Friday, 19 April 2013

EI OLE HEAD ILMA HALVATA

Ma ei ole ikka veel üle saanud sellest meeldivast shokist, et Greta meie lemmikusse kooli sisse sai. 
Eile tulid ka ametlikud paberid postiga koju seega viga kuskil olla ei saa :) Paberites oli tabel kus oli näidatud kuidas lapsed eri koolidesse ära jaotadud on. Palju on erivajadustega lapsi kuskile kooli vastuvõetud, palju õdesid-vendi, palju hoole all olevaid lapsi ja palju ülejäänud tahtjaid. Niisama tahtjate juurde oli ka märgitud iga kooli juurde kõige pikem vahemaa kust laps on kooli vastu võetud. Greta kooli selles tabelis ei olnud kuna Greta kool on meie naaberpiirkonna kool ning seega kuulub teise tabelisüsteemi (me nimelt elame oma piirkonna piiri juures seega saime taotleda kohta teise rajooni kooli, kuna see on meile lähedal).
Ma nüüd ei jõua ära oodata kooli poolt saadetavat kirja, et teada saada mida ma Gretale koolivormiks pean hankima ja kust ma seda teha saan. Seda ma küll juba tean, et koolivorm saab olema punane ja hall aga mida ja kust osta saab seda ma ei tea. Lunch bag-i olen aga küll juba välja valinud ja seda plaanin kohe varsti ostma minna.
Tegelikult aga ei olnud meil selle kooli uudise üle aega palju juubeldada kuna samal ööl jäi koolilaps haigeks. Järgmisel päeval pidi ta kõige parem sõbrants, kes praegu Lõuna Ameerikast siin on, külla tulema ja nüüd siis jääb Greta sedasi haigeks. Külla nad siiski tulid ja tüdrukutel oli tore üksteist näha ja koos mängida aga mingil ajal hakkas Greta kõht hirmsasti valutama ja nad läksid ära. Valu ja palavik kadusid kohe kui rohtu võtsime aga kui rohu mõju vähemaks jäi siis tuli valu taas tagasi. Kui algul näitas Greta, et valutab naba juurest siis üsna varsti hoidis ta paremalt poolt kinni ja ei saanud isegi liigutada. Õhtuks oli asi nii kaugel, et hakkasime pimesoolt kahtlustama. Kõhugripi või mingi teise oksendustaudi olime juba 'nimekirjast' kustutanud. No ja nagu alati selliste asjadega hakkavad need pihta just sel ajal kui oma arsti enam kätte ei saa. Lõpuks otsustasimegi südamerahu saamiseks haiglasse minna. Mul ei olnud mingit tahtmist kogu öö muretseda selle üle, et kas tegu on pimesoolega või mitte.

Haiglas saime diagnoosi, trapped wind, ehk siis pehmemalt öeldes puuksu peetus või gaas :) Kõhuvalu ei tekitanud palavikku aga kõht võis valutada ka sellepärast, et Gretal oli kõrge palavik ja ei joonud nii palju vett kui oleks pidanud. 
Noh, hea et kõik korras oli ja me saime öösel rahulikult magada.
Aru ma ei saa mis imelikud palavikud need on kus midagi muud peale palaviku viga ei ole. Ei ole nohu, ei köha, ei punast kurku ja alati tulevad nädal enne reisu. Reisupalavikuks ei saa ka tembeldada kuna ega Greta ju eriti kuupäevadest ja meie reisimistest täpselt ette ei tea. 
Noh on nagu on, loodetavasti läheb ruttu mööda.

Nüüd aga ei saa nädalalõpul taas kuskile ilusasse kohta minna. Me ei ole sel aastal korralikult loodusesse veel saanudgi. 
Sellest hoolimata luban teile, et varsti, varsti saan ma siia imelisi pilte, imelisest kohast postitada ;)

2 comments:

 1. Tere. Tallinnas laste-arst seletas äkilise ja kõrge palaviku teket sellega, et lapse organism võitleb viirusega. Üks vanaema

  ReplyDelete
 2. Tere üks vanaema :)
  Jah, eks see nii ole jah.
  Meile on tegelikult arst ka öelnud, et Gretal on väga hea immuunsüsteem mis võitleb viirused ära enne kui need millegiks kujuneda saavad. Samas kui tal taas palavik on siis see hirmutab mind. Tal alati läheb palavik hirmus kõrgeks ka, kuigi ta ise käitub normaalselt nii, et ma juba tean, et kui ta kuum tundub siis on teada, et 39 vähemalt ja annan juba rohtu.
  Tal on nüüd kaks ööd kõrge palavik olnud aga ma loodan, et ehk tänane öö saab rahulikum olema.

  ReplyDelete