Monday, 4 January 2021

INGLISMAA LÄHEB JÄLLE LUKKU!!!!!
Järjekordne suur LOCKDOWN!!!
...mis võib isegi kesta kuni märtsini.


Kuigi me elame siin juba mõnda aega nagunii karantiinis, ainult selle vahega, et lapsed said enne koolis käia, siis nüüd lähevad ka koolid ja ülikoolid lukku (väljaarvatud kriisitöötajate lastele ja sotsiaalabi riskigruppi kuuluvatele lastele, kes koolis edasi saavad käia)

Seda me teadsime juba enne jõuluvaheajale jäämist, et uuel aastal õpivad lapsed esimese nädala kodus ja arvatavasti ka teise, aga lootsime et sellega ehk asi piirdub. Kahjuks aga mitte. Täna oli meil juba esimene koduõppepäev nagunii. 
Milline kohutav 'karistus' taas õpilastele. Neilt, kes sel aastal tähtsaid eksameid tegema peaksid, võetakse selle karantiiniga ära peaaegu kaks kooliaastat mida nad enam kuskilt hiljem tagasi ei saa. Ma ei kujuta ka ise ette, kuidas me siin suudame üle elada 6 või isegi rohkem nädalat distantsõpet. Lapsed istuvad nüüd taas hommikust õhtuni vaid ekraanide ees ning nende vaimsele tervisele pannakse taas suur põnts!
Kõigist teistest inimestest rääkimata.

Ajaloo tarbeks panen siia kirja, et täna oli UK-s 58 784 uut koroonajuhtumit ja suri 407 inimest. 
Eilsed vastavad andmed 54 990, 454.  
Testide arv 1 miljoni elaniku kohta 832 484 
Koroona surmi alates 2020 aasta aprillist kokku 75431.

Prantsusmaa 4022, 378, surnuid kokku 65 415. Testide arv 1milj kohta 553 391
Itaalia 10 800, 348, 75 680, testide arv 1mil kohta 446,970

Pilt Sky ja BBC news

12 comments:

 1. Ei suuda vaadata ega kuulata, mida need käpardid valitsuses keelavad-käsevad. Ei Inglismaal ega Šotis.

  ReplyDelete
 2. Kuulsin hommikul uudistest ja ohkasin raskelt. Õppimises tekib tohutu auk, rääkimata muust kaasuvast, sh vaimne tervis, füüsisest rääkimata. Peaks välja otsima 1918 aasta hispaania gripi kohta kirjutatu.
  Kallistan virtuaalselt, olge tugevad, kirjutan...ehk postiteenistus ikka töötab? Eile postitasin!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ah kui armas, aitäh!
   Eilsest pidi post Eesti ja UK vahel uuesti käima hakkama, aga ma ei tea, kas ka päriselt ja ma ei kujuta ette, millise ummiku see postiladudesse on tekitanud. Aga tuleb millal tuleb, vahet ei ole, ma rõõmustan nagunii kui kätte saan :)

   Delete
 3. Ei saa üldse enam aru, mis teil seal toimub. Niigi on terve riik lukus, nüüd veel rohkem... Meie siin närime küüsi ja loodame, et ehk ikka lubatakse tulevast nädalast kooli, praegu on ametlikult pikk koolivaheaeg. Eestisse pole see väidetav uus nakkavam tüvi vist veel jõudnud...
  Tänases "Postimehes" on arvamusartikkel, mida ma küll lugeda ei saa (tasuline), aga tasuta nähtavate alguslausete hulgas on minu meelest väga õige seisukohavõtt, et oleme politseiriigile lähemal kui kunagi varem meie eluajal... koroonadiktatuurist käib vist jutt. Kevadine hüsteeriline ülereageerimine tegi vähemalt Eestis, aga ma arvan, et ka paljudes muudes paikades väga palju halba, nõrgematel (ja/või õppimist mittetoetavate vanematega) lastel on teadmistes auk, töö kaotanute säästud on otsas... pole siis ime, et inimesed ei taha ega jaksa enam piirangutest kinni pidada.
  Kallistan ka, pidage vastu!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lockdown põhjuseks on haiglate ülekoormus.

   Jah mulle ei meeldi see lockdown või üldse see pidev kinni istumine, aga ma ka ei näe või tea kuidas teistmoodi saaks, kui tõesti IGA PÄEV üle 50 tuhande inimese koroonasse jääb. Kõik neist muidugi haiglatesse ei jõua, aga haiglad on hetkel rohkem täis kui koroona esimese laine ajal, aga teise laine õige hoop tuleb 2 nädalase hilinemisega ja pole veel kohale jõudnud. Ainuke võimalus ongi nüüd veel mõneks ajaks kinni minna ja samal ajal intensiivselt vaksineerida. Vaksiiniga on aga see lugu, et ega see ei hakka ju kohe peale süstimist toimima, vaid selleks peaks 2-3 nädalat aega minema enne kui see sind täismahus kaitsma hakkab.

   Minu arvates ei ole vahet mida valitsus ütleb või teeb, sest ALATI on üks osa inimesi kes rahule ei jää. Praeguses olukorras ei ole ju mitte kellegil või ühelgi riigil õiget käitumisjuhendit või õigeid vastuseid olemas. Jah Hiinas ja Põhja Koreas on asi kerge, aga me ju ei taha olla selline riik nagu Hiina või Põhja-Korea.

   Mu pahameel ei ole suunatud valitsuse või teiste inimeste peale, vaid ma olen pahane ja kurb koroona üle :I

   Delete
  2. Nojah, ma muud kui Eesti valitsust ei jälgi, ei ole rahul, aga see rahulolematus sai alguse juba jupp aega enne koroonat.
   Koroona kohta ma ütlesin juba kevadel, et andke siia, ma löön ta maha. Ega ta midagi muud väärt ei ole küll.

   Ma pakun, et need 50 000 ei põe ka Inglismaal raskelt, aga keegi ju ei tea, kas ta pääseb paari aevastusega või läheb asi koledaks. Ja haiglate ülekoormust ei taha kindlasti keegi.

   Delete
  3. Jah kõik 50 000 ei ole raskelt haiged, aga kõik need 50 000 on uued nakatajad. Kõige hullemad just need, kel sümptomeid ei ole, või väga kergelt põevad. Sinna gruppi kuuluvad ka lapsed ja sellepärast tahetigi koolides masstestimisi hakata läbi viima. Kui nüüd võtta, siis lockdown on tõesti kergem variant, kui massiline koolilaste testimine. Selleks ei oleks piisavalt testijaidki olnud võimalik nii kiiresti leida ja paljud vanemad (mina vist isegi kaasaarvatud) ei oleks nagunii andnud luba oma lapse regulaarseks testimiseks.
   Minu arvates mis tahes nurga alt vaadata, iga variant on paha :-(

   Delete
 4. UK valitsus kulutas sadu miljoneid maksumaksja raha ehitades varuhaiglad kriisiolukorraks viirushaigete raviks, aga neid ei kasutatud. Nüüd need lammutatakse ära, kuigi NHS "will collapse soon",terved inimesed sunnitakse elama vanglatingimustes, ähvardades neid suurte trahvidega "reeglite" rikkumise eest. Jah, see kõik kõlab kui tegusa valitsuse tulemus, kellele pole midagi ette heita. Rääkimata mistahes muust ämbrisse astumisest.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma saan aru, et sul on palju ette heita ja 'fair enough'. Ma ei suuda ennast valitsuse kirumisega väsitada ja ärritada, sest ma ei näe, et keegi teine praeguse valitsuse asemel midagi paremini teeks. Seda enam, et pea iga riigi inimestel on hetkel midagi oma riigi valitsusele ette heita seoses koroona ja lockdownindega jne. Mis kasu ma endale valitsuse kritiseerimisest saan? Loomulikult ei ole ma situatsiooniga rahul, eriti peale seda, kui ma täna lugesin, et hea kui koolid üldse enne suvevaheaega lahti lähevad!!!! Aga mida siis lockdowninde asemel teha? Lasta kõigil vabalt edasi elada ja siis kritiseerida, et valitsus tapab inimesi?

   PS.Poleks neid haiglaid ehitatud, oleks natuke teise tsenaariumi puhul taas häda olnud, et miks valitsus lisa haiglaid ei ehita. Ma ei ole lammutamisest midagi kuulnud, pigem käivad jutud et Londoni Nightingale haiglat valmistatakse ette mitte koroona haigete jaoks, et tava haiglatesse ruumi teha koroona haigetele. Meil pole ju veel teada mis meid eest oota, seda enam, kui koroona haigete numbrid juba päevas üles 60 000 liiguvad.

   Delete
 5. Miks sa arvad, et ma valitsust kirun? Pigem ootan, et nad hakkaksid kuulama ka teistsuguseid eksperte ja inimesi, kes on totaalse lokdauni vastu ja näevad pilti laiemalt kui viiruse vastu mistahes vahenditega "võitlemine". UKs on palju tarku inimesi, kelle arvamust ja ekspertiisi praegune valitus keeldub jäärapäiselt kuulmast. Püünele on lastud vaid "hullud teadlased". Miks nii? Ühiskonna totaalse sulgemise poliitika on isegi WHO maha laitnud kui mittetöötava vahendi, mida ka UK kogemus viimase aasta jooksul näitab. Lokadaun ei lahenda midagi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Uus-Meremaal “lokdaun” toimis.

   Delete
  2. Uus-Meremaa on oma pindalat, rahvastiku arvult ja 'läbikäidavuselt' UK-st väga erinev ja seega ei saa neid maid omavahel hästi võrrelda.

   See et Uus-Meremaal lockdown töötas on aga loomulikult suurepärane asi. Meie lockdown annab hetkel küll vaid aega, et suurem osa inimesi saaks vaksineeritud ja et haiglate koormust pidurdada. Koroonast see meid kahjuks ei vabasta/enam ei vabasta :( Istume praeguste andmete kohaselt kuni märtsi lõpuni lukus ja läheme hulluks...

   Delete