Wednesday, 7 March 2018

SÜNNIPÄEVAPIDUSTUSED

Kõigepealt suured tänud kõigile kes Gretale sünnipäeva puhul palju õnne soovisid nii blogi, facebooki kui ka instagrami kaudu. Greta on üks uskumatult populaarne tüdruk.
Lugesin talle suurema osa soovidest ette. Jätsin valjusti ette lugemata vaid need soovid, mis tulid inimestelt kellega tal isiklik side puudub ja keda ta ei tunne, kuigi õnne võtsin sellegi poolest vastu ja andsin talle salamisi edasi ;)

Kuna 5. märts langes sel korral esmaspäeva peale, siis otsustasime kingitseremoonia esmaspäeva hommiku asemel pühapäeva hommikul läbi viia. Sugulased kutsusime meie juurde kooki sööma aga juba laupäevaks. 

Aga siis tuli meie juurde koletis Idast mis kõik plaanid segamini lõi. Kuna reede õhtul nägi ilm välja veel väga lumine ja nii Pete vanemad, kui ka Pete õde, kartsid selliste teeoludega ringi liigelda, siis otsustasime sünnipäevapeo ära jätta. Seda enam, et Pete vanemad elavad väikese künka jalamil ja Pete õde künka otsas kust on võimatu lume ja jääga liikvele saada. 

Reede õhtu
Kui me aga laupäeva hommikul aknast välja vaatasime, siis polnud lumest enam haisugi ja seda sõna otseses mõttes. Vaadake ise
Eelmisel õhtul käisid Pete ja Greta seal kelgutamas ja lumesõda pidamas ja järgmisel päeval vaatas igalt poolt vastu vaid roheline rohi ja kollased nartsissid (natsissivälja kahjuks sellel pildil näha ei ole. See jääb pildistaja selja taha) Täitsa uskumatu kuidas lumi ühe ööga nii jäletult kaduda saab. 
Hommikul saime muidugi kohe aru, et täitsa asjata jätsime peo ära. Mõtlesime isegi korraks kõigile uuesti helistada ja nad ikkagi enda juurde külla kutsuda, aga kuna meil jäid ettevalmistused eelmisel õhtul tegemata ja vaim oli ka juba teisel lainel, siis jätsime asjad nii nagu nad olid. Õnneks ei olnud ma peale sünnipäevakoogi ühtegi peotoitu valmis ostnud, seega polnud ka midagi mis nüüd peo ära jäämise pärast hukka oleks läinud. 

Kui meil oli algul mõte pidu lihtsalt järgmise nädalalõpu peale lükata, siis üsna pea taipasime et see pole võimalik. Meile tuli meelde, et järgmisel laupäeval on ju Pete õe sünnipäev ja pühapäeval on Inglismaal emadepäev. Ülejärgmisel nädalalõpul aga oleme juba Pete isa juubelit tähistamas. 

Natuke kurb oli küll, et Gretal nüüd ei olegi ühtegi sünnipäevapidu, aga samas ei paistnud see Gretat ennast eriti häirivat. Kuna Pete vend ja vennanaine poleks nagunii laupäeval meie juurde saanud tulla, siis pakkusid nad juba varakult välja, et kui me soovime, siis oleme oodatud pühapäeval hoopis nende juurde. Mõtlesimegi siis selle kutse vastu võtta ja pühapäeval hoopis neile külla sõita. Kuna Gretale väga meeldib Pete venna koer Elsa, siis Elsale külla minek oleks Gretale nagunii olnud kui kink omaette.

Laupäeva õhtul helistas Pete ema ning ütles, et kas me ei tahaks hommikul nende juurest läbi sõita, et nad ikkagi väga tahaks Gretat näha ja talle kingituse ise üle anda, aga nad kahjuks ise ei saa päeval meie või Pete venna juurde tulla, sest olid juba lubanud kellegile teisele külla minna.  
Lõpuks juhtuski nii, et selle asemel et pidu kodus pidada, pidutsesime hoopis teiste juures. 

Nii algaski Greta sünnipäev juba pühapäeval. Hommikul oli meil kodus väikene kingituste tseremoonia. Greta üheks kingisooviks oli minuga ühel ööl koos külalistetoas magada. Organiseerisimegi siis selleks ööks sünnipäevaeelse öö ja seega toimus sünnipäevakingituste üle andmine sel aastal hoopis külaliste/TV toas.

Kingitused Eestist

Ka meie majas valitseb juba mõnda aega Beanie Boos hullus 
Sünnipäeva kommikott


Meie peres ei ole sellist kommet, et sünnipäevalaps sünnipäevahommikul tordiga üles lauldakse. Kui nüüd mõtlema hakata, siis vist sellepärast, et kuna Greta torti süüa ei saa, siis juba väiksest peale on olnud tema tordiks kommidega kaunistatud jäätis. Väikese (ja ka juba palju suurema) lapse jaoks on aga sünnipäevahommikul tordist tähtsamad siiski kingitused ja ma kujutan ette, et ka teistes peredes ei hakkata sünnipäevatorti enne sööma kui kingitused on avatud.

Kui tavaline tort elab kingituste avamise ilusti üle, siis jäätis sellisele ootamisele vastu ei peaks ja seega ongi meie peres nüüd kombeks, et 'tordi' saab laps käte koos sünnipäevalaulu ja küünalde puhumisega alles peale kingituste avamist. 
Tordiks pidi sel aastal küll olema üks moosipontsik, aga nagu kiuste olid kõik moosidonuts-id eelmisel päeval poest otsa saanud ja me oleks peaaegu ilma 'koogita' jäänud. Jäätis oli mängust väljas, sest meil on hetkel sügavkülmik paksult toidukraami täis ning jäätisekarp ei oleks sinna kuidagi enam ära mahtunud. 
Õnneks leidsin lõpuks ühest poest Millionaire's Shortbread koogi mis kujunes palju paremaks valikuks, kui seda pontsik olekski olnud. 


Ega meil hommikul kodus palju aega logeleda ei olnudki võimalik, sest olime olime lubanud juba kella 10 paikku  Pete vanemate juures olla. Kuna Pete üks õdedest elab põhimõtteliselt kohe Pete vanemate maja kõrval, siis tulid ka nemad Greta sünnipäevahommikul sinna kohvi ja koogile. 

Tund aega hiljem alustasime sõitu Pete venna juurde

Greta ElsagaPete venna juurde võtsime kaasa juba varem valmis ostetud koogi ja hommikul valmistatud puuviljavaagna. 
Täitsa tore oli vahelduseks sünnipäeva teiste juurde pühitsema minna :)  

5. märtsil, ehk siis Greta õigel sünnipäeval, läksime aga hoopis sushi-t sööma. Greta on juba pikka aega tahtnud sushi-t maitsta, aga kuna meie Petega ei ole üldse sushi sõbrad, siis on see asi alati soiku jäänud. Nüüd siis võtsime kätte ja viisime lapse kauaoodatud soovi täide. 


Kuna märtsis ja aprilli algul on meil juba kõik nädalalõpud kinni (sünnipäevad suguvõsas, Greta koolireis, koolivaheaeg, Eesti reis jne), siis pidu koolilastega toimub alles 22.aprillil. Ootan isegi juba seda pidu põnevusega, sest me pole varem midagi sellist teinud ;)

No comments:

Post a Comment