaway toite esimesel pàeval, samuti keegi ei viitsinud sùùa teha ja see oli kòige làhedam ja ahvatlevam!

  ReplyDelete
 2. Sul on siis vist üsna ohtlik uue aasta esimestel päevadel õue minna :)
  Teine asi muidugi kui sulle kõhu patsutamine väga meeldib :)

  ReplyDelete
 3. Siis tuleb vältida särke kirjaga it`s a boy vms :)

  Mul ei olnudki seda meeste juttu meeles. Kui esimese hommikul poodi läksime oli Käina vahe küll täitsa tühi. Aga kindlasti tuli poe ukse vahel mõni mees vastu. Iseasi kas võõras, sest siin teavad peaaegu kõik kõiki.

  Ja selline päev meeldiks mulle ka väga. Meil on siin isegi ujula aga Tiidu nahk kahjuks ei kannata seda vett ... Meie käime muidugi ikka, aga tore oleks ju kogu perega käia :) Me saame ju praegu 10-korra kaardi vaid 15€ eest :)

  ReplyDelete
 4. Igasugune beebikòhu katsumine toob ònne aga poisi oma veel kohe eriti!
  Eelmine kord olin lausa allergiline sellele patsutamisele aga seekord olen tunduvalt tolerantsem, las siis patsutavad kui toob ònne :) olgu ònnelikud!

  ReplyDelete