Wednesday, 3 April 2013

TULGE MINUGA SKULPTUURI PARKI

No nii, ma näitan teile siis nüüd kus me pühade ajal käisime. Kui me just kuskile ööseks ei lähe siis me tavaliselt otsustame sama päeva hommikul kus me päeva veedame. Selle otsustamisega läheb meil alati ilmatu palju aega kuna valik on suur. Kuna mina olen see kõige pretensioonikam kohtade suhtes siis tavaliselt langeb koha leidmine minu õlgadele. Pretesioonide all pean silmas, et koht ei tohiks olla liiga kaugel, liiga igav (koht kus me juba mitu korda käinud oleme), liiga rahvarohke, arvesse tuleb võtta ka ilma jne. Sel korral ei tahtnud me minna kuskile mõisasse kuna teadsime, et pühade ajal on need paksult rahvast täis. Lõpuks valisin välja sellise koha nagu Skulptuuri Pargi. Mul küll ei olnud õrna aimugi mida selline koht endast kujutada võib aga kuna see koht oli meile lähedal siis otsustasime minna kohale ja järgi uurida. 
Tuli välja, et tegu oli FANTASTILISE kohaga. Ma kohe ei teagi kuidas seda kõike teile kirjeldada aga ma proovin seda  piltide abiga teha. 
Seega kutsun teid endaga ühele vägevale kunstituurile. Hoiatan, et pilte tuleb palju. Piltide lõpus aga annan teile teada ühe huvitava fakti selle pargi kohta. 
Aga alustagem siis...
Selline nägi välja parki ümbritsev aed.
Kuigi koha nimi oli Skulptuuride PARK siis tegelikult oli rohkem tegu metsa kui pargiga. 
Pool sellest metsast oli üsna mägine ning metsas oli ka paar väikest järve. Sinna metsa oli paigutatud 600 skulptuuri millest enamus oli müügiks. Iga kunstiteos oli nummerdatud ja kassast anti meile kaasa brosüür kus olid kõikide skulptuuride nimed, autorid ja hinnad kirjas. Seega sa jalutad nagu kunstimuuseumis ainult selle vahega, et sul ei ole nelja seina su ümber vaid hoopis mets. Jalutad seal ringi, hingad värsket õhku ja naudid kunsti.
Ilm oli külm, nii külm, et meil olid lausa talveriided seljas. Vahepeal hakkas isegi lund 'tibutama'. Skulptuurid aga olid vägevad. Panen mõnedele skulptuuridele nende hinnad juurde, et te näeksite, et tegu on ikkagi tõsise kunstiga :)


Hind £18 000

Mulle hirmsasti meeldis see kivide hunnik. Pidin sellest kohe mitu pilti tegema. 

Selle roosa (minu arvates) jubeduse hinnaks oli £40 000. Täitsa imelik mõelda, et selline summa on seal vees mädanemas. 

£6000

Kaka paus :)

£9000
Greta kõige lemmikumaks skulptuuriks selles pargis oli see rõngas. Talle meenutas see Lõvikuninga lakka.


Ühe tooli hind £1950
£45 000 koll ja kollilaps. Kollilaps ei ole müügis


£1500


Selle all oleva kujukese paneksin hea meelega oma aeda, kui mul suur aed oleks (ja palju raha:)


Väike puhkepeatus

Sellise ostaks ma 
£3500
£3250

See pikniku kujuke leiaks ka oma koha mu unistuste kodus.
Picnic Party £9000


Kui ma seda põõsakest-puukest nägin (see ei olnud skulptuur) siis tuli mulle täielikult sügise tunne peale, seda enam, et õues oli ju nii külm ilm.

£8000


£600

Lind on ehtne :)


£2750

Need hobused olid väga vägevad. Ma oleks kohe tahtnud nende juures kauem seista ja uurida mis huvitavatest asjades nad olid tehtud. Proovisin otsida numbrit nende juurest, et teada saada palju ka selline 'prügihunnik' maksab aga kuidagi ei leidnud. Võimalik ka, et see ei olnudgi müügiks.


Nende saabaste juures ei leidnud ma ka numbrit, et uurida mis sellise kunstiteose nimi võiks olla. Mulle igal juhul tuli kohe silmade ette koonduslaager.


£3500
Selle skupltuuri nimi on 'Ema, Laps ja Mõmmi'. Sellise paneks hea meelega ka oma unistuste aeda. Hinnaks oli £4750
Vahe peal pildistasin ka puukoort. Ma ei tea aga mind kohe kutsuvad erinevad puutüved pildistama.
Meie rõõmuks tuli vahepeal isegi päike välja.

Toolide hind £1900
Minu mäletamist mööda oli see sukelduva kure kuju pargi kõige kallim skulptuur £60 000Sellega lõppesgi me jalutuskäik parki. Kui me oma brosüürilehe tagasi kassase viisime siis jäime nende inimestega sinna natuke juttu rääkima. 
Tuli välja, et KÕIK NEED KUJUD seal pargis kuuluvad vaid ÜHELE inimesele (Eddie Powell). Uskumatu mõelda, et keegi on kõik need 600 kuju endale ostnud. Tädike kassas ütles ka, et sinna parki tullakse väga tihti skulptuure ostma (ostetakse ka interneti kaudu) ja äri käib pidevalt. Ma ise märkasin ka nende interneti lehte vaadates, et paljusid seal olevaid kujusi me enam pargis ei näinudgi, seega ju on juba ostetud.
Igal juhul meie arvates super põnev koht ja kohe kindlasti läheme sinna üks päev uuesti tagasi. 
Loodan, et ka teie nautisite seda väikest 'näitusel' käimist :)

4 comments:

 1. väga põnev! meil Pärnus on ka skulptuuripark, aga hästi lahjakene sellega võrreldes ja kõik kujud kuuluvad vist linnale. See on hea mõte, et skulptuurid on samas ka müügiks ja ekspositsioon muutub pidevalt, muidugi see eeldab, et aed oleks pargil ümber.

  ReplyDelete
 2. Absoluutselt fantastiline! Tõsiselt nautisin iga pilti, suur tänu jagamast.

  T.

  ReplyDelete
 3. Mulle see jai see koht ka just silma yhest turismilehest, mis mu 6de kuskilt kaasa krabas. Nyyd asjast parem ylevaade. Aitahh!

  ReplyDelete
 4. Oh, see on küll nii super lahe, kindlasti peab selle koha ära külastama kunangi :)

  ReplyDelete