Monday, 13 October 2014

PÜHAPÄEV

Mingi nii nädal, kaks tagasi toimus meie lähedal olevas linnakeses festival mille raames korraldati igasugu üritusi ja tegevusi ka lastele. Greta laupäevane näitering asubki just selles samas linnakeses ja kui Pete talle järgi läks veetsid nad peale näiteringi paar tundi sellel festivalil.
Pärast tulid koju ja näitasid mulle pilte. Pete rääkis mulle, et Greta oli osa võtnud ühest kassi joonistusvõistlusest.
Eelmine nädal saime telefonikõne. Hea, et mina ei võtnud telefoni vastu, kuna ma oleks vist kohe kõne katkestanud arvates, et keegi tahab taas midagi müüa. Tuli aga välja, et Greta pilt oli mingi auhinna võitnud ja 'kassi' inimesed küsisid millal nad tohiksid tulla ja Gretale auhinna üle anda.
Leppisime kokku, et pühapäeval. Gretale me sellest kõnest  loomulikult midagi ei rääkinud. Tahtsime, et tuleb tõelise üllatusena.
Saabuski pühapäev ja inimesed tulid auhinda üle andma. Greta oli väga liigutatud, mis tähendab, et väga vaikne, aga samas viisakas. Ega auhinna andjad kaua siin ei olnudki. Pidasid oma kõne ja andsid auhinna, milleks oli ilusa nahast pinali sees olevad pastellid, ja läksid ära.Peale seda väikest sündmust tegime Gretaga koolitööd ära ja siis teatas laps, et tema tahab muuseumi minna! Eelmisel nädalalõpul 'viis' ta meid lossi ja sel nädalalõpul avaldas soovi muuseumi minna. Egas midagi, ega meil ei olnudki mingeid plaane ja niisama kodus oleks ka loll olnud istuda siis panime autole hääled sisse ja sõitsime Londonisse muuseumisse.
Ega muidu ei oleks viitsinud Londonisse minema hakata, aga kuna pühapäeval ei pea maksma linna sõidu maksu ja parkida saab ka kollasele joonele tasuta siis autoga oli väga mugav minna. Meie õnneks ei olnud ühtegi liiklusummikut ka nii, et 20 min olime Natural History Museum-i ukse ees. Parkimisega vedas kohe nii hästi, et me põhimõtteliselt parkisime kohe muuseumi peaukse ette, mis Londoni kohta on ikka väga hea tulemus :)

See lihtsalt suvaline pilt. Panen siia, et näidata Greta nunnusid jänku kingi :) Muidu oli tegu muuseumi putukate ruumiga kus näidati mis putukad elavad (võivad elada) meie igapäevases majapidamises. Pildil siis näidis sellest milliseid tegelasi prügikastist leida võib. 


Muuseumi peaukse juures olid sellised ilusad sambad.
Kaks tundi mõnusat kvaliteedi aega ja maksma ei läinud see meile midagi (välja arvatud bensiini raha paar naela). Muuseumi külastus on kõigile tasuta.

Ma ei hakka eraldi postitutst hetkel teemast tegema, aga mul on tunne, et Greta ei talu meil nüüd ka gluteeni või piimatooteid. Ta on juba mitu nädalalt aega ajalt kõhuvalu üle kurtnud. Mõni päev on ja mõni päev ei ole. Ma ise arvasin, et lihtsalt selline tavaline laste kasvuprobleem. Eelmisel nädalal oli aga paar päeva tal valu nii häiriv, et ma andsin talle enne magama minekut rohtu. Järgmisel päeval läksime arsti juurde, kes oli peaaegu kindel, et tegu sellega, et Greta ei joo piisavalt vett. Väga levinud laste seas. Kutsutakse mingiks kõhu migreeniks. Igal juhul, andis mingit pulbrit mis pidi kõhus kõik ilusti käima panema ja probleemi ära lahendama. Andsin kahel õhtul Gretale seda pulbrijooki juua, aga minu arvates ei muutnud see midagi.
Kuna tulemas oli nädalalõpp siis ma hoopis plaanisin katsetada, et äkki on tegu gluteenis või piimas. Terve nädalalõpu oli ilma nendeta ja imede ime kõhuvalust ei olnud haisugi. Täna siis saame näha, et kas mu kahtlus vastab tõele, sest koolis ta saab kindlasti midagi jahuga seotud süüa. Vaatame kas laps hakkab täna õhtul ka kõhuvalu kurtma või kui mitte täna siis võib olla homme.

Ma siiski tõsiselt loodan, et mu kahtlused osutavad valeks ja loodan, et tegu on siiski sellega, et ta koolis olles piisavlt vett ei joo.

2 comments:

  1. Kas lihtsam poleks nende talumatuse test teha?

    ReplyDelete
  2. Ma enne ikka testin ise ära, et kas on üldse mingit põhjust testi küsima minna. Millega ma muidu testi küsimist seletan :)

    ReplyDelete