Thursday, 4 April 2013

LASTERIIDED KEVAD SUVI 2013

Tegelikult peaks vist sissekande pealkirjaks olema MEIE LAPSE riided kevad-suvi 2013.
Mõtlesin, et teen vahelduseks ühe moe teemalise postituse ka, polegi vist kunagi enne midagi sellist oma blogis kajastanud. Praegu on meil siin Inglismaal moes väga värvilised riided. Mulle see värvide rohkus meeldib, seda enam, et õues ju sel kevadel värvid peaaegu et puuduvad. Pastellsed värvid on alati mu lemmikud olnud kuigi mu enda garderoobis nad nii suurtes numbrites esindatud ei ole. Noh, eks nende riietega ole ka nii, et on riided mis mulle meeldivad aga ma tean, et nad mulle ei sobi ja on riided mis mulle meeldivad ja mulle ka sobivad. 
Gretal on tegelikult riideid nii palju, et ta ei jõua neid isegi kõiki ära kanda. Kasvab ka nii aeglaselt, et väikseks jääb vaid väga väike osa ta riietest. 
Samas mul on ikka väga raske poes riideid MITTE osta. Seda sõltuvust soodustavad ka loomulikud väga sootsad hinnad ja pidevad allhindlused või muidu pakkumised. Allahindlusi on meil siin tõesti vaat, et igal kuul. Tavaliselt kui on hooajalised allahindlused siis ostan ma asju järgmiseks aastaks ette. Näiteks kõrgekaelusega pluuse talvehooaja lõpus järgmiseks sügiseks või suve lõpus mõne ilusa kleidi järgmiseks hooajaks. 
Ma küll ei tea mida ma selle riidehunnikuga pärast peale hakkan kuna sügisel läheb ju Greta kooli ja siis ta kannab 5 korda nädalas kuni kella 15.30 vaid koolivormi. Palju ta siis neid riideid ka nädalalõppude või õhtutega suudab ära kanda seega tundub natuke mõtetu neid siin kokku koguda aga noh, ma vabandan end sellega välja, et üks päev müün ma need riided maha ja saan rikkaks, ha ha ha :) Seniks aga korjan kõik väikseks jäänud asjad kastidesse ja toimetan kastid pööningule. Praegu juba hirmuga mõtlen, et ei tea palju see pööning enda õlul kanda suudab ja kui kaua aega läheb enne kui lagi meile selga kukub aga ega ka see hirm ei peata mind poodi minemast :)
Siit aga meie lapse selle kevad-suvine garderoob (osaliselt siis)
Seda Lindexi kassiga pusa tal tegelikult ei ole ja mul otseselt ei ole plaani seda ka talle osta. Mul on tunne, et see näeb pildis ilusam välja kui seljas. Peale selle ega mulle ei meeldigi eriti sellised suurte piltidega riided kuigi see kassiga pusa on üsna armas.

Kahte alumist kleiti Gretal ei ole. See roosa autoga kleit meeldib mulle väga aga ma ei ole kindel kas see ka Gretale selga sobiks. Ei taha poodi proovima ka minna kuna siis kindlasti tulen selle kleidiga sealt koju. See siniseruuduline kleidike näeb pildil armas välja aga kui ma seda poes nägin siis olin pettunud ja seega ei ostnud (seda enam, et Gretal on ju niigi juba nii palju kleite). 
Neid Gap-i kapuutsikaid ma pole ostnud aga panen pildid siia teile vaatamiseks siiski ülesse kuna minu arvates on need nii 'magusad' :) Ma ei oskaksgi otsustada millist võtta ja millist jätta kui peaks valima :)6 comments:

 1. Meil dikteerib preili ise moodi juba mitu aastat ja ma ei saaks talle elusees selga panna sellist seelikut, mida ei saa keerutada!
  Kusjuures olen kroduvalt proovinud ning Triinu kàest saame iga aasta nunnusid pihkseelikuid, mis samasugustena tagasi saadame. Meil on lasteaias kòik suured ballerinad ning seelikud peavad olema vòimalikult laiad ja vòimalikult pikad ( ònneks, eks).
  Kleidid on ammu alates 8 aasta omad ( siis on piisavalt pikad) ja pùkse saan vaid talvel làbi hàda talle jalga. Ainus, mida vòin ise kàia ostmas, on muud roosat aga siis ka ei pruug alati tàppi minna. Seega kàime me koos poes ning ònneks on Anita piisavalt juba harjunud, et kui miski liiga kallis on ( noh midagi vàga jubedat vòib ka olla liiga kallis) siis teab, et seda me ei osta :)
  Gapil on alati nii armsad asjad, kahju, et meil seda pole! Kui mul veel sòbranna Londonis elas ja kui ma tal seal paar korda kùlas kàisin siis alati astusin Gapist làbi ja ostsin midagi!
  Greta garderoob on vàga armas, nagu alati! Tal on alati armsad riided ja hàsti kokku sobitatud ( noh, mulle meeldivad)

  ReplyDelete
 2. Täitsa võimalik, et meil võib olla tuleb ka mingi aja pärast see aeg kus midagi enam ei kõlba ega sobi.

  Praegu igal juhul Gretal ei ole küll sooja ega külma sellest mida mina talle selga sobitan. Kui ta ise ennast riidesse paneb siis ta küll teab täpselt mida tahab aga õnneks oskab ta juba väga varajasest east peale värve oma vahel kokku sobitada seega tulemused panevad mind alati meeldivalt üllatama :)

  Seelikuid ja kleite meeldib talle küll kanda ja kuna tal nüüd jalad pikemad ka siis seelikud istuvad paremini kui beebi eas aga see pagana ilm on ju nii külm, et seelikuga jäätuks praegu küll ära :)

  Ah jah, jalanõude järgi on ta hull. Igas poes tahab neid jalga proovida ja kui tema numbrit ei ole siis on valmis isegi beebi omad varba otsa suruma, nii kaua kui vaid midagi saaks proovida. Gap-is oligi viimati võitlus kuna tema tahtis mingeid daami kingkesi sealt. Oleksin võib olla ostnud ka aga tema numbrit ei olnud enam alles (õnneks :). Siis ta pani number suurema jalga ja teeskles, et sellega on väga mugav kõndida ise jalgu järgi vedades, et kingad jalast ära ei kukuks :)

  Muideks, kas sa tead, et sa saaksid Gap UK lehelt ka Itaaliasse asju tellida? Neil on tihti rahvusvahelised postikulud sama hinnaga kui meil siin kohalikud. Praegu just vaatasin, et 10 naela asemel on mõnda aega rahvusvahelised postikulud vaid 4 naela.
  Loomulikult on asju kergem osta kui ikka saad ise katsuda kuna pildid võivad olla petlikud (mõnikord näevad ilusamad välja kui tegelikuses või halvemad kui tegelikult). Samuti ei ole interneti lehel kõike neid asju mida poes saada ja vastupidi. Samas on Gapis pidevalt mingi allahindlus ja kui sa ennast nendega registeerid siis saab tihti 20% ja 30% allahindluseid. Nii, et tasub seal lehel uurimas käia :)
  Teine asi loomulikult, et kas Anita neid asju seal heaks kiidab :)

  Tegelikult minu arvates on baby ja toddler Gap-is armsamad asjad kui suuremate tüdrukute omas. Gretal veab praegu kuna ta sobib oma ea poolest nii toddler kui ka Gap Girl alla.

  Küll tuli pikk kommentaar nüüd!

  ReplyDelete
 3. Jahh kusjuures enamus firmadel on mingi eani vinged riided ja siis sellisele 6 aastasele ( ka juba 5 aastasele) ei leia midagi! H&M, Zara, Lindex, kòik need firmamàrgid on sellised, et Anitale on vaid mingid beibekad riided ja mina eriti ei tahaks, et mu laps nagu vàike litsike vàlja nàeks, eks. Sellepàrast ongi hea meel, et ok seelikud aga vàhemalt peavad nad pikad olema! Pikk sellik on ikka natuke hipikas ja sobib paremini kui mini keerutav ( pane siis veel otsa tema valitud bambiga ja litritega sàrk ning lelly kelly brilludega kingad, eks)...

  ReplyDelete
 4. Mulle tegelikult meeldib kui lastel on selline oma 'maitse' ja oma 'nõudmised' kuigi vanematele teeb see kindlasti elu raskemaks. See näitab, et lapsel on iseloomu. Loomulikult võimalik ka, et sellised 'nõudmised' on tingitud sõbrannade mõjust ja sel juhul see on rohkem karjaga kaasas käimine aga eks seegi kuulu osana me ellu :)

  Jah, paljude firmade riided juba 6 aastastele lastele on väga 'seksikad' või muidu jubedad.
  Meil on siin aga ka veel selline firma nagu Boden. Vot nendel on küll sellised hästi värvilised ja lapsemeelsed (aga samas ilusad) riided kuni 12 aastastele ja isegi murdeealistele. Sealt saab ka Euroopasse tellida 6 naela eest. Hinnad on seal natuke kallimad kui tavaliselt aga samas hea kvaliteediga ja tihti ka allahindlusi.

  Olen sealt nii mõndagi nii endale kui ka Gretale ostnud kui on olnud odavusmüük. Rohkem siiski olen ostnud selle firma riideid Gretale ebayst.

  http://www.boden.co.uk/en-GB/Girls-1H-12yrs-Clothing.html#main

  ReplyDelete
 5. Ilusad riided jah. Väga informatiivne - ma polnud kunagi GAPi riideid vaadanudki. Aga need riided on minu meelest natuke põhjamaised. Mulle meeldivad ka värvid ja lapsemeelsed riided ja toredad sitsikleidid. Aga Itaalias vaatan, et lastele pannakse palju selga sellist suurte moodi mini variandis. Sellised erksad värvid ja põhjamaine stiil on siin silmatorkavalt teistsugune. Aga võibolla ma ka eksin ja näen seda, mida näha tahan...
  No igal juhul on Greta hästi riietatud!!!

  ReplyDelete
 6. Riina, ma arvan, et kuna ma ise ju põhjamaalt siis sellepärast ka põhjamaine valik :) Keegi teine oleks samadest poodidest kindlasti täiesti teise valiku teinud (Gap on tegelikult Ameerika firma). Tegelikult kui ma Gretat siin teiste tuttavate ja sugulaste lastega võrdlen siis on ta nendest tihti väga erinevalt riides ja see kindlasti sellepärast, et minu maitse on teistsugune kui paljude kohalike.

  Aga tegelikult mulle meeldib ka suurte mood mini variandis mõnikord. Näiteks pidulike sündmuste või väljaminekute puhul, igapäevaselt aga kindlasti mitte.

  Ma tegelikult hea meelega eksponeeriks siin lapse riideid mida ma ise teinud olen aga kahjuks ma nii osav õmblemises ja kudumises ei ole kui sina seda oled :)

  ReplyDelete