Friday, 30 March 2018

KLAVERIKONTSERT

Eelmisel pühapäeval esines Greta oma elu esimesel klaverikontserdil. Tegu ei olnud mingi suurejoonelise kontserdi või esinemisega, sest Greta on ju klaverit alles nii lühikest aega õppinud, aga sellegi poolest esimene klaverikontsert.

Tegelikult tundsin ma talle natuke kaasa, sest oli teine just oma reisilt tulnud, kui järgmise päeva hommikul pidi juba klaveritundi minema ja siis ülejärgmisel juba kontsert. Reisu eelsel nädalal ta juba esines kahel kevadkontserdil nii viiulimängu, jazz bändi kui ka laulukooriga, ehk siis ka temal oli kokkusattumuste tagajärjel väga kiired ja tegemist täis kaks nädalat. 

Klaverikontserdi panid kokku kaks klaveriõpetajat selleks, et pakkuda lastele esinemiskogemust. Osavõtt oli vabatahtlik, nagu alati, aga seda me Gretale ei öelnud ;) 
Kevad kontsert toimus ühes meie lähedal (kuigi teises linnas) asuvas kirikus.


Gretal oli algul närv natuke sees, aga kuna õpetaja oli tahtlikult pannud algajad klaverimängijad kontserdi algusesse esinema, siis ta sai ta oma esinemisega kiiresti ühele poole ning võis rahus kontserdi ülejäänud osa nautida. 

Tegelikult, ega ta eriti nüüd ei pabistanudki, sest ta on juba piisavalt palju viiuliga esinenud ja esinemiskogemus täitsa olemas ning  kuna klaveripalad viiulilugude kõrval ka imelihtsad, siis polnudki eriti millegi üle pabistada.
Esinejaid oli päris palju ja enamus mängisid kaks või isegi kolm lugu. Mille poolest Greta esinemine aga teiste laste esinemisest erines oli see, et tema üks lugu oli tema enda tehtud. Nimeks 'Crazy Cat Josten' ehk siis 'Pöörane kass Josten'. See lugu on küll taas üks väga lihtne looke, eriti kui arvesse võtta milliseid omaloomingulisi lugusid Greta kodus klaveril mängib, aga sellegi poolest tema esimene ametlikult kirja pandud lugu. 


Siit siis väikene video Greta esinemisest
              
Mis kontserdi juures huvitav oli, oli see, et igale pealtvaatajale (ka lastele) anti täitmiseks komplimendikaardid. Need olid selleks, et kuulajad saaksid kirjutada mida nad mõnest loost arvasid või mis neile erinevate esinejate või lugude juures meeldis. Peale kontserdi korjati need kaardid kokku ja mõlemad klaveriõpetajad andsid need kaardid siis järgmises klaveritunnis oma õpilastele kätte.

Meie arvates oli see hästi tore idee ning Pete ja Greta täitsid neid kaarde kontserdi ajal eriti usinalt. Kohe nii usinalt, et ma vahepeal isegi ütlesin Gretale, et kuula ikka muusikat ka mitte ära kogu aeg kirjuta :) 
Kuna Greta jaoks oli kontsert ühtlasi ka tema viimane klaveritund enne koolivaheaega, siis õpetaja saatis meile Greta komplimendilehtedest tehtud fotod emaili teel juba järgmisel päeval, et Greta ei peaks nende lugemiseni üle kolme nädala ootama.
Peale kontserti said kõik esinejad väikese munadepüha sokolaadikotikese ja ka pealtkuulajatele pakuti kirikust väljudes väikeseid sokolaadimune.

Kõik jäid kontserdiga väga rahule ja nüüd jääb vaid loota, et järgmisel aastal sama üritus uuesti kordamisele läheb. 


HÄID PÜHI TEILE KÕIGILE!!
Pilt SIIT

No comments:

Post a comment