Wednesday, 12 August 2020

ELU KOROONA AJAL 2

Ma ei jõua homset päeva ära oodata, sest siis lubatakse meile +34 kraadi asemel +29 kraadi. Ma lollina loodan, et siis on jahedam, aga tegelikult ei muuda see paar kraadi ju midagi. Isegi ööd on nii soojad, et aknaid pole mõtet lahti hoida. Kardinad on meil ees (nendel akendel kus kardinad üldse olemas on) ööpäevaringselt. Paari päeva pärast peaks temperatuur siiski õnneks lõpuks langema.

Aga tagasi meie viimase aja tegemiste juurde.
Ühel laupäeval, paar nädalat tagasi, käisid Pete ja Greta Isle of Wight-il. See oli neil täielikult spondaalne väljasõit. Mina olin samal ajal kodus nii väsinud, et eelistasin väljasõidu asemel kodus üksi olemist ja lihtsalt olemist. Kuigi ega me siin kodus koroona ajal muud ei teegi kui lihtsalt oleme, aga sellel on ikka suur vahe, kas kodus olla koos perega või üksi.

Ilm ei olnud sel päeval küll suuremat asi, kohati isegi sadas, aga Pete ja Gretat see ei heidutanud (praegu ma lausa maksaks sellise ilma eest). Saarele sõitsid nad hovercraft-iga. Ma ei teagi, kuidas sellist masinat eesti keeles kutsutakse, aga välja näeb selline.
Saarel sõitsid nad korraks ka bussiga. Bussisõit näeb meil nüüd välja selline.
Ühel teisel laupäeval (või pühapäeval) sõitsid nad taas mereäärde, täpsemalt Eastbourne ja sel korral juba eesmärgiga et ujuma minna. 
Pilt siit
Karta oli, et rand saab olema paksult rahvast täis, sest hetkel põgenevad ju kõik ilusa ilmaga kohe mereranda. Seda enam, et paljud inimesed on palgalisel sundpuhkusel ja seega ilusa ilmaga vabad rannas mõnulema. Nädalalõppudel lisanduvad nendele inimestele siis veel ka need, kes küll tööl käivad, aga nädalalõppudel vabad on.

Pete eeldas, et neid saab ees ootama selline vaatepilt
Pilt siit
Tegelikkus oli aga hoopis teine. Mul ei ole eraldi pilti siia panna, aga nägin Pete tehtud videolt, et see rand kuhu nemad läksid, oli inimestest peaaegu tühi. Vesi oli olnud jahe algul vette minnes, aga täiesti ujutav. No minu jaoks kindlasti mitte, sest ma ei lähe tihti isegi sooja veega ujuma, välja arvatud kui rannas on nii palav, et teisiti lihtsalt ei saa.
Siis käisid Pete ja Greta ühel laupäeva hommikul rattaga sõitmas. Kui nad kahekesi väljas käivad, siis nad saadavad mulle tihti pilte kus nad on ja mida teevad. Rattasõidu ajal tavaliselt siiski mitte, aga suur oli mu imestus, kui tund hiljem mulle selline foto saadeti. 
Tuli välja, et nad olid ratastega linna sõitnud ja siis seal Greta soovil RIIDEPOODIDES ringi uudistanud!! 
Kaks inimest kes shoppamist vihkavad läksid vabatahtlikult poodi ja veel ajal, kui poes peab maski kandma!?

Pärast tuli välja, et nende eesmärgiks oli olnud Gretaga pangakaardiga maksmist katsetada/harjutada ja kuna Greta ju enam mänguasjadepoest midagi ei ihalda, siis suundusid hoopis riidepoodi. 
(Säästukonto on Gretal juba mõnda aega olnud aga mitte oma pangakaarti. Meil on siin nii, et alates 7-aastaselt saab laps avada säästukonto ja kui laps saab põhikooli ealiseks, 11-aastaseks, siis saadetakse talle automaatselt ka pangakaart ja avatakse pangakonto millega ta saab ka poes maksta ning interneti, mobiili ja telefonipanga teenuseid kasutada. Eks see erine natuke erinevate pankade vahel, aga tavaliselt on 11+ see vanus, kui pangakaardi peale üldse mõtlema hakatakse, kuigi lastel ei ole otseselt pangakaardi vajadust ja saaks ilma ka hakkama.)
Pildid saatis Pete mulle aga vist sellepärast, et ta tahtis minu kaasosalust lapse riiete ostmisel, sest tema ise ei osanud hinnata, kas need asjad mis Greta välja valis olid mõistlikud või mitte. Greta ostis asjad küll oma raha eest, aga ikkagi. 
Kui aus olla, siis esimese hooga ehmatasin ka mina natuke ära, kui ma nägin seda imeliku lõikega pluusi, mille Greta välja valinud oli. Mõtlesin juba et kindlasti peame selle pärast poodi tagasi viima, aga õnneks hiljem kodus lähemalt vaadates tuli välja, et pluus ja seelik sobivad Gretale väga hästi.

Järgmisel päeval, kui Pete ja Greta jalutasin naaber külla kinopileteid ostma, saatis Pete mulle sellise pildi.
Ma vaatasin esimese hooga nagu oleks Greta pildil suitsetanud! Hea et teises käes veel mingit õllepudelit ei olnud...noh aga ega needki ajad enam kaugel ei ole, kuigi  ma loodan südamest, et Greta siiski suitsetama ei hakka. 

Eile tahtis Greta uuesti poodidesse uudistama minna ja ostis jägrgmise portsu riideid endale (mina maksin oma rahaga vaid selle roosaka kampsuni eest, sest tema ei valinud seda ise välja)
Tal ongi uusi riideid vaja, sest on paljudest välja kasvanud või need on liiga titekaks muutunud. Tegelikult on selles eas tüdrukuga üsna raske, sest ei eksisteeri poode mis ilusaid riideid 11-14 aastastele müüks. On kas ilusad lasteriided mis lõppevad Greta pikkuses või isegi varem ja siis kohe põmm mingid jubedad nabakad või süngetes toonides ühte nägu ja ühe teguviisiga jubedused. Õigemini ma ei olegi leidnud ühtegi poodi, mis just teenager-itele riideid müüks. Pigem peab lihtsalt täiskasvanute poodides väikseid numbreid vaatama hakkama. Hea aga vähemalt see, et Greta nüüd oma raha eest ise endale riideid ostab, sest siis on kindel ka et ta pärast neid riideid kannab, ehk siis ei tee oste niisama hetke soovide põhjal ja pärast ei pane neid kordagi selga.

Poodides on aga ilmatu raske shoppamas käia maski kandes. Ma asusalt oleks paaril korral juba otsad andnud, sest ma lihtsalt ei saa läbi nende maskide korralikult hingata. Sellest on kahju, sest paljud inimesed väldivad nüüd kindlasti poode just nende maskide pärast ja läbi selle kannatab ka majandus. 

Eelmisel kolmapäeval käisime me aga esimest korda peale karantiini restoranis söömas. Ma korra mainisin siin juba et terve augustikuu on meil võimalik esmaspäeviti, teisipäeviti ja kolmapäeviti restoranides, pubides ja kohvikutes kohapeal süüa 50% allahindlusega (või siis £10 allahindlust iga inimese pealt, kaasa arvatud lapsed. Akohoolsete jookid ei lähe ainult arvesse)

Tegu valitsuse poolt algatatud skeemiga 'Eat out to help out', mille eesmärgiks on aidata toitlustusfirmadel tõsta oma käivet ja säilitada töökohti ning meelitada inimesi välja ka nädala alguses. 

Esimese nädalaga kasutasid inimesed seda pakkumist rohkem kui 10,5 miljonit korda ja sellest skeemist võtab osa 83,068 restorani, pubi ja kohvikutTänu sellele on ka teiste peatänava poodide käive kasvanud pea 19% võrra, aga siiski jääb see kõvasti alla eelmise aasta samale ajale.

Me broneerisime endale laua juba varakult ühte Thai restorani, sest kartsime, et kui kauem ootame, siis jääme üldse ilma. Nimelt on nüüd ju paljudel resotanidel ja pubidel pakkuda korraga poole vähem kohti, sest peavad restoranis paigutama inimesed teatud vahedega. Meie aga tahtsime kindlasti pühitseda Greta kooli lõppu ja meie 14. pulma-aastapäeva.

Restoran oli juba kella 6 ajal rahvast täis ja kui me tund hiljem lahkusime nägime, et inimesi tuli aina juurde.
Sellel fotol on küll näha palju vabu kohti, aga sinna tulid inimesed kohe vahetult peale selle foto tegemist. Meil oli NII hea meel natukenegi normaalset elu taas tunda ja vahelduseks väljas süüa. Hirmus näljased olime me ka, Pete isegi nii näljane, et kevadrulle süües hammustas ta paaril korral sõrme. 


Küsisime restoraniomaniku käest kuidas tal nüüd äri läheb ning mees vastas, et ta on nii kohutavalt väsinud, et ei jaksa õhtust sulgemist ära oodata. Ütles, et selle esimese kolme päevaga (me käisime restoranis kolmapäeval) on nii palju inimesi käinud, et neil on toss täitsa väljas. Ta natuke kartis, et nädalalõppudel saab nüüd palju vaiksem olema kui varem. 

Tegelikult ega me temaga pikalt rääkida ei saanudki, sest ta oli tõesti väsinud väljanägemisega ja kuna ta kandis maski, siis väga raske oli korralikult kuulda või aru saada mida ta ültes, seda enam, et tegu oli Tai mehega.

Meie aga jäime oma õhtusöögiga väga rahule, eriti veel kui arvesse võtta £30 allahindlust.

Eelmisel pühapäeval käisime aga kinos vaatamas filmi 'Summerland'.
Meie ebaõnneks kehtestati meil just päev varem maskid kohustuslikeks ka kinodes, muuseumites ja veel kuskil, aga ma ei mäleta enam kus.
Kuna aga tegu oli kinoga, kus saab ka toitu ja jooke oma kohale tellida, siis söömise ajal loomulikult maski ei pidanud kandma ja nii me siis sõime omi komme (mis me eelnevalt poest kaasa olime ostnud) ja Pete popcorni terve filmi aja :-). 

Meie väikses saalis oli meiega kokku 18 inimest (nii meile öeldi) ja mul oli hea meel, et leidus inimesi kes meie kohalikku kino toetavad või katku ajal üldse kinni julgevad tulla. Ainuke asi vaid selles, et hetkel näidatakse meil kinos mingeid suvalisi filme, aga eks nende seast leia igaüks ehk endale ka midagi meelepärast. Piletid on muidugi kallid. Meie piletid läksid maksma £44 ja iga vana filmi eest oleks nii palju natuke liiga palju raha letile laduda, aga meie jäime õnneks oma filmiga küll väga, väga rahule.

Lõpetuseks üks pilt kingapoe aknast millest me kinost lahkudes mööda kõndisime. Ma peaaegu pidin omi silmi hõõruma, et korralikult näha, sest see ei saa ju omati võimalik olla, et pealtnäha nii suvalised ketsipaarid pea £400 maksavad. Kusjuures võrreldes teiste vitriinil olevate jalatsitega nägid need ülikallid ketsid veel kasutatud välja. Kui hoolega vaadata, siis on ka pildilt näha et ketside ninad on määrdunud või siis määrdunud välimusega. Isegi see kummitalla osa?!?!

Vaatsin just huvi pärast GGDB ehk Golden Goose veebilehele ja sealt vaatasid mulle sama hinnalised, AGA veelgi määrdunumad jalanõud vastu!!!

No comments:

Post a comment