Sunday, 3 January 2021

SUURE RINGIGA JALUTUSKÄIK

Uue aasta teisel päeval avaldasin soovi perega jalutama minna. Kuna meil olid kapid endiselt sööki täis, siis polnud mul olnud vajadust juba mitu päeva poodi minna ja tundsin, et peaks end siis vähemalt mingil teisel viisil natuke liigutama. 
Pete pakkus välja meie maja ümbruses ühe tiiru koos teha, aga selle pakkumise laitsin ma kohe maha. Ma olen selle aasta jooksul meie kodu lähedal nii palju jalutanud, et ma ole võimeline need vahemaad ka juba silmad kinni läbima.

Kuna ma soovisin ühe Gretale ostetud riideeseme kaugemal asuvasse toidupoodi tagasi viia ja seda teha Pete autoga, et sõidu peale mitte kütust/raha kulutada, siis alustasime oma jalutuskäiku hoopis sõiduga poodi.
10min hiljem poest lahkudes ei teadnud me ikka veel kuhu jalutama minna. Ma soovisin kuskile loodusesse minna. Pete pakkus Richmond parki või Thamesi ääres jalutamist, aga mind kutsus pigem mingi suvaline inimtühi põlluke, metsatukk või mõni mõisaaed.

Sõitsime mööda kiirteed ise samal ajal proovides kiiruga mingit sihtkohta välja mõelda. Internetist uurides tuli välja, et karantiini tõttu on sul küll võimalik mõisaaedadesse jalutama minna, aga selleks on sul vaja eelnevalt jalutamiseaeg kinni panna ning kõik ajad olid loomulikult juba välja müüdud. Kõigis meie lähedal asuvas 6 mõisas. 
Seadsime siis sihiks ühe metsa, aga Pete magas õige teeotsa maha ja me kihutasime endiselt sihitult mööda kiirteed edasi. Lõpuks keerasime mingi suvalise väiksema tee peale, et kasvõi kuskil külakeses ringi jalutada, aga nii esimeses, kui ka teises külakeses oli juba kõik võimalikud parklad või muidu parkimiskohad täis nii et ka sellest plaanist ei tulnud midagi välja.  

Egas midagi, sõitsime aga edasi, või siis õigemini juba paremale või isegi mitu korda paremale. Teed muutusid kitsamaks, loodus üha ilusamaks. Olime ümbritsetud nii metsa kui põldudega, aga kuna me ei teadnud tundmatut kitsast ja käänulist teed pidi sõites ette, kust kuhugi metsatukka või põllu peale keerata saab, siis magasime kõik sellised keeramised maha. Kitsa tee peal ei oleks olnud võimalik kohe ka ringi keerata, või kiiresti peatada, sest peatamiseks ei oleks olnud ruumi ning meie taga sõitsid ka teised autod. 

Ja nii me siis sõitsime ja sõitsime. Vahepeal jäi meile veel üks mõisas ette ja Pete ütles, et lähme vaatama, äkki nad siiski lasevad meid mõisaterritooriumile jalutama ilma eelnevalt broneerimata, aga ei lubanud. Lõpuks ei jäänudki meil muud üle kui suund kodu poole keerata. Ise veel naersime, et kordub sama lugu nagu SEL korral.

Ja lõpuks oligi nii, et me sõitsime mingi tund aega ringi ja tulime lõpuks jalutamata tagasi koju :D :D :D Päris alla aga ei tahtnud me ka anda ja lõpuks juhtuski ikkagi nii, et tegime ühe väikese ringkäigu meie kodu juures! Vähemalt saime naerda.

Oleksime muidugi võinud kohe endale me tavalise 'reisipileti' soetada
Pilt kuskil teadmata allikatest - Petele saatis selle ta sõber.

3 comments:

 1. Tsau.
  Tead, mul on sinuga seoses ja tänu sinule nii palju emotsioone kohe. Esiteks siis see, et tervitused Šotimaalt kus meil tuleb lockdown 2. Aga ma olen nüüd nädala.. kahega kogu su blogi alates märtsist järgi lugenud. Kui see asi juhtuma hakkas, siis mul kadus jaks ära üldse midagi teha ja lugeda. Aga nüüd oli kohati nii naljakas seda jälle läbi elada. Kohati need samad emotsioonid. Ja nii äge on ikka võrrelda, kuidas mina kooli mäletan ja kuidas teil. Ja huvitav oli ka näha, kuidas teil ikka asjad kohati teistmoodi olid, eriti kooli algus. Kuigi mul nüüd võrdluseks P1 laps ehk viiene. Igatses.. Tervitused! ❤️

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tervitused teile sinna Šotimaale :)
   Mul on kole kartus, et meil on ka kohe järjekodne lockdown tulemas (15 min pärast saame teada). Ma ei tea küll, mis vahe meie Tier 4 ja lockdownil saab olema, sest meie jaoks on Tier 4 juba nagu lockdown, eriti nüüd, kui lapsed on taas distantsõppel vähemalt 18 jaanuarini...aga ma kardan et tegelikult vähemalt veebruari koolivaheajani.

   Tegelikult on ju teil seal Šotimaal meist asi palju hullem olnud ja olete seal palju kauem kinni istunud kui meie siin. Praegu on ikka täiesti imelik mõelda, kui kaua kogu see jama meil siin UK-s juba kestnud on ja kui kurnatud me kõik sellest oleme.

   Palju õnne väiese koolilapse puhul (ma pidin kontrollima mis see P1 tähendab :D Meil nimetatakse Inglismaal klasse teiste nimedega)!

   Delete
  2. Oi jaa, mul suure ähmiga läks meelest et teil teised nimed. See uudis võttis käe nii värisema 🤭

   Ma jälle vaikselt loen ja oigan, kuidas seda luku taga istumist jälle pikendati. Ja täpselt su jutu peale mõtlesin, et ma viimati kallistasin kedagi, kes pole mu pere liige... Oeh.. Märtsis?

   Delete