Friday, 14 August 2020

EMMETTS AED

Mu eesmärk on siia ruttu nii palju uusi postitusi ja vanemaid võlgasid postitada kui võimalik, enne kui blogger sundkorras mind uuendusele üle viib. Ma olen tihti uuenduste vastane, eriti veel siis, kui vana mudel töötab (minu jaoks) igati hästi ja uuemal on vanaga võrreldes palju puuduseid. 
Aga noh, ega mul pääsu ei ole.

See on taas suvaline pildipostitust kohast nimega Emmetts Gardens. Kuna me ei ole minu mäletamistmööda seal varem käinud, siis tahan need paar pilti oma blogisse siiski ajaloo tarbeks talletada. 

Imekombel õnnestus meil kaks päeva varem sinna 'piletid' broneerida. Kuna me oleme National Trust organisatsiooni liikmed ja see aed kuulub sellele organisatsioonile, siis piletite eest me maksma ei pidanud, aga aja pidime sellegi poolest eelnevalt broneerima. Seda siis selleks, et vältida suurt hulka inimesi korraga külastamast.

Kaardi peal näeb park välja üsna suur ja me olime rõõmsad, et saame ühe korralikul jalutuskäigu seal teha, AGA tegelikkuses on kõik need vahemaad nii lühikesed, et me oleks võinud kogu selle pargi ka peaaegu 30 minutiga läbida. Me ikka venitasime natuke pikemalt ja õnneks olime enne just ka Westerham-is tunnikese ringi jalutanud, sest muidu oleks küll vaid sellest pargist liiga väheks jäänud. 

Seal samas lähedal asub ka Winston Churchilli kodu (Chartwell) mida me oleks saanud koroonavabal ajal kergesti külastada, aga kuna nüüd ju peab iga liigutuse ette broneerima, siis seal ei olnud enam vabu kohti. 4 comments:

 1. Ma peaaegu tunnen rooside lõhna. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tead, ma isegi ei oska sulle öelda, kas seal on rooside lõhna tunda või mitte. Mulle tundub et ei olnud. Mulle tundub, et väga sooja ilmaga on rooside lõhna vähema tunda, kui sellise värskema ilmaga, aga mul ei pruugi õigus olla. Osa roose tegelikult ei lõhnagi. Tore siiski,et sulle pildid lõhna edasi andsid :-)

   Delete
 2. Imetlen alati Su pilte. Seekord olen hortensiate lummuses - lopsakad ja millised värvid :)
  PS! Aitäh, et Emmetts'i kaardi lisasid - mulle meeldib uidata mööda tundmatuid radu ja siis hiljem pilte vaadata ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No ma hakkan siis tulevikus sulle siia spetsiaalselt neid mõisaaedade plaane lisama :-) Neid pakutakse igal pool, aga kuna me oleme enamus kohtades juba käinud, või lähme vaid majja sisse, siis tavaliselt ei võta lisa paberit endale.
   Minu arvates on plaanid ka iga koha veebilehel olemas.

   Hortensia meeldivad mulle ka väga. Neid on nii palju erinevaid sorte ja värve (kuigi värv võib ka sõltuvalt mullast muutuda roosast siniseks). Minu lemmikud on igat tooni roosad ja punakad. Sinised mulle ei meeldi, sest jätavad mulje nagu oleks tindiga värvitus :-D

   Delete