Saturday, 6 April 2013

KUNSTITUND 2 - NII KASVAB PUU

Algul meisterdasime puu (nagu te eelmises postituses juba nägite) ja siis proovisime puud joonistada. Pärast õppisime kuidas erinevaid puu osasid nimetatakse.
Sellega meie puu teema lõppes ja rohkem puudest me juttu ei ole teinud ega neid joonistanud.
Kui me Eestis olime siis joonistas Greta logopeedi juures olles vanaemale pildi. Algul pilti vaadates arvasin ma, et pildil oleme meie kolm ja vanaema (roheline) koos kassiga. Ise ma veel imestasin, et miks meil nii palju silmi ja käsi on?
Lähemalt uurides ja Greta seletust kuuldes tuli aga välja, et  pildil on hoopis kolm õunapuud koos juurtega ning vanaema kassiga. 
Ma arvan, et kui me poleks kodus kaks kuud tagasi 'kunstitunnis' puid teinud siis ei oleks Greta nüüd pildile puudele juuri alla joonistanud. Lihtsalt õues puud vaadates jääb ju tegelikult saladuseks mis seal mulla all peidus on. Igale lapsele ei jõua kohale kui neist asjadest rääkida ilma, et nad saaksid asja ise näha ja veel parem kätega katsuda. Kui aga oled 'puu' oma kätega valmis teinud ja igale osale nime 'andnud' siis vist ei ole ime, et ka lapse joonistusse need detailid mingi aeg hiljem ilmuvad. 

Eks sellepärast laste (eelkõige muidugi oma lapse) joonistused lummavadgi mind alati nii palju kuna need peegeldavad lapse mõttemaailma, tema arusaama ümbritsevast elust ning tema üldist arengut. Loomulikult ei ole ma võimeline ta piltidest välja lugema 'kogu tõde' ja oi kui palju jääb ikkagi saladuskatte alla ja arusaamatuks aga see on nii rahuldav ja üllas tunne kui sa leiad mingi asja mille olemasolule seal pildil sul on olemas seletus. See kust puule juured tulid ma tean aga kust pildile esimest korda selline 'klassikaline' taevas ja muru ilmusid mul ei ole õrna aimugi, mina näen seda esimest korda. 

No comments:

Post a Comment