Friday, 21 August 2020

UUS SOENG

Kolmapäeval kasutasime taas valitsuse restoranide ja kohvikute allahindluse 'kingitust' ja läksime välja sööma.
Mõnus oli vahelduseks taas kokkamine vähele jätta ja restoranis süüa. Toiduga jäime enam-vähem rahule, aga tunne oli küll hiljem nagu oleks pigem kuskil burgeri baaris käinud kui Prantsuse restoranis. Restoranist lahkudes hüppasime korraks veel toidupoodi sisse kus me magustoiduks kooki ja jäätist ostsime ning sõitsime koju Durrells viimast osa vaatama ning magustoitu sööma. 

Järgmisel hommikul läksin Gretaga juuksurisse. Ta on juuksurisse minekut juba mitu kuud oodanud ja nüüd siis lõpuks jõudis see päev kätte.

Ma ei teagi kas Gretal on hirmus paksud juuksed, või tal lihtsalt on nii meeletult palju juukseid peas, et juuste eest hoolitsemine on üks igavene nuhtlus ja piin nii Gretale endale, kui ka mulle. Pesta ja kuivatada ei saa ta neid ise üldse ja kammimine on samuti suur töö. Tavaliselt olengi mina see, kes ta juukseid peseb ja kuivatab, sest tal on võimatu ise shampooni iga juuksekihi alla saada ja pärast see shampoon siis ka juustest välja korralikult loputada. Juuste kuivatamine isegi fööniga võtab vabalt 20 minutit aega, samal ajal kui mina saan oma juuksed juba 3min kuivaks. 

Kui enne ma veel elasin selle pesemise/kuivatamise protseduuri kord nädalas või isegi harvem üle, siis nüüd kui tal on murdeea hormoonid möllamas, muutub ta peanahk palju kiiremini rasvaseks ja sellest lähtuvalt vajab siis ka palju tihedamat pesu. Minu jaoks tähendab aga see seda, et algul ma pean temaga võitlema, et ta üldse pesema saada ja siis kui see mul lõpuks õnnestub, siis võta see mult nii palju mu enda vaba aega, et kogu see juukse pesu/kuivatamise protseduur edukalt läbi viia. 

Pikkadest juustest ei olnudki otseselt mingit kasu või tolku, sest koolis või trennides ei tohtinud/ei oleks mõistlik olnud lahtiste juustega nagunii käia ja kui tal mõnel üksikul korral olidki juuksed lahti, siis pärast oli neid lahtiseid juukseid nii meeletult raske kammida ja puntrast lahti saada.
Sellepärast me hoidsimegi ta juukseid pidevalt patsides, ka öösel, et juuste eest oleks valutum ja kerge hoolitseda. 

Tavaliselt olen ma vältinud ta juukseid suveks lühikeseks lõikamast, sest lühikesi juukseid on raskem patsi panna ja suvel kuumaga on ka lahtiste lühikeste juustega tal hirmus palav olnud. Meil oli küll nagunii juba plaan enne uude kooli minemist juuksurisse minna ja lühem soeng lasta talle lõigata, aga siis tuli koroona vahele ja selle ajaga jõudsid juuksed veelgi pikemaks kasvada. Gretal vist ei olegi kunagi päris nii pikki juukseid olnud. 


Greta ise oli see, kes juuksurisse minekut kõige rohkem ootas, sest ta ise on lühikesest soengust juba mõnda aega unistanud. Ta ise oleks tegelikult veelgi lühemaks tahtnud juukseid lasta lõigata, aga mina kartsin, et äkki nii lühike soeng ei sobi talle.

Me Gretaga käime tavaliselt meie lähedal asuvas vanatädikeste juuksurisalongis. Tegelikult see ei ole mõeldud vaid vanatädikestele, aga enamus selle salongi klientidest paistab just sinna klassi kuuluvat. Mulle meeldib seal käia aga sellepärast, et kuna me Gretaga ei vaja tavaliselt mingit muud teenust, kui vaid kuivadest ja katkistest juukseotsadest lahti saamist, siis ma ei taha sellise väikese asja eest hakata suuri summasid maksma. Mõnes teises salongis läheks selline asi kergelt £40 maksma. Ma käin ise nagunii eraldi oma juuksuri juures kodus, kes mu juukseid paar korda aastas natuke värvib ja seega vajangi sellele lisaks vahete-vahel vaid natuke odavat juuste trimmimist. Peapesu ja föönitamise jätan ma juukseid trimmides nagunii vahele. 

Juuksurisalongi külastamine praegusel hetkel näeb aga natuke teistmoodi välja kui vanasti. 
Seal meie juuksuris võis korraga sees olla vaid 5 inimest. See tähendas kahte klienti ja kolme töötajat. Kõik peale alla 10-aastaste laste pidid maski kandma. Mina ei saanud salongi sisse minna. Rääkisin juuksuriga uks pealt ja sel ajal kui Greta juukseid lõigati ootasin väljas. Salongi ette oli selle tarbeks välja pandud kaks tooli nii et mul oli seal päikese käes väga mõnus istuda ja päevitada. 

Ma ei saa hästi aru nendest inimestest, kes arvavad, et koroona on teinud head keskkonnale. Noh et karantiini ajal ei lennanud lennukid ja sõitnud autod ning inimesed istusid kodus ega saanud nii palju ostelda kui tavaliselt. Ma ei usu, et see lühiajaline heitegaaside paus kompenseerib selle hulga plastikut ja ühekordsete esemete kasutamist mille koroona nüüd endaga hoopis kaasa tõi. Kõik need maskid ja kummikindad ning ülejäänud kaitseriietused. Kui enne sai toitu koju tellides anda kilekotid tagasi taaskasutamiseks, siis nüüd seda enam teha ei saa, aga toitu tellisid ja endisiselt tellivad nüüd ju koju tuhandeid kordi rohkem inimesi kui varem. Kohvipoodidest ei saa enam oma topsiga kohvi kaasa osta, paljudes teistes kohtades on samuti nüüd kasutusel ühekordsed nõud mis peale kasutust kohe ära visatakse jne, jne.


Vaadake seda juuksehunnikut põrandal. Mulle tundus seda nähes nagu pool Gretat oleks põrandale kukkunud. 

Üks töötajatest tuli neid juukseid põrandalt ära pühkima ja kui ta selle hunnikuga teisest juuksurist ja ta kliendist mööda läks, jäid kõik kolm seisma ning imetlesid pikalt Gretalt ära lõigatud juuksehunnikut. Tegin just sel hetkel ka neist pilti :-)

20 minutit hiljem ja vaid £13 maksma läinud lõikust nägi meie laps välja selline

Greta oli oma uue soenguga ÜLI rahul! Ütles, et nii hea ja kerge on nüüd olla ja tänas mind terve õhtu nagu mina oleks ta juuksed lühikeseks lõiganud. Täna nägin teda isegi omi juukseid kammimas, asi mida meie majas väga, väga harva on juhtunud. 
See küll ei ole esimene kord kui ta pikad juuksed lühikeseks on lõigatud, aga viimati kui pikkade ja lühikeste juuste vahe nii suur oli, oli siis, kui Greta üsna väike oli. 

Oleme nüüd kõik uueks kooliaastaks valmis ja nii minul kui ka Gretal saab nüüd hommikuti palju kergem olema. 

6 comments:

 1. Kena soeng neiul ja ainult 13 tugriku eest! Nõus Sinuga, et praegu käib suur ressursside raiskamine. Ei tea, mismoodi kohvikus ühekordsete topside kasutamine hügieenilisem on kui päris nõud? Ja mis enda termosel viga on? Kohtusin linnas sõbrannaga ja oli ebameeldiv üllatus, kui Neros 3 naelane kohvi papist topsis anti. Ei lähe enne tagasi kui normaalseks muutuvad. Boots ehmatas ja M&S toiduosakond ka. Parem ostan netist, mis vaja.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ühekordsed nõud ei käi käest kätte nii palju. Oma termosega minnes peab ju töötaja selle enda kätte võtma, aga termoseomanik võib sellega koroonat edasi anda.

   Aga mis lugu Bootsi ja M&S-iga on? Ma restoranist tulles ostsin just M&S endale koogi magustoiduks ja ei näinud seal midagi muutunud olevat (väljaarvatud see, et maski pidi kandma).

   Delete
  2. Bootsis olid kõik kosmeetikaletid tühjad ja suletud.Kesklinna M&S olid pooled riiulid tühjad.

   Delete
  3. Aa, see võib-olla lihtsalt juhus. Ma ei ole meil seda märganud, et poed kaubast tühjad oleks :-) Mõtlesin just üks päev, et loodetavasti siis, kui järgmine karantiin peaks tulema, inimesed ei hakka enam paanitsema ja WC paberit kokku ostma kuna peaks ju juba küllalt kogemust olema, et kogu see paanika oli täiesti ebavajalik.

   Delete
 2. Nii kenad juuksed! Kadestan paksu pahmakat - kunagi olid endalgi, aga mida aasta edasi, seda õhukesemaks vist jäävad :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa, ma oleks võinud ise täpselt sama kommentaari kirjutada :-)

   Tegelikult mul pole kunagi nii pakse juukseid olnud kui Gretal praegu, aga ka minu kunagi paksemad juuksed on nüüd palju õhemad. Mu kõikidest juustest tehtud punupats on pool Greta ühest punupatsist :-D

   Delete