Sunday, 24 January 2021

HOMMIKUNE ÜLLATUS!

Mul oli plaan täna üks koroonaline postitus teha, aga kui ma hommikul ülesse ärkasin, või siis õigemini kui Pete hommikul kardinad akna eest ära tõmbas, vaatas mulle sealt vastu lumesadu!!

Ühe tunni jooksul toimuv muutusHullumeelne Greta läks algul lühikeste pidžaamapükstega õue, tõmbas ainult jope peale. Pete kutsus ta tuppa tagasi ja järgmine kord kui ma Gretat õue nägin sõi ta seal lund!

Kuna meil oli täna nagunii plaan raamatukokku jalutada ja hunnik raamatuid tagastada (raamatukogud on loomulikult hetkel kinni, aga raamatuid on võimalik endiselt tagasi viia ja vist ka tellida), siis lumega oli seda loomulikult palju lõbusam teha.

Üks isa oma last rattaga vedamasÕues ei olnud üldse külm ilm, aga kuna meie joped ei ole vihma või lumesaju kindlad, siis mina ja Pete tõmbasime oma talvejopede peale veel ka vihmajoped. Nägime välja nagu tõelised kumbujussid. Gretale andsin selga oma vana vihma/kevadjope mida ma ise ei ole juba pikka aega kandnud ja mis võibki nüüd vabalt tema omaks saada.

Värske lumi


Piltidelt ei ole seda näha, aga tänavatel oli palju kelkudega peresid ja iga minutiga kasvas lumememmede arv.Greta oma mini lumememmega jalutamas


Lumi pakkus rõõmu paljudele, aga kindlasti mitte neile, kes täna lume tõttu vaksineerima ei pääsenud. Meie kandis õnneks lugu nii hull ei olnud, aga kuskil mujal Inglismaal jäid kolmel või neljal vaksineerimiskeskusel lume tõttu uksed suletuks. 

Raamatukogu ees olev väikene küngas muutus täna kelgumäeks. Kui lumi meile pikemaks ajaks maha jääks, siis saaks autoparklast ka liuvälja teha, aga sellest võime me muidugi vaid unistada. 

 Raamatud läbi luugi raamatukokku tagastatud


Talv, kevad ja sügis kõik ühes


Jalutuskäik tagasi koju

Väike lumesõda koduukse eesKoju jõudes oli Gretal juba lumest isu täis ja ta eelistas lumele hoopis oma sõbrale helistada, aga mina ei saanud lund ilma lumememme tegemata minema lasta. Veeretasin kiiresti paar palli ja valmis. 

Imelik mõelda, et alles eile pildistasin ma maja ees kasvavaid kannikesi ja täna ehitan lumememme.


Tore, et meile korraks lumi maha tuli ja me jalutuskäikudele natuke vaheldust pakkus. Tore ka see, et lumi just pühapäevase päeva peale sattus. Homme ei oleks lapsed saanud seda sama palju ja pikalt nautida kui täna ja paljud poleks ka siis lume tõttu tööle pääsenud. Lumi kahjuks distantsõppe ajal kooliskäimisest ei vabasta, vanasti oleks lapsed lumega koolist vaba päev saanud. 

Samas mul on aga ka hea meel, et meil seda lund vaid nii vähe ja lühikeseks ajaks pakutakse. Mida aastad edasi, seda vähem ma lund igatsen. Selline ühepäevane lumi on minu jaoks just kõige sobivam variant.

6 comments:

 1. Ühel päeval kolm aastaaega.
  Mul on sama, üha vähem igatsen lund. Eriti seda perioodi, mis lumele järgneb, st igipõline lörts ja mustast veest lainetavad Tallinna tänavad.
  Juba õudusega mõtlen hommikul - kuidas kuiva jalaga kontorisse pääseda ning veel puhtaks jääda (st autorataste alt lendav pori). Brr...lihtsalt ei saa aru, kuidas Tallinnas lainetab ja Helsinki, mis on samal laiuskraadil on puhas ja pori vaba.
  Igal juhul oli teil mõnus pühapäev, vähemalt positiivne noot pikas karantiinis.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh, seda linna löga ma mäletan. Vanasti kui jõulude ajal vahel Eestisse tulime, siis pärast olid saabastel soolarandid peal. Meil näeb siin vahel metsavahel vaid muda :) Lumi sulab tavaliselt nii ruttu ja puhtalt ära, et lögaks ei jõua minnagi.

   Delete
 2. Aitäh, et oma lumepäeva jagasid! Meil läheb kannikesteni veel kaks-kolm kuud. :(

  Ma vaatasin kohe kaarti, tundub, et raamatukoguni on teilt päris paras jalutuskäik?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Raamatukogu on meie kodu lähedal. Kuskil 20min jalutamist või autoga 4min sõitu.
   Teisele poole kõndides on ka teine raamatukogu, aga sinna pole ma kunagi kõndidnud vaid sõidan alati autoga. Mulle on alati tundunud, et see asub kaugemal, aga vaatasin just google mapist et sinna on samuti 20-24 min jalutamist (autoga 6min sõitu).
   Ma tavaliselt siiski käin raamatukogus alati autoga, sest ma ei jaksaks kõike neid raamatuid, mis ma laenutan või tagasi viin, seljas kanda. Kui Pete kaasas on siis on teine asi, aga sel korral oli ka Greta abi vaja ja sellepärast olid neil ka seljakotid seljas :)

   Delete
 3. Kui vahva pühapäev. Mina ka lund väga ei igatse, aga mulle meeldib, et sellega kaasneb ka siin vaba päev. Kahjuks meil sel aastal lund pole sadanud - vaid palju vihma... Lapsed muidugi tahaksid lund, väga igatsevad!

  ReplyDelete
 4. Pete on oma kapuutsiga natuke Kivivalvur Ropka moodi :P

  ReplyDelete