Saturday, 10 March 2018

EMADEPÄEV

Inglismaal tähistatakse homme (täna) emadepäeva, aga juhtus nii, et mina sain emadepäeva kaardid juba reedel kätte. Mul tegelikult ei ole ei sooja ega külma emadepäevast, sest emana teeb mulle hoopis rohkem rõõmu see, kui laps ilma tähtpäevata midagi ilusat või armast ütleb või niisama kaissu poeb ja kallistab... või oma raha eest mulle kommi ostab. 

Nii et see fakt, et homme (täna) on ametlik emadepäev ei anna mu emadusele otseselt midagi juurde. Öeldes seda, siis samas mulle taas lapse isetehtud kaardid väga meeldivad ja just tänu ametlikule emadepäevale olen ma nüüd taas kahe kaardi võrra rikkam.

Koolis tegid lapsed sellise omapärase kaardi. 
Greta poolt kaardile kirjutatud teksti lugedes läksid mul küll silmad korraks suureks, et kust või miks sõna 'lollakas' seal tekstis peab olema, aga samas ajas naerma ka.

Tõlge umbes selline:
Sa oled maailma parim ema 
kohe kindlasti mitte lollakas
Head emadepäeva
sa võid terve päeva lamada (logeleda).
Hiljem uurimise käigus tuli välja, et 'dumb' riimub sõna 'mum' ja seepärast siis selline sõnakasutus :)
Kaardi sisu nähes hakkas mu süda kohe mitu korda kiiremini tuksuma ja silmist purskus väikeseid südameid välja. Nii armas oli sealt kaardi seest eestikeelset teksti leida. 

Greta oli õpetajalt küsinud, et kas ta tohib eesti keeles kirjutada ja õpetaja oli loomulikult lubanud.
Teise emadepäeva kaardi-maali tegi Greta kooli kunstiringis.  See on lõuendile tehtud ja näeb päris elus veelgi ilusam välja kui pildil. Lilled tunduvad olevat väga sarnased kobarhüatsintidega (meil siin on nad rahvaseas tuntud grape hyacinth-i nime all), aga see on vist vaid juhus.Head päeva kõigile emadele!


4 comments:

 1. Eesti keeles on selle lille nimi kobarhüatsint.

  ReplyDelete
 2. Kui armas! Ja nii tore, et ta tahab sinule alati eesti keeles kirjutada.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma arvan, et tal on imelik mulle inglise keeles kirjutada, sest ta ju räägib minuga alati eesti keeles :)

   Delete