Wednesday, 29 October 2014

VIIMASED PAAR PÄEVA

Panen siia pildid mis ma võtsin Pete iPhonest. Minu viimaste päevade pildid olid küll sootuks teised, aga õnneks-kahjuks mina oma sündmustest pilte ei teinud. 

Lühidalt oli tegu sellega, et meil olid Mäemamma ja Mäepappa Sveitsit külas nagu see meil juba iga aastaseks oktoobrikuu traditsiooniks on saanud. Mina kahjuks sellest Londoni päevast sel korral osa ei saanud, aga pole hullu, ega see London ja me sõbrad kuhugile kao. Järgmine kord tuleb siis lihtsalt Mäemammaga topelt 'möllata :)
Aga jah, siit siis väikene põige Londonisse
Pete with the Shard

Selle pika torni, Shardi, kõige tipust avaneb selline vaade. Ehk siis just nii kõrgele on võimalik tavainimesel minna.
Tegu siis Euroopa Liidu kõrgeima ehitisega, mis on 309 meetri pikkune klaasist torn. Külastajatel on võimalik minna 72-l korrusel asuvale vaateplatformile. Et nii kõrgele jõuda peab kasutama kahte lifti. Lift liigub sellise kiirusega, et tahes tahtmata jääb tunne, et liigub kiiremini kui su sisikond mille kohale jõudmist peab veel paar sekundit enne liftist välja astumist ootama. Sama alla tulles, tunne et kops, maks ja ka ajud veel paar korrust kõrgemal. Aga vaade sealt 72 korruselt (244.3 meetri kõrguselt) on selline


Leidke sellelt alumiselt pildilt uks taevasse (Doorway to heaven)
Shardi tipust avaneb hea vaade Tower of London mooniväljale. Need kes veel ei tea siis tegu on väljapanekuga mis tähistab 100 aastat sellest päevast kui Britid võtsid osa Esimesest Maailmasõjast. Ajavahemikus 5 august kuni 11 november istutatakse sinna iga päev käsitsi tehtud keraamilisi moone. Kokku 888,246 mooni, üks igale langenud Briti sõdurile. Istutajateks on vabatahtlikud või langenute omakesed-tuttavad. 

Igal õhtul päikseloojangul loetakse ette 180 langenud sõduri nimed.

Need moonid lähevad hiljem müüki. Moonidest saadud raha läheb heategevusorganisatsioonidele. Õigemini on juba praegu võimalik neid moone osta, ainult et kätte saab need alles siis kui väljapanek on läbi. Hinnaks on 25 naela plus postikulud.
Septembri alguseks oli moonide müügiga kogutud juba rohkem kui 11.2 miljonit naela.

Augustis oli kindluse ümbruses vaid väike rivi punast. Tänaseks on aga kogu kindluse ümbrus värvunud punaseks.

Üks me tuttavatest käis paar päeva tagasi neid moone seal imetlemas ja ta lubas mul omi pilte siin blogis kasutada. Aga nüüd tagasi vaadete juurde klaastorni tipust
Panoraam fotole klikates saab parema ülevaate
The ThamesSiit on näha kuidas natuke Thames-i on voolama pandud ka läbi Londoni tänava. Minu arvates super idee, kuigi ma ise ei ole seda veel oma silmaga näinud.

Hiljuti oli Londonis Covent Garden-is võimalik näha ka sellist huvitavat hõljuvat maja. Tänaseks on see väljapanek kahjuks juba maha võetud.
Pildid võtsin internetist, kuna Pete pildid olid juba sellest kuidas see maja maha võeti.


Londonis juba igav ei hakka. Tasuta kunsti saab nautida nii kunstigalleriides kui ka otse tänaval. Siit veel üks huvitav väljapanek sama autori poolt kes ka selle hõljuva maja välja mõtles.
Küünlavahast maja mida igal õhtul natuke sulatatakse kuniks see täielikult kokku kukub. Kindlasti üsna omapärane vaatepilt nendele kes sealt majast regulaarselt mööda kõnnivad (kas siis tööle või koju). Loodetavasti õnnestub ka mul seda vaatepilti oma silmaga näha enne kui maja täielikult kokku kukub.
Panen siia lõppu ka ühe väikese video mille Pete tegi. Kõndis teine niisama ühte väikest tänavat pidi kui äkki tuli selline väike 'rohelus' vastu. Palun pange video kõige parema kvaliteedi peale kui vaatate.
Õhtuti võib Londoni tänavatel igasugu huvitavaid tegelasi kohata. Siit üks näide :)

11 comments:

 1. Ega midagi tosist..operatsioon jne..

  ReplyDelete
 2. Pigem midagi ebameeldivat kui tõsist, aga nüüd kõik möödas.
  Tegu oli paari päevase range dieediga, siis päevase nälgimisega millele järgnes sondi neelamine ja endoskoopia. Kahjuks need asjad sattusid just selleks ajaks kui meile tuli Mäepere külla :( Päev pärast nende lahkumist olin ma muidugi jälle igati vormis ja valmis ringi jooksma, aga noh...

  ReplyDelete
 3. Oi, palju joudu sulle:-) :-) Muide, kas Pete alati sellise Jack Gullenhaal habemega ringi käib..very fancy, peaegu:-) :-)

  ReplyDelete
 4. HA HA HA…ma ütlen seda Gullenhaali asja Petele kui ta koju tuleb :) :)

  Iga päev ta selline meil välja ei näe, aga ütleme, et iga teine ja kolmas päev :)
  Mulle (ja vist ka talle) meeldiks kui ta sellise 'habemega' iga päev ringi käiks, aga kahjuks tal hakkab nahk sügelema ja ta siis vahepeal ajab jälle maha. Samas juba järgmise päeva õhtuks on tal sama välimus tagasi nii, et suurt vahet tegelikult ei ole.

  ReplyDelete
 5. kuule, näed ju, jälle lobus ohtu:-) :-) aga päriselt:-) :-)

  ReplyDelete
 6. See hõljuv maja on väga äge. Sulav maja ka :)

  ReplyDelete
 7. Kas see Shard on seesama ehitis, mis Londonis inimesi pidi pimestama ja tänavad kuumaks kütma? :)

  ReplyDelete
 8. Ei Shard ei ole see ehitis mis autosi sulatas ja inimesi pimestas.
  See ehitis oli Walkie Talkie torn. Seda torni on näha minu sellel fotol (kui ma ei eksi) kus on ukse peegeldus taevas (doorway to heaven). See esimene kõrge ehitis kohe esimesena ees. See millel on nagu valge raam ümber :)

  ReplyDelete
 9. Hea huumorimeelega mehed - :)

  ReplyDelete
 10. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 11. Küll on ikka äge linn, täis ühelt poolt ajalugu ja teiselt poolt moodsat loovat mõtlemist!

  ReplyDelete