Tuesday, 9 April 2013

KUIDAS LAPSI HIRMUTADA

Meil ühes suures ja tuntud ostukeskuses on seinal selline hirmuäratav plakat. Plakat on pandud just sellisesse kohta kust kõik autodega tulijad ostukeskusesse sisse kõnnivad ja pärast välja lähevad. Kui veel täpsem olla siis on see plakat kohe parklapiletiautomaatide kõrval oleval seinal kus kõik külastajad lahkudes seisma peavad.
Mind see plakat üldiselt ei häiri. Algul vaatasin küll, et on teine natuke hirmutav aga kuna ma sealt mööda minnes alati ruttan poodidesse ja pärast ruttan kiiruga koju siis kassid just ette ei jää.
Küll aga on see kujunenud nii mõnegi lapse õudusunenäoks. Need vanemad, kes ostukeskuses tihedamini käivad (seal on poodidele lisaks ka söömiskohad ja jõusaal) ja kellel on väikesed lapsed kaasas on hakanud lastevankritele juba koridori alguses tekke või jopesid peale tõmbama kuna lapsed on nii hirmul, et lausa kiunuvad. No ma pean siis silmas selliseid väikeseid 3 aastaseid ja alla selle. Need lapsed kellele ei ole millegi taha peitu pugeda, piiksuvad niisama hirmust ja kiirustavad emasid parkimispiletite eest maksma. 
Ka Greta ei ole sellest plakatist vaimustatud. Nutma just ei hakka ja silmi ära ka ei peida aga ma pidin teda ikka üsna pikalt veenma, et ta sinna kassidaamide juurde seisma saada. Seisma oli teda sinna vaja, et teile anda mingi ettekujutus kui suured need kassid seal on...

Järgmine kord kui poodidesse lähen siis kontrollin kas plakat on veel seal või on tänu kaebustele eemaldatud :)

5 comments:

 1. Tegelikult nii vinge plakat!
  Kassid on ùlihàsti pildistatud inimlike nàgudega... just selliste shopahoolikute nàgudega... eks neil shopahoolikutel ( vòi muudel hoolikutel) ongi sellised joobes nàod ees :) karm reaalsus!

  ReplyDelete
 2. Mu silmale on see plakat võigas, ei imesta, et lapsed kardavad.

  ReplyDelete
 3. Kas plakat on lihtsalt kujunduselement või reklaamib midagi? Ja mida siis sellisel juhul.

  Suured kurja näoga kiisud võivad hirmutada küll.

  ReplyDelete
 4. Plakat reklaamib seda ostukeskust (noh nagu näiteks plakat Rocca al Mare ostukeskusest).
  Kõndisin sealt üle eile uuesti mööda ja vaatasin uue pilguga ja tõesti need kassid on ikka üsna hirmsad ja agressivse olemisega.

  ReplyDelete