Monday, 27 August 2012

TARE TAREKE
Käisime sellises tillukeses talumajas. Kahju, et ma sees pilte ei teinud (pole kindel kas üldse oleks tohtinud aga seal oli nagu nii pildistamiseks liiga pime) kuna see oli nagu muinasjutt. Majas ei olnud ei elektrit ega vett ja ülemise korruse põrandad olid sama vildakad kui maja katus. All oli söögituba, pesuruum ning panipaikk kus hoiti toitu (meie mõistes külmutuskapp ainult et tillukese toa suurune). Üleval kaks tillukest magamistuba. Majahoidja rääkis, et mingi aeg tagasi oli maja külastanud üks vana naine kes ütles, et kui team oli väike laps siis evakueeriti ta Londonist sinna talusse kus ta paar aastat oma elust elas. Mul oli raske uskuda kuidas perelastele lisaks sinna majja veel paar võõrast last ära mahtus aga nagu väljatuleb siis kuidagi ikka mahtus. Ma ei oska ettekujutadagi kuidas keegi sai seal üldse talvekuudel elada aga näe inimesed elasid. Majavalvur näitas meile fotosid vanapaarist kes seal veel 80ndates elasid. USKUMATU! Väga romantilise hõnguga aga samas kindlasti väga karm. 
 Tilluke majake, väike vaikne jalutuskäik ning elamusi rohkem kui suurt mõisat või lossi külastades. 

5 comments:

 1. Väga ilusad pildid. Ma juba õpin pildistamist ainuüksi sinu pilte vaadates :)

  ReplyDelete
 2. Kerli, järgmine kord ma viin su fotokaga oma vanaonu majja Möisakülas ;-)
  Vot see maja on ajaloost punnis!!! Tilluke, viltune ja väga väsinud. Aga näinud NII palju.

  Kallid

  ReplyDelete
 3. Mu vanaema elas Mõisakülas, mõni kaugem sugulane praegigi sealkandis.

  ReplyDelete
 4. Selle panipaiga nimi on sahver. Noh isegi praegu imestavad eestlased, et kuidas UKs neid matchbox tube magamistubadeks kutsutakse.

  ReplyDelete
 5. Kersti, tänud :)
  Mäemamma ja Pagulane teiega kohtun järgmisel suvel Mõisakülas siis :)

  Mermaid, ma hakkasin kirjutama, et see on sahver aga minu vanavanaemal oli sahver kus toitu hoiti ja sellele lisaks veel külmruum ja seega arvasin, et kui ma sahver kirjutan siis võib olla ma ei anna sellest ruumist võib olla kõigile õiget ettekujutust. Kuigi võib olla sahver see just oligi :)

  ReplyDelete