Monday, 15 April 2013

SUVI JÕUDIS SIIA

Eile oli siis selle aasta esimene tõeliselt suvine päev. Me olime nii väsinud, et ei viitsinudgi kuskile väljasõidule minna ja veetsime hoopis pärastlõuna kodus aiatöid tehes. Mina oleksin vabalt võinud ka terve päeva maha magada (kõik mu unevõlad tasa tehes) aga kuna ma tean, et mu D vitamiini tase on üsna madal siis vedasin end ikka päikse kätte :)
Gretal läks kohe suur sipelgajaht lahti. Küll ta proovis neid kinni saada, et oma suurendusklaasi purgikese sisse panna aga kuidagi ei õnnestunud. Iga kord kui mõnel sai sabast kinni lõppes see ju sipelga lömastamisega. Natuke raske ju nii väikest tegelast turvaliselt kahe sõrme vahele saada. 
Lõpuks ma siis aitasin teda meelitades sipelga puulehe abiga purki.

Pete tervitas päikest suure rõõmuga kuigi ilmade soojenemine tähendab talle nüüd orjatöö algust (muru niitmiste näol).Enne töö ja pärast mäng


Söögi ettevalmistused viisime ka õues läbi kuna kahju oli  tuppa minna. Ma ei teagi mitu kraadi sooja täpselt oli aga mina pidin igal juhul pikkade varrukatega pluusi seljast võtma kuna sellega oli ebamugavalt palav. 
Piltidelt on näha, et kõik teised tegid tööd ja mina vaid pilte aga see vaid sellepärast, et Pete-le lihtsalt ei meeldi kaamerat käes hoida. Kui ta siis pika mangumise ja meelitamise peale paar pilti virisedes teeb siis on suur võimalus, et vaid üks 30st on postitamist väärt :) Noh, ega ma tegelikult palju ei kaeba ka kuna vähemalt ei keeldu ta ise kaamera ees olmisest.
Nüüd on vaja vaid paari sooja päeva, et tänavad õitsema panna. Üks päev vaatasin, et magnooliad on koh, kohe õisi avamas. 

8 comments:

 1. Läks aega, mis läks, aga jõudis kohale. Siin ja Eestis on see vaid helesinine unistus... Ma ei jõua ära oodata, et saaks kõike sedasama teha, mis su imelisel pildiseerial... OMA KODU AIAS... Poolteist kuud veel.

  ReplyDelete
 2. Plus sinu OMA AED on meie mõistes ju lausa PARK! :D

  ReplyDelete
 3. Kui soe teil pidi olema! Meil sadas pool päeva vihma, kui päike välja tuli, kergitas soojakraade vast 10-ni.
  Ma ka oma-arust tervislik, aga toorest porrut ja kõrvitsat ma siiski süüa ei suudaks.

  ReplyDelete
 4. Pagulane, ega meie ka toorest kõrvitsat, magus kartulit, parsnips ega porrut ei söö :D Koorisime röstimiseks õues valmis ja siis viisime tuppa ahju :) Porru läks tegelikult pannile.

  ReplyDelete
 5. Ma just vaatasin, et teie aed tundub nii suur ja hubane :) ja muru siidiselt pehme!
  Pärnus on päris kevadine juba, isegi mina, kõige suurem külmavares vedasin kevadriided ja jalatsid kappidest välja ja ei pilguta silmagi ka natukene jahedama tuule peale. Igatsus on nii suur, et savi selle külmaga :P

  ReplyDelete
 6. Oi se on küll petlik mulje, et meie aed suur on :)

  Sellise suured aiad nagu iga tavalise Eesti eramaja ümber on on Londoni lähistel üsna harukordsed (iga ruutmeeter maksab) Noh mitme miljoniste majade aiad loomulikult on tunduvalt suuremad :)
  Aga meie oma on just selline paras meile kuna me nagu nii seal väga palju aega ei veeda. Tavaliselt veedame vabad päevad kuskil looduses või muidu ringi rännates :)
  Aga loodame tõesti, et see kevad nüüd igale poole Euroopasse jõuab ja ka sinna jääb!

  ReplyDelete
 7. Toores porru on ju nii hea, värskes salatis ja võileiva peale, mmmm :)
  Mul aknalaual juba pisikesed porrutited kasvavad.

  ReplyDelete
 8. Mulle toorelt ei maitse. Paneb krooksuma ja pärast on selline tunne nagu oleks toorest sibulat söönud :)

  ReplyDelete